Home ଜିଲ୍ଲା ପରିକ୍ରମା ଭାର୍ଚୁଆଲ ମାଧ୍ୟମରେ ଓଡିଶା ଇତିହାସ ହିନ୍ଦୀ ସଂସ୍କରଣ ପୁସ୍ତକ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଉନ୍ମୋଚନ ଉତ୍ସବ...

ଭାର୍ଚୁଆଲ ମାଧ୍ୟମରେ ଓଡିଶା ଇତିହାସ ହିନ୍ଦୀ ସଂସ୍କରଣ ପୁସ୍ତକ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଉନ୍ମୋଚନ ଉତ୍ସବ ସିଧାପ୍ରସାରଣ

14

ମାଲକାନଗିରି,୧୦ା୪( ଓଡିଆ ପୁଅ ) ବିଶିଷ୍ଠ ସ୍ୱାଧିନତା ସଂଗ୍ରମୀ ଓଡିଶା ମାଟିର ମହାନ ବୀରପୁତ୍ର ଡକ୍ଟର ହରେକୃଷ୍ଣମହତାବ ଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଲିଖିତ ଓଡିଶା ଇତିହାସ ର ହିନ୍ଦୀ ସଂସ୍କରଣ ପୁସ୍ତକକୁ ମାନ୍ୟବର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଡି ଭର୍ଚୁଆଲ ମାଧ୍ୟମରେ ଉନ୍ମୋଚନ କରିଛନ୍ତି । ଡକ୍ଟର ମହତାବ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ଡାକରାରେ ସ୍ୱାଧିନତା ଆନ୍ଦୋଳନରେ ଓଡିଶାର ନେତୃତ୍ୱ ନେଇ କାରାବରଣ ବେଳେ ଓଡିଶା ଇତିହାସ ପୁସ୍ତକ ରଚନା କରିଥିଲେ,ଏହା ଓଡିଆ ଓ ଇଂରାଜୀ ଭାଷାର ସଂସ୍କରଣ ଥିବା ବେଳେ ହିନ୍ଧୀଭାଷାରେ ନଥିଲା, ଏବେ ହିନ୍ଧୀ ସଂସ୍କରଣ ଓଡିଶା ଇତିହାସ ପୁସ୍ତକଟିକୁ ଲୋକର୍ପଣ କରାଯାଇଛି ବୋଲି ପ୍ରଧନମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ମୋଦି କହିଥିଲେ । ଏହି ପୁସ୍ତକ ଲୋକାର୍ପଣ ଉତ୍ସବ ରେ କେନ୍ଦ ୍ରପେଟ୍ରୋଲିୟମ ମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଓ କଟକ ସାଂସଦ ଶ୍ରୀ ଭତୃହରି ମହତାବ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ଡକ୍ଟର ହରେକୃଷ୍ଣ ମହତାବଙ୍କ ବହୁମୁଖି ପ୍ରତିଭା ସଂପର୍କରେ କହିବାସହିତ ତାଙ୍କର ସ୍ୱାଧିନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ଜୀବନୀ ଉପରେ ଆଲୋକ ପାତ କରିଥିଲେ ।
ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ସଂସ୍କୃତି ଭାବନ ଠାରେ ଭିଡିଓ କନଫେରେନ୍ସ ମାଧ୍ୟମରେ ଏହି ପୁସ୍ତକ ଉନ୍ମୋଚନ ଉତ୍ସବ ର ସିଧାପ୍ରସାରଣ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି ଅବସରରେ ମାଲକାନଗରି ବିଧାୟକ ଆଦିତ୍ୟ ମାଢି,ପେଟ୍ରେଲିୟମ ଓ ପ୍ରାକୃତିକ ଗ୍ୟାସ ମନ୍ତ୍ରାଣାଳୟର ଏସଡିସି ସ୍ଥିତିପ୍ରଜ୍ଞା ଦାଶ,ସହରର ବହୁ ବୁଦ୍ଧି ଜୀବୀ,ସାମ୍ବାଦିକ,ମହାତାବପ୍ରେମୀ,ସମାଜସେବି ମାନେ ଉପସ୍ଥିତି ରହି ପୁସ୍ତକ ଉନ୍ମୋଚନର ବିରଣୀ ଦେଖିଥିଲେ । ଅସହଯୋଗ ଆନ୍ଦୋଳନରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଲବଣସତ୍ୟାଗ୍ରହ ଓ ଭାରତ ଛାଡ ଆନ୍ଦୋଳନ ସଂପର୍କରେ ଏକ ପ୍ରାମାଣିକ ଚଳଚିତ୍ର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଥିଲେ ।

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.