Home Top News ସମବାୟ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରସ୍ତୁତିର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ବିଜେଡି ସଭାପତି ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ

ସମବାୟ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରସ୍ତୁତିର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ବିଜେଡି ସଭାପତି ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ

30

ଦଳୀୟ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ନିର୍ବାଚନକୁ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହ ନେବାକୁ ପରାମର୍ଶ
ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ୪ଟି ଜୋନରେ କମିଟି ଗଠନ
ନିର୍ବାଚନ ସରିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହେବ ସାପ୍ତାହିକ ସମୀକ୍ଷା
ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୬/୦୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) : ଆସନ୍ତା ସମବାୟ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଚାଲିଥିବା ପ୍ରସ୍ତୁତି ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ଆଜି ବିଜେଡ଼ି ସୁପ୍ରିମୋ ତଥା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। ଶ୍ରୀ ପଟ୍ଟନାୟକ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସି ଜରିଆରେ ସମବାୟ ନିର୍ବାଚନ କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ସହ ସିଧାସଳଖ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ଆଲୋଚନା ସମୟରେ ଶ୍ରୀ ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୧୯ ଏବଂ ୨୬ ଜୁନ୍‌ରେ ଛଅ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପ୍ରାଥମିକ ସମିତି ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ଏବଂ ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟା ସମାପ୍ତ ହେବା ପରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଏବଂ ଶୀର୍ଷ ସମବାୟ ସମିତି ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

ମୁଁ ଖୁସି ଯେ ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ତରରେ ନିର୍ବାଚନ ଉପରେ ନଜର ରଖିବା ପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଜିଲ୍ଲାରେ ଜିଲ୍ଲା ସ୍ତରୀୟ କମିଟି ଗଠନ ହୋଇସାରିଛି। ସଠିକ ତଦାରଖ ଏବଂ ମନିଟରିଂ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ, ଉତ୍ତର, ଦକ୍ଷିଣ, ଏବଂ ପଶ୍ଚିମ ଜୋନ୍ ପାଇଁ ୪ଟି ଜୋନାଲ କମିଟି ଗଠନ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଜୋନ୍‌ର ଜିଲ୍ଲା କମିଟି ଏବଂ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକଙ୍କ ସହ ସମନ୍ୱୟ ରକ୍ଷା କରାଯାଉଛି। ଅନୁରୂପ ଭାବେ ସମଗ୍ର ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରକ୍ରିୟାର ସାମଗ୍ରିକ ତଦାରଖ ଏବଂ ମନିଟରିଂ ପାଇଁ ଏକ ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରୀୟ କମିଟି ଗଠନ କରାଯାଇଛି ଯାହା ସୁଚାରୁ ଭାବେ ନିର୍ବାଚନର କାର୍ଯ୍ୟ ତୁଲାଇବା ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲାମାନଙ୍କ ସହ ସମନ୍ୱୟ ରକ୍ଷା କରିବ।

ଶ୍ରୀ ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଥିଲେ ଯେ ଆମର ଦଳୀୟ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଏହି ନିର୍ବାଚନ ଆମ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଏବଂ ଏହାକୁ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହ ଲଢିବାକୁ ପଡିବ। ଗତ ପୌର ଏବଂ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନରେ ଆମ ଦଳ ବହୁତ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛି। ଆମର ସମସ୍ତ ନେତା ଏବଂ କର୍ମୀ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ବୃହତ୍‍ ବିଜୟ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଉଦ୍ୟମ କରିଛନ୍ତି। ଫଳାଫଳ ଆମ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସନ୍ତୋଷଜନକ ହୋଇଛି ଏବଂ ଆମେ ସମସ୍ତ ୩୦ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ଜିଲା ପରିଷଦ ଗଠନ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛୁ। ଆମ ଦଳର ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତ ପୌରାଞ୍ଚଳରେ ମେୟର ଏବଂ କର୍ପୋରେଟର, ଅଧ୍ୟକ୍ଷ, ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ଏବଂ କାଉନସିଲର ଭାବରେ ଜିତିଛନ୍ତି ଏବଂ ଆମ ଦ୍ୱାରା ସମର୍ଥିତ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ଅଧିକାଂଶ ବ୍ଲକରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଏବଂ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବରେ ଜିତିଛନ୍ତି।

ଏହା ବର୍ତ୍ତମାନ ସମଗ୍ର ରାଜ୍ୟରେ ରାଜନୈତିକ ଶକ୍ତିର ଏକ ନୂତନ କିର୍ତ୍ତୀମାନ ପାଲଟିଛି, ଏବଂ ମୁଁ ତୁମ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛି ଯେ ଏହି ଶକ୍ତିକୁ ସବୁଆଡେ ରଣକୌଶଳ ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର କର, ଯାହାଫଳରେ ଆମେ ଶୀର୍ଷ, କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଏବଂ ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ତରରେ ଶେଷଥର ଅପେକ୍ଷା ବହୁତ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିପାରିବା। ଆମେ ପ୍ରାଥମିକ ଏବଂ ଶୀର୍ଷ ସ୍ତରୀୟ ନିର୍ବାଚନକୁ ଯିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏବଂ ଆମର ପ୍ରସ୍ତୁତି, ପ୍ରଗତି ଏବଂ ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ ରାଜ୍ୟ କମିଟି ସପ୍ତାହରେ ଥରେ ଜୋନାଲ କମିଟି ଏବଂ ଜିଲ୍ଲା କମିଟିର ସମୀକ୍ଷା କରିବା ସହିତ ନିଜର ସାପ୍ତାହିକ ଅନୁଧ୍ୟାନ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.