Home ଜିଲ୍ଲା ପରିକ୍ରମା ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସୁନାଗହଣା ଚୋରି ହେବା ଘଟଣା, କେସ୍ ରିଓପନିଂ କରିବାକୁ କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସୁନାଗହଣା ଚୋରି ହେବା ଘଟଣା, କେସ୍ ରିଓପନିଂ କରିବାକୁ କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

38

ଭଦ୍ରକ, ୨୫ା୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ) – ଦଶ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସୁନା ଗହଣା ଚୋରି ହେବା ଘଟଣାରେ ତିହିଡି ପୁଲିସ୍ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଏ ଯାଏ ଗିରଫ ହୋଇନି । ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତ ପୁଣି ବେଲ୍‌ରେ ଆସିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏଯାଏ ଜବତ ହୋଇପାରିନି ସୁନାଗହଣା । ବାରମ୍ବାର ଥାନାକୁ ଦୌଡିବା ପରେ ନିରାଶ ଘରମାଲିକ ଶେଷରେ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ । ମାନ୍ୟବର ହାଇକୋର୍ଟ ଏହି ଅପିଲ ଗ୍ରହଣ କରି ଭଦ୍ରକ ଏସ୍‌ଡିଜେଏମ୍‌ଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେବା ପରେ ମାନ୍ୟବର ତଳ କୋର୍ଟ ଏହି କେଶ୍‌କୁ ରିଓପନିଂ କରି ଖାନ୍ତଲାସ କରିବାକୁ ତିହିଡି ପୁଲିସ୍‌କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । କେଶ୍ ନଂ ୪୨୮/୨୦୧୯ ଓ ଜିଆରକେଶ୍ କେଶ୍ ନଂ ୧୮୧୮ କୁ ପୁଣି ବିଚାର କରିବାକୁ କୋର୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେବା ପରେ ଏବେ ପୁଲିସ୍ ପାଇଁ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ହୋଇଛି । ଏହି ତଦନ୍ତ ହେଲେ ସୁନାଗହଣା ମିଳିବ କି ନାହିଁ, ଅନ୍ୟତମ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ ହେବେ କି ନାହିଁ, ତାହା ସମୟ କହିବ । ଜଣାଯାଏ ଗତ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ମାସରେ ତିହିଡି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୁଆମାଳ ପଂଚାୟତ ଘନଶ୍ୟାମ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଘରେ ଚୋରି ହୋଇଥିଲା । ପାଖାପାଖି ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସୁନାଗହଣା ସହ ନଗଦ ୫୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଚୋରମାନେ ନେଇଯାଇଥିବା ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା । ଘନଶ୍ୟାମ ମିଶ୍ରଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକ ଘରେ ତାଲା ଦେଇ କଲିକତା ଦୁର୍ଗାପୂଜା ଦେଖିବା ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ । ଏହାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ଦୃବୁର୍ତ୍ତମାନେ ସ୍କାଏଲାଇଟ୍ ଭାଙ୍ଗି ଘରେ ପଶି ଗଡରେଜ୍ ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ସୁନା ଗହଣା ଲୁଟ୍ କରିବା ପରେ ଅନ୍ୟ ଘରର ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ସୁନା ଗହଣା ଓ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍ କରିଥିଲେ । ପଡୋଶୀଙ୍କ ଠାରୁ ଖବର ପାଇ ଘନଶ୍ୟାମ ମିଶ୍ର ତୁରନ୍ତ କୋଲକାତାରୁ ଘରକୁ ଫେରିଆସି ପୁଲିସ୍ ଉପସ୍ଥିତିରେ ନିଜ ଘରକୁ ପ୍ରବେଶ କରି ଚୋରି ହୋଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥିଲେ । ପରେ ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ଥାନାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଥିଲା ।

ପୁଲିସ୍ ତଦନ୍ତ କରି କୌଣସି ନିର୍ଯାସରେ ପହଞ୍ôଚ ପାରିନଥିଲେ । ସ୍କାଏଲାଇଟ୍ ଭଙ୍ଗାଯାଇଥିବା କାରଣରୁ ଚୋରମାନେ ଏହି ସ୍କାଏଲାଇଟ୍ ଦେଇ ଗଳି ଆସିଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କ ଦେହରେ ଆଞ୍ଚୁଡା କ୍ଷେତ ଚିହ୍ନଥିବା ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଥିଲା । ଚୋରି କରିଥିବା ଯୁବକ ଖବର ପାଇ ବାଙ୍ଗାଲୁରୁ ଚାଲିଯାଇଥିଲା । ସେଠାରୁ ଆଇଜିଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କ୍ରମେ ତାଙ୍କୁ ଅଣାଯାଇ ପଲିଗ୍ରାଫ ଟେଷ୍ଟ କରାଯାଇଥିଲା । ସେଥିରେ ସେ ଚୋରି କରିଥିବା ମାନିଥିଲା । ତା ସହିତ ଅନ୍ୟ ଦୁଇଜଣ ସାମିଲ ଥିବା ଜଣାଯାଇଥିଲା । ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ପୁଲିସ୍ ଗିରଫ କରିବା ସହ ତା ସହିତ ସାମିଲ ଥିବା ଅନ୍ୟ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା । ହେଲେ ଏହି ଚୋରିର ମୁଖ୍ୟ ନାୟକର ପଲିଗ୍ରାଫ ଟେଷ୍ଟ କରାଗଲା ନାହିଁ । ଯାହାଫଳରେ ଚୋରି କରିଥିବା ସୁନାଗହଣା ଆଜିଯାଏ ଧରା ପଡୁନାହିଁ । ଏମାନଙ୍କ ସହିତ ଜଡିତ ଥିବା ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଚୋରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଧରିବାରେ ପୁଲିସ୍ ବିଫଳ ହୋଇଛି । ଏବେ ବେଲ୍‌ରେ ଆସିଥିବା ଏହି ଦୁଇଚୋର ସଂପୃକ୍ତ ଅଭିଯୋଗକାରୀଙ୍କୁ ଧମକ ଚମକ ଦେବା ସହ ଜୀବନରୁ ମାରିଦେବାକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି । ଯାହାକୁ ନେଇ ଅଭିଯୋଗକାରୀ ଭୟଭୀତ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି । ସଂପୃକ୍ତ ଚୋରମାନେ ଜଣେ ନେତାଙ୍କ ଛତ୍ରଛାୟା ତଳେ ରହି ଏପରି ଧମକ ଚମକ ଦେଉଥିବାବେଳେ ପୁଲିସ୍ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଚୋରକୁ ଧରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେଉନାହିଁ ବୋଲି ଘର ମାଲିକ କୋର୍ଟରେ ଅପିଲ୍ କରିଛନ୍ତି । ଯାହାଫଳରେ ନିଜ ଓ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଜୀବନ ପ୍ରତି ବିପଦ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ତୁରନ୍ତ ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ସହ ଚୋରି ହୋଇଥିବା ଜିନିଷ ବରାମତ ପାଇଁ ଦାବି ହୋଇଛି । କୋର୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପରେ ପୁଲିସ୍ ଏଯାଏଁ ଚୁପ୍ ରହିଛି ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.