ଜିଲ୍ଲା ପରିକ୍ରମା

ଭଦ୍ରକ ସ୍ୱୟଂଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ୧୦ଟି ନୂତନ ବିଷୟରେ ପାଠ୍ୟ ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ଅନୁମତି ଛାତ୍ର, ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ ଓ ନାଗରିକ ମହଲରେ ସ୍ୱାଗତ

ଭଦ୍ରକ, ୭ା୪ (ଓଡ଼ିଆପୁଅ / ପ୍ରମୋଦ ରାୟ) : ଭଦ୍ରକ ସ୍ୱୟଂ ଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ୧୦ଟି ନୂତନ ବିଷୟରେ ପାଠ୍ୟ ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶା ସରକାର ଓ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗଙ୍କର ପଦକ୍ଷେପକୁ ସବୁ ମହଲରେ ସ୍ୱାଗତ କରାଯାଇଛି। ଓଡ଼ିଶା ସରକାରଙ୍କ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗଙ୍କ ପତ୍ର ନଂ ୯୪୮୫, ତା ୦୨.୦୪.୧୮ ରିଖ ଅନୁଯାୟୀ ଏହି କଲେଜରେ ଆସନ୍ତା ଶିକ୍ଷାବର୍ଷ ଠାରୁ ଏମ୍ଏସି, ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନ ଓ ପ୍ରାଣୀ ବିଜ୍ଞାନ (୧୬ଟି ସିଟ୍), ଶିକ୍ଷା (୩୨), ସଂସ୍କୃତ (୩୨), ଇତିହାସ (୩୨), ଅନର୍ସ ଡିଗ୍ରୀରେ ଭୂତତ୍ତ୍ୱ ପରିସଂଖ୍ୟାନରେ ୧୬ଟି ଲେଖାଏଁ ସିଟ୍ ୭ ଗୋଟି ନୂତନ ବିଷୟରେ ଖୋଲିବା ପାଇଁ ଅନୁମତି ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଏତଦ୍ବ୍ୟତୀତ ସ୍ୱେଚ୍ଛା ଅର୍ଥନୈତିକ ଯୋଜନାରେ ଶିଳ୍ପ ରସାୟନ (୨୪), ପ୍ରଯୁକ୍ତି ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନ (୨୪), ମାଇକ୍ରୋ ଜୀବବିଜ୍ଞାନ (୨୪) ସିଟ୍ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଅନୁମତି ମିଳିଛି। ଏଥିନିମନ୍ତେ କଲେଜର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଡ. ପୂର୍ଣ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ନାୟକ, କଲେଜର ପୂର୍ବତନ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ଡ. ସନାତନ ମହାନ୍ତି, ଡ. ଦେବେନ୍ଦ୍ର ରାଉତ, ବର୍ତ୍ତମାନର ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ପ୍ରଫେସର ଶୈଳେନ୍ଦ୍ର ମହାପାତ୍ର ଓଡ଼ିଶା ସରକାର ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗଙ୍କୁ କୃତଜ୍ଞତା ଜଣାଇବା ସଂଗେ ସଂଗେ ନୂତନ ଶିକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି ଖାଲି ପଡିଥିବା ସ୍ଥାନ ପୂରଣ ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି।

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଖବର

Odia Pua is the first Odia News paper which is printed & Published from New Delhi & first Odia mobile news site.

© 2018 | Odiapua.com, All Rights Reserved. | Powered By Suryanandan.net

To Top