Home Top News ବାଂଲାଦେଶରେ ଇସଲାମ କଟରପନ୍ଥୀମାନେ ଅନେକ ଦୁର୍ଗା ପୂଜା ପାଣ୍ଡାଲ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କଲେ, ତିନିଜଣ ହିନ୍ଦୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ...

ବାଂଲାଦେଶରେ ଇସଲାମ କଟରପନ୍ଥୀମାନେ ଅନେକ ଦୁର୍ଗା ପୂଜା ପାଣ୍ଡାଲ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କଲେ, ତିନିଜଣ ହିନ୍ଦୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ସୂଚନା – ରିପୋର୍ଟ

77

ବାଂଲାଦେଶ ୧୪ -୧୦ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଦୁର୍ଗା ପୂଜାରେ ବାଂଲାଦେଶର ହିନ୍ଦୁ ସଂଖ୍ୟାଲଘୁ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ପାଇଁ ହିଂସା ଏବଂ ଭଙ୍ଗାରୁଜା ହୋଇଥିବା ଖବର ଏକ ରିପୋର୍ଟରୁ ପ୍ରକାଶିତ। ଓପି ଇଣ୍ଡିଆରେ ପ୍ରକାଶିତ ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଇସଲାମିକ୍‌ ଉଗ୍ରବାଦୀମାନେ ଫେସବୁକ୍ ପେ ଏକ ଗୁଜବ ପରେ ଏହି ବର୍ବର ଆଚରଣ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ବୁଧବାର ରାତିରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ହିନ୍ଦୁମାନେ କୁରାନକୁ ଅପମାନିତ କରୁଥିବା ଏକ ଫେସବୁକ ପୋଷ୍ଟ ପରେ ଇସ୍‌ଲାମ୍‌ ଧାର୍ମିକ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଦୁର୍ଗା ପୂଜାର ଅନେକ ପେଣ୍ଡାଲକୁ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିବା ପାଇଁ ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ।

କୁରାନକୁ ଅପମାନିତ କରିଥିବା ଦାବିକୁ ଅସ୍ୱୀକାର କରି କୁମିଲା ମହାନଗର ପୂଜା ଉଦଜାପନ୍ କମିଟିର ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ଶିବୁ ପ୍ରସାଦ ଦତ୍ତ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଜଣେ ଗାର୍ଡ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ନାନୁଆ ଦିଗିର ସ୍ଥିତ ଦୁର୍ଗା ପୂଜା ପାଭିଲିୟନରେ କେହି ଜଣେ କୁରାନର କପି ରଖିଥିଲା।

ଏହି ସମୟରେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଏହାର କିଛି ଫଟୋ ଉଠାଇ ନେଇ ପଳାଇ ଯାଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଫେସବୁକ ବ୍ୟବହାର କରି କିଛି ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର କରିବା ଫଳରେ ଏହା ଏକ ଗୁଜବର ରୂପ ନେଇଥିଲା ଏବଂ ନିଆଁ ପରି ବ୍ୟାପିଯାଇଥିଲା ବୋଲି ଜଣେ ଜିଲ୍ଲା ଅଧିକାରୀ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି।

ସେ କିଛି ବାଂଲାଦେଶ ନ୍ୟାସନାଲିଷ୍ଟ ପାର୍ଟି (ବିଏନପି) ଏବଂ ଜମାତ-ଇ-ଇସଲାମ କର୍ମୀଙ୍କ ଭୂମିକା ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି।

ଚନ୍ଦ୍ରପୁରର ହାଜିଗଞ୍ଜ, ଚାଟୋଗ୍ରାମର ବନଖାଲୀ, ଚାପାଇନାବାବଗଞ୍ଜର ଶିବଗଞ୍ଜ ଏବଂ କକ୍ସର ବଜାରର ପେକୁଆରେ ଥିବା ମନ୍ଦିରଗୁଡିକରେ ହିନ୍ଦୁ ଭକ୍ତମାନଙ୍କୁ ଅତି ନିର୍ମମ ଭାବରେ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଛି।

ହିଂସାତ୍ମକ ସଂଘର୍ଷରେ ତିନିଜଣ ହିନ୍ଦୁଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି, କିନ୍ତୁ ଏହା ପୋଲିସ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିଶ୍ଚିତ କରିନାହିଁ ବୋଲି ରିପୋର୍ଟ କହିଛି।

ଆକ୍ରମଣର ଭିଜୁଆଲ୍ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି ସ୍ଥାନୀୟ ହିନ୍ଦୁ ଲୋକମାନେ ଟ୍ୱିଟରରେ

ବାଂଲାଦେଶର ଅନେକ ସ୍ଥାନୀୟ ହିନ୍ଦୁ ଏବଂ ହିନ୍ଦୁ ସଂଗଠନ ଟ୍ୱିଟରରେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିବାର ଭିଜୁଆଲ୍ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି।

https://twitter.com/JatayuOSINT/status/1448362513209327616

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.