ad
ଓଡ଼ିଶା

କେବେବି ଏହି ଭୁଲ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ – ଏହି ୪ ଟି ସମୟରେ ନିଆଯାଇଥିବା ଋଣ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ

ସମସ୍ତଙ୍କ ଜୀବନରେ ଉତ୍ଥାନ-ପତନ ଅଛି। ବିଶେଷ କରି ଅର୍ଥନୈତିକ ସମସ୍ୟା ମଣିଷ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ। ପ୍ରାୟତଃ ଲୋକମାନେ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଋଣ ନେଇଥାନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଏହା ଏକ ସହଜ ବିକଳ୍ପ ନୁହେଁ। ଋଣ ନେବା ଯେତେ ସହଜ, ଏହାକୁ ପରିଶୋଧ କରିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇଯାଏ।

ଧାର୍ମିକ ବିଶ୍ୱାସ ରଖୁଥିବା ଲୋକମାନେ କୁହନ୍ତି ଯେ, ଏପରି କିଛି ଘଟଣା ଅଛି ଯେ ଯଦି ସେହି ସମୟରେ ଋଣ ନିଆଯାଏ, ତେବେ ଜୀବନ ଦେବା ପରେ ମଧ୍ୟ ତାହା ପରିଶୋଧ କରାଯାଇନଥାଏ। ଋଣ ନେବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଭାରୀ ହୋଇପାରେ ବୋଲି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଚାରୋଟି ଏପରି ଘଟଣା କହୁଛୁ।

ସପ୍ତାହର ତିନି ଦିନରେ କୌଣସି ଋଣ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ – ମଙ୍ଗଳବାର, ଶନିବାର ଏବଂ ରବିବାର।

ଯୋଗ – ବିଦ୍ୟା ଯୋଗ, ଦ୍ୱିପୁଷ୍କର ଯୋଗ ଏବଂ ତ୍ରିପୁଷ୍କର ଯୋଗରେ ଋଣ ନେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଅଭିବୃଦ୍ଧି ଯୋଗରେ ଋଣ ବୃଦ୍ଧି, ଦ୍ୱିପୁଷ୍କର ଯୋଗରେ ଋଣ ଦ୍ୱିଗୁଣିତ ହେବା ଏବଂ ତ୍ରିପୁଷ୍କର ଯୋଗରେ ଋଣ ତିନି ଗୁଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ।

ନକ୍ଷତ୍ର- ହସ୍ତ ନକ୍ଷତ୍ର, ମୂଳ, ଆଦ୍ରା, ଜ୍ୟେଷ୍ଠା, ବିଶାଖା, କୃତିକା, ଧ୍ରୁବ ନକ୍ଷତ୍ର ଅର୍ଥାତ୍ ଉତ୍ତର ଫାଲଗୁନି, ଉତ୍ତରାଷାଢ଼ ଏବଂ ଉତ୍ତରାଭାଦ୍ରପାଦ ଏବଂ ରୋହିଣୀ ନକ୍ଷତ୍ର ଇତ୍ୟାଦି ଋଣ ନେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ।

ସଂକ୍ରାନ୍ତୀ – ସଂକ୍ରାନ୍ତୀ ସମୟରେ ମଧ୍ୟ କେବେ ଋଣ ନିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଗୋଟିଏ ବର୍ଷରେ ୧୨ ଟି ସଂକ୍ରାନ୍ତି ଅଛି। ସମସ୍ତ ସଙ୍କ୍ରାନ୍ତିରେ ଋଣ କାରବାର କରାଯିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ।

Loading...
ad
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଖବର

To Top