Home Top News ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ JDUକୁ ଏକୁଟିଆ ଛାଡି ଦେଲା ବିଜେପି: BJP-JDU ମେଣ୍ଟ ହେବନାହିଁ, ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ୧୮ ରେ...

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ JDUକୁ ଏକୁଟିଆ ଛାଡି ଦେଲା ବିଜେପି: BJP-JDU ମେଣ୍ଟ ହେବନାହିଁ, ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ୧୮ ରେ ବୈଠକ

67

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୬-୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ପାଖେଇ ଆସୁଛି ନିର୍ବାଚନ। ବଢ଼ୁଛି ରାଜନୈତିକ ଉଷ୍ମତା। ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଜେଡିୟୁ ଏବଂ ବିଜେପି ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି ମେଣ୍ଟ ହେବ ନାହିଁ। ନୀତୀଶ କୁମାରଙ୍କ ଦଳ ଜେଡିୟୁ ୟୁପିରେ ଏକୁଟିଆ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବ। ଜାନୁୟାରୀ ୧୮ ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଜେଡିୟୁର ୟୁପି ସଭାପତି ଅନୁପ ପଟେଲ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ ଡାକିଛନ୍ତି।

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ରାଜନୈତିକ ସ୍କରରେ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର କୌଶଳ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଉଛି। ୟୁପି ସଂଲଗ୍ନ ବିହାରରେ ମଧ୍ୟ ଏହାର ପ୍ରସ୍ତୁତି କମ୍ ନୁହେଁ। କିନ୍ତୁ ନୀତୀଶଙ୍କ ସହ ବିହାରରେ ସରକାର ଚଳାଉଥିବା ବିଜେପି ଜେଡିୟୁକୁ ୟୁପିରେ ଏକୁଟିଆ ଛାଡି ଦେଇଛି। ଏବେ ଜେଡିୟୁ, ୟୁପିରେ ବିଜେପି ବିରୋଧରେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବ।

ଯୋଗୀ-ନୀତୀଶ ଯୋଡି ୟୁପିରେ ଦେଖାଯିବ ନାହିଁ

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ନୀତୀଶ କୁମାର ଏବଂ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ଯୋଡି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ନାହଁ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଜେଡିୟୁ ନିଜେ ୟୁପିରେ ଏକୁଟିଆ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବ। ଜେଡିଏର ୟୁପି ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା କେସି ତ୍ୟାଗି କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ଅନୁପ ପଟେଲ ଜାନୁଆରୀ ୧୮ ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଏକ ବୈଠକ ଡାକିଛନ୍ତି।
ଜାନୁଆରୀ ୧୮ ରେ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପ୍ରଥମ ତାଲିକା

ଜେଡିୟୁର ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ସଭାପତି ଅନୁପ ସିଂ ପଟେଲ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜାନୁଆରୀ ୧୮ ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ବରିଷ୍ଠ ଦଳର ନେତାଙ୍କ ସହ ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ଏବଂ ସେହି ଦିନ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପ୍ରଥମ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ ପାଇବ। ଦିଲ୍ଲୀରେ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ବିଜେପି ନେତା ତଥା କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ଜେଡିୟୁକୁ ତାଙ୍କର ସହଯୋଗୀ ବୋଲି କହି ନାହାଁନ୍ତି। ଯାହା ପରେ JDU ଏହାକୁ ଏକାକୀ ୟୁପିରେ ଯିବାକୁ ସ୍ଥିର କଲା।

ଜେଡିୟୁ ବିହାର ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରରେ ବିଜେପିର ସହଯୋଗୀ। ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ଜେଡିୟୁ ପୂର୍ବରୁ ବିଜେପି ସହ ମିଳିତ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲା। ଏଥିପାଇଁ ଏହାର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ତଥା କେନ୍ଦ୍ର ଇସ୍ପାତ ମନ୍ତ୍ରୀ ଆରସିପି ସିଂଙ୍କୁ ବିଜେପି ସହ ଆସନ ବଣ୍ଟନ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଅନୁପ ପଟେଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜେଡିୟୁର ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା କେସି ତ୍ୟାଗି ଜାନୁଆରୀ ୧୮ ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ପହଞ୍ଚି ପାର୍ଟି ପ୍ରାର୍ଥୀର ପ୍ରଥମ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରିବେ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ୟୁପିରେ ୬୫ ଟି ସିଟ୍ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି

ୟୁପି ଜେଡିୟୁ ସଭାପତି କହିଛନ୍ତି ଯେ ୬୫ ବିଧାନସଭା ଆସନ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ବାୟୋ-ଡାଟା ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ, ଆମେ ଆମର ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ୬୫ ଟି ଆସନରେ ସ୍ଥାନିତ କରିବୁ। ପରେ ଆସନ ସଂଖ୍ୟା ବଢ଼ିପାରେ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.