Home Top News ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି, ପିତା ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ଛତିଶଗଡରେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଚାକିରି ପାଇଁ କରିଥିଲେ ଆବେଦନ,...

ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି, ପିତା ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ଛତିଶଗଡରେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଚାକିରି ପାଇଁ କରିଥିଲେ ଆବେଦନ, ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁ ପାଇଁ ନାଁ ମଧ୍ୟ ସର୍ଟଲିଷ୍ଟ ହେଲା, ଏବେ ହେବ FIR

281

ରାଞ୍ଚି ୩-୭ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଛତିଶଗଡ଼ରେ ଶିକ୍ଷକ ଚାକିରି ପାଇଁ ଏକ ଅଜବ ଆବେଦନ ଆସିଛି। ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ରାୟଗଡ ଜିଲ୍ଲାର ଶିକ୍ଷକ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ନାମ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ସାକ୍ଷାତକାର ପାଇଁ ସର୍ଟଲିଷ୍ଟ କରାଯାଇଥିଲା।

ଶୁକ୍ରବାର ତାଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତକାର ପାଇଁ ଡକାଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସେ ଆସିନଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଅଧିକାରୀମାନେ ଅନୁଭବ କଲେ ଯେ କିଛି ଗଡ଼ ବଡ଼ ଅଛି। ମୋଟ ଉପରେ, ଏହି ଆବେଦନ ନକଲି ଥିଲା ଏବଂ ଏପରି ଆବେଦନ କରିଥିବା ଅଜ୍ଞାତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଛି।

୬୩ ଟି ପୋଷ୍ଟ ପାଇଁ ଆବେଦନ

ଆଟମାନନ୍ଦ ଇଂରାଜୀ ମଧ୍ୟମ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପାଇଁ ୬୩ ଟି ପଦବୀ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ଅନଲାଇନ୍ ଆବେଦନ କରିଥିଲା। ଏଥିରେ ଇଂରାଜୀ ସମେତ ଅନେକ ବିଷୟ ପାଇଁ ଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କର ଏକ ଚୁକ୍ତିଭିତ୍ତିକ ନିଯୁକ୍ତି ଅଛି। ଆବେଦନ କରିବାର ଶେଷ ତାରିଖ ଥିଲା ଜୁନ୍ ୨୯। ଇଂରାଜୀ ବିଷୟର ପଦ ପାଇଁ ଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କର ସାକ୍ଷାତକାର ଶୁକ୍ରବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏଥିପାଇଁ ଆବେଦନପତ୍ର ପୂରଣ କରି ୱେବସାଇଟରେ ରଖିଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାମ ପ୍ରଶାସନ ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ କରିଥିଲା। ଏଥିରେ ଏକ ଆବେଦନର ନାମ ହେଉଛି ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ପିତା ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର। ଆବେଦନ ଅନୁଯାୟୀ ଧୋନି (CSVTU ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ) ରୁ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ଅଧ୍ୟୟନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ରାୟପୁରର ବାସିନ୍ଦା ଅଟନ୍ତି।

ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ତାଲିକା ୱେବସାଇଟରେ ରଖିବା ମାତ୍ରେ ପୁରା ତାଲିକା ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ପ୍ରଶାସନରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଥିଲା ଏବଂ ସାକ୍ଷାତକାର ଦିନ ଧୋନି ନାମକ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କ ନମ୍ବରରେ କଲ କରାଯାଇଥିଲା। ଯେଉଁଠାରେ ତାଙ୍କର ନମ୍ବର ବନ୍ଦ ଆସୁଛି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି ଯେ ପ୍ରଶାସନ କ’ଣ କରୁଥିଲା, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଏତେ ବଡ ଭୁଲ କରାଯାଇଥିଲା। ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଧୋନି ନାମକ ଜଣେ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କ ସମେତ ମୋଟ ୧୫ ଜଣଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତକାର ପାଇଁ ଡକାଯାଇଥିଲା।

ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ, ଆବେଦନ ପରେ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ତଥ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଥାଏ। କେବଳ ଏହା ପରେ ନାମଗୁଡ଼ିକ ସର୍ଟଲିଷ୍ଟ ହୋଇ ୱେବସାଇଟରେ ଅପଲୋଡ୍ ହୁଏ। କିନ୍ତୁ ଅଧିକାରୀମାନେ ଏହି ଘଟଣାରେ ଶୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ତାଲିକା ଭାଇରାଲ ହେଲା ସେତେବେଳେ ସମଗ୍ର ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା।
ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଜ୍ଞାତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହେବ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.