Home Coronavirus Outbreak ପ୍ରତୀକ୍ଷାର ଅନ୍ତ – ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ବଡ ଟୀକାକରଣ ଅଭିଯାନର ଶୁଭାରମ୍ଭ –...

ପ୍ରତୀକ୍ଷାର ଅନ୍ତ – ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ବଡ ଟୀକାକରଣ ଅଭିଯାନର ଶୁଭାରମ୍ଭ – ୨ ଡୋଜ ଟିକା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ

28

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୬-୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଶନିବାର ଦିନ ସାରା ଦେଶରେ କରୋନା ଟୀକାକରଣର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ AIIMS ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଛି। ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ଜରିଆରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଟୀକାକରଣର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଉଦଘାଟନ କରୁଛନ୍ତି। ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସମଗ୍ର ଦେଶ ଏହି ଦିନକୁ ଉତ୍ସାହର ସହିତ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲା, ପ୍ରତ୍ୟେକ ଘରେ କେତେ ମାସ ଶିଶୁ, ବୃଦ୍ଧ ଏବଂ ଯୁବକଙ୍କର ସମାନ ପ୍ରଶ୍ନ ଥିଲା ଯେ କରୋନା ଟିକା କେବେ ଆସିବ?

ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତରେ ବିଶ୍ୱର ସର୍ବବୃହତ ଟୀକାକରଣ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଏଥିପାଇଁ ମୁଁ ସମସ୍ତ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଉଛି। କରୋନା ଟିକାର ୨ ଡୋଜ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଜରୁରୀ। ପ୍ରଥମ ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ ଡୋଜ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରାୟ ଏକ ମାସର ବ୍ୟବଧାନ ମଧ୍ୟ ରଖାଯିବ। ଦ୍ୱିତୀୟ ଡୋଜର ମାତ୍ର ୨ ସପ୍ତାହ ପରେ, ଆପଣଙ୍କ ଶରୀର କରୋନା ବିରୁଦ୍ଧରେ ଆବଶ୍ୟକ ଶକ୍ତି ବିକାଶ କରିବ। ଭାରତ ଏହାର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୩ କୋଟି ଲୋକଙ୍କୁ ଟୀକାକରଣ କରୁଛି।

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀର AIIMS ରେ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଡକ୍ଟର ହର୍ଷ ଭରଦାନଙ୍କ ସମେତ ଅନେକ ଲୋକ ଉପସ୍ଥିତ ଅଛନ୍ତି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.