Home Top News ୧୮୫ ଜୁନିଅର ଡାଟା ଏଣ୍ଟ୍ରି ଅପରେଟରଙ୍କର ଯୋଗଦାନ – ନିଷ୍ପତ୍ତିଗୁଡ଼ିକର ଶୀଘ୍ର କାର୍ଯ୍ୟାନ୍ୱୟନ, ସେବାଗୁଡିକର ଶୀଘ୍ର...

୧୮୫ ଜୁନିଅର ଡାଟା ଏଣ୍ଟ୍ରି ଅପରେଟରଙ୍କର ଯୋଗଦାନ – ନିଷ୍ପତ୍ତିଗୁଡ଼ିକର ଶୀଘ୍ର କାର୍ଯ୍ୟାନ୍ୱୟନ, ସେବାଗୁଡିକର ଶୀଘ୍ର ବିତରଣ – ପ୍ରଶାସନ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା

85

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୩୦.୭ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଆଜି ୧୮୫ ଜୁନିଅର ଡାଟା ଏଣ୍ଟ୍ରି ଅପରେଟର ଗୃହ ବିଭାଗରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି। ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଓଡିଶା ଷ୍ଟାଫ୍ ସିଲେକ୍ସନ କମିଶନ ଦ୍ୱାରା ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇଛି।

ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ, ଜୁନିଅର୍‌ ଡିଇଓଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଓରିଏଣ୍ଟେସନ୍ ପ୍ରୋଗ୍ରାମ୍ କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବା ବେଳେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶାସନର କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା ପାଇଁ ତଥ୍ୟର ଭୂମିକା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ନିଷ୍ପତ୍ତିଗୁଡ଼ିକର ଶୀଘ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା ଏବଂ ସେବା ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ତଥ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି, ସଂରକ୍ଷଣ, ସୁରକ୍ଷା ଏବଂ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ଜରୁରୀ ଅଟେ।

ନୂତନ ନିଯୁକ୍ତିକୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇ ସିଏମ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଡାଟା ଏଣ୍ଟ୍ରି ଅପରେଟର ଭାବରେ ସେମାନେ ପ୍ରଶାସନରେ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବେ।

ଯେହେତୁ ଅଧିକାଂଶ ନୂତନ ନିଯୁକ୍ତି ଆଇଟିରେ ଉଚ୍ଚ ଯୋଗ୍ୟତା ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବ୍ୟାପକ ଅଭିଜ୍ଞତା ରହିଛି।

ଶ୍ରୀ ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି ଯେ 5T ଇନିସିଏଟିଭ୍‌ରେ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଏବଂ ସମୟ ଦୁଇଟି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଦିଗ ଅଟେ।

ସେମାନେ ସର୍ବୋତ୍ତମ ଉଦ୍ୟମ କରିବା ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଆହ୍ୱାନ। ଆଶା କରୁଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନଙ୍କର ଜ୍ଞାନ ଏବଂ ଅଭିଜ୍ଞତା ସହିତ ସେମାନେ ପ୍ରଶାସନ ପାଇଁ ଉପଯୋଗୀ ହେବେ। ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟର ସମ୍ବେଦନଶୀଳତା ବୁଝିବେ ବୋଲି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଆଶାବାଦୀ, କାରଣ ଏହା ଉଚ୍ଚ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ତଥ୍ୟ ସହିତ ଜଡିତ। ପ୍ରଶାସନିକ ଯୋଗାଯୋଗ ପରିଚାଳନା କରୁଥିବାବେଳେ ସିଏମ୍ ସେମାନଙ୍କୁ ଅତ୍ୟଧିକ ଦାୟିତ୍ତ୍ୱବାନ ହେବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ।

ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେଇ ଗୃହ ରାଜ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ଦିବ୍ୟ ଶଙ୍କର ମିଶ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସମୟ ଅନୁଯାୟୀ ଆମକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ପଡିବ। ୩୦ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଶାସନ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମାନ ନୁହେଁ। କମ୍ପ୍ୟୁଟର ସବୁ ଜାଗାରେ ଅଛି ଏବଂ ଆମର ପ୍ରଶାସନ ଦ୍ରୁତ ସେବା ବିତରଣ ପାଇଁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଡିଜିଟାଲ୍ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ସେ ନୂତନ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସରଳତା ଅନୁସରଣ କରିବାକୁ ଏବଂ ୫-ଟି ଆଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆହ୍ୱାନ କରିଛନ୍ତି।

ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ ଶ୍ରୀ ସୁରେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ମହାପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଡାଟା ଏଣ୍ଟ୍ରି ଅପରେଟରଙ୍କ ନୂତନ କ୍ୟାଡରରେ ସେମାନେ ପ୍ରଥମ। ଯେହେତୁ ପ୍ରଶାସନର ସମସ୍ତ ଅଫିସ୍ କାର୍ଯ୍ୟ ଅନଲାଇନ୍ ହୋଇଯାଇଛି। କାର୍ଯ୍ୟରେ ଦକ୍ଷତା ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କର ବୈଷୟିକ ଜ୍ଞାନକୁ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ସେ ସେମାନଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ।

ସିଏମ୍ (୫-ଟି) ର ସଚିବ ଶ୍ରୀ ଭି.କେ ପାଣ୍ଡିଆନ୍ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ।

ଏସିଏସ୍ ଗୃହ ଶ୍ରୀ ସଞ୍ଜୀବ ଚୋପ୍ରା ସ୍ୱାଗତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ OSD ଗୃହ ବିଭାଗ ଧନ୍ୟବାଦ ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.