Home Top News ଇଣ୍ଡୋନେସିଆରେ ଫୁଟବଲ ମ୍ୟାଚ ସମୟରେ ହିଂସା : ୧୨୭ ମୃତ, ଶତାଧିକ ଆହତ

ଇଣ୍ଡୋନେସିଆରେ ଫୁଟବଲ ମ୍ୟାଚ ସମୟରେ ହିଂସା : ୧୨୭ ମୃତ, ଶତାଧିକ ଆହତ

79

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୨-୧୦ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଇଣ୍ଡୋନେସିଆର ଲିଗ୍ ଫୁଟବଲ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ ବିଶୃଙ୍ଖଳା ଏବଂ ହିଂସା ପରେ ୧୨୦ ରୁ ଅଧିକ ଫୁଟବଲ୍ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ପୂର୍ବ ଜାଭା ମାଲାଙ୍ଗ ରେଜେନ୍ସିରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ମ୍ୟାଚରେ ଆରେମା ୩-୨ରେ ପରାସ୍ତ ହେବା ପରେ ଯବାନ କ୍ଲବ ଆରେମା ଏବଂ ପର୍ସେବାୟା ସୁରବାୟାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ ହୋଇଥିଲା।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ମାଲାଙ୍ଗ ରେଜେନ୍ସି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ମୁଖ୍ୟ ୱିଆଣ୍ଟୋ ୱିଜୋ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ୧୨୦ ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଧିକାରୀମାନେ ଆହତ ପୀଡିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ସଂଗ୍ରହ କରୁଛନ୍ତି। ଆସୋସିଏଟେଡ୍ ପ୍ରେସ ରିପୋର୍ଟ କରିଛି ଯେ ଦୁଇ ଜଣ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସମେତ ୧୨୭ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

“୧୨୦ ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି, ସେମାନେ ହିଂସା, ଅତ୍ୟଧିକ ଦଳାଚକଟା ଏବଂ ଶ୍ୱାସରୁଦ୍ଧରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଛନ୍ତି” ବୋଲି ୱିଆଣ୍ଟୋ ନିଶ୍ଚିତ କରି କହିଛନ୍ତି। ଆହତମାନେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଶହେରୁ ଅଧିକ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନୀୟ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ପଠାଯାଇଛି।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ ମ୍ୟାଚ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ଯେତେବେଳେ ହଜାର ହଜାର ଆରେମା ପ୍ରଶଂସକ ଦଳ ହାରିଯିବା ପରେ ପଡ଼ିଆକୁ ଦୌଡ଼ିଥିଲେ। ପର୍ସବାୟା ଖେଳାଳିମାନେ ତୁରନ୍ତ ପଡ଼ିଆ ଛାଡିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ପଡ଼ିଆରେ ଥିବା ଅନେକ ଆରେମା ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଥିଲା।

ରିପୋର୍ଟ ମୁତାବକ, ପୋଲିସ ଏ ଭିଡ଼କୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ ଲୁହବୁହା ଗ୍ୟାସ ଛାଡ଼ିବା ଫଳରେ ଅନେକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଏହି ହିଂସାକାଣ୍ଡ ଯୋଗୁଁ ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ ଲିଗକୁ ଏକ ସପ୍ତାହ ପାଇଁ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଛି। ଏହି ହିଂସା ଦ୍ୱାରା ଅନେକ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ଲିଗ୍ ଅଧିକାରୀମାନେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ପୀଡ଼ିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇପାରି ନାହିଁ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.