ad
କୋରାପୁଟ

୩ ନକ୍ସଲ (ସ୍ୱରୂପା, ଗୀତା ଓ କୃଷ୍ଣ) ମୃତଦେହ ପରିବାରକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର

କୋରାପୁଟ;ତା୧୦-୦୫-୧୯(ଓଡିଆପୁଅ /ରଂଜନ କୁମାର ଦାସ) ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନରେ କୋରାପୁଟ ଜିଲା ପାଡୁଆ ଥାନା କିତୁବା ଗ୍ରାମ ନିକଟ ଜଙ୍ଗଲରେ ପୁଲିସ୍ ଗୁଳିରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିବା ୫ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୩ଜଣଙ୍କ ମୃତଦେହ ଆଜି ପୁଲିସ୍ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଛି। ଗୁରୁବାର କୋରାପୁଟ ଏସଏଲଏନ୍ ମେଡିକାଲ୍ କଲେଜ ଓ ହସ୍ପିଟାଲରେ ପୁଲିସ୍ ପକ୍ଷରୁ ସମସ୍ତ ମୃତକଙ୍କ ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରାଯାଇ ରଖା ଯାଇଥିଲା। ଏନକାଉଂଟରରେ ମୃତ ଭେଙ୍କେଟ୍ କାମେଶ୍ୱରୀ ଓରଫ ସ୍ୱରୂପାର ମୃତଦେହ ନେବାକୁ ଝିଅ ସୋମାଂଜଳୀ ଓ ଭଉଣୀ ସୁଶୀଳାଙ୍କ ସହ ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶ ରାଜ୍ୟ ସିଭିଲ୍ ଲିବର୍ଟି କମିଟି ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ଭି.ଚିଟ୍ଟିବାବୁ, ସହ-ସମ୍ପାଦକ ଏନ୍.ଶ୍ରୀମାନ୍ ନାରାୟଣ, ସଦସ୍ୟ ଜି.ରଘୁରାମ, ଏବିଏମଏସ ସଦସ୍ୟ ଏଲ.
କଣ୍ଡେଲ ରାଓ ପ୍ରମୁଖ ଶୁକ୍ରବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ କୋରାପୁଟରେ ପହଂଚି ପୁଲିସ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ କାମେଶ୍ୱରୀଙ୍କ ସମସ୍ତ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଖାଇ ଥିଲେ। କାମେଶ୍ୱରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ସେମାନେ ନିଜ ଗ୍ରାମକୁ ନେବା ପାଇଁ ଆସିଥିବାରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଶବ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିବାକୁ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ। କାମେଶ୍ୱରୀଙ୍କ ଶେଷକୃତ୍ୟ ତାଙ୍କ ଜନ୍ମ ମାଟି ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶର ଇଷ୍ଟଗୋଦାବରୀ ଜିଲା ମଣ୍ଡାପେଟା ତହସିଲ ତାପେଶ୍ୱରମରେ କରାଯିବ ବୋଲି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି। କାମେସ୍ୱରୀ ୧୦ ବର୍ଷ ହେବ ମାଓ ସଙ୍ଗଠନରେ କାମ କରୁଥିବା ଜଣା ପଡିଛି। ସେହିପରି ଅନ୍ୟ ଜଣେ ମୃତ ମହିଳା ମାଓବାଦୀ ଗୋଲୁରୀ ଟିମା ଓରଫ ଗୀତାର ଶବ ନେବାକୁ ଭାଇ ଗୋଲୁରୀ ବାବୁ ରାଓ ଆସି ଥିଲେ। ସେ ଗୀତାର କୌଣସି ପରିଚୟ ପତ୍ର ଆଣି ନଥିବାରୁ ପ୍ରଥମେ ମୃତଦେହ ଦେବାକୁ ପୁଲିସ ମନା କରିଥିଲା। ପରବର୍ତି ସମୟରେ ବିଶାଖାପାଟଣା ପୁଲିସ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରା ଯାଇ ଆଲୋଚନା କରିବା ପରେ କୋରାପୁଟ ପୁଲିସ ଗୀତାର ମୃତଦେହ ବାବୁ ରାଓକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଥିଲେ। ଗୀତାର ମୃତ ଦେହ ବିଶାଖାପାଟଣା ଜିଲା ପେଦାବାଇଲୁ ତହସିଲ ଜାମାଡାଙ୍ଗି ଗ୍ରାମକୁ ନିଆ ଯାଇ ସେଠାରେ ଶେଷକୃତ୍ୟ ସମ୍ପନ୍ନ କରା ଯିବ ବୋଲି ବାବୁ ରାଓ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। ଅନ୍ୟ ପକ୍ଷରେ ଏନାକାଉଂଟରରେ ମୃତ ମିଲିସିଆ ନାରାୟଣପାଟଣା ଥାନାର କୁସୁନିପେଟ୍ନ ଗ୍ରାମର କୃଷ୍ଣ ୱାଡେକା ଓରଫ ପ୍ରକାଶର ମୃତଦେହ ନେବାକୁ ସ୍ତ୍ରୀ ୱାଡେକା ଗାହେଣି, ଦୁଇ ନାବାଳକ ପୁଅ ଶଙ୍କର ଓ ଲକେଶ ଅନ୍ୟ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ସହ କୋରାପୁଟ ଆସି ପୁଲିସ କର୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ। କୃଷ୍ଣର ଶବ ଗାଁକୁ ନେବା ନିମନ୍ତେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ପୁଲିସ ତରଫରୁ ଗାଡି ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବା ପରେ ସେମାନେ ଗାଁକୁ ଫେରିଥିଲେ। ରାୟଗଡାର ଅତିରିକ୍ତ ଏସପି ଭି.ଆର୍.ରାଓ, ରାୟଗଡା ଏସଡିପିଓ ତପନ ନାରାୟଣ ରଥ, କୋରାପୁଟ ଏସଡିପିଓ ଟି.ଜଗନ୍ନାଥ ରାଓ ପ୍ରମୁଖ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଓ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ମୃତଦେହ ଗୁଡିକ ସେମାନଙ୍କ ସମ୍ପକୀର୍ୟ ମାନଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଥିଲେ। ଏନକାଉଂଟରରେ ମୃତ ଅନ୍ୟ ଦୁଇ ଜଣ ବିଡିକା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଏବଂ ଜି.ସତିବାବୁ ଓରଫ ଦାସୁର ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ଶବ ନେବା ପାଇଁ ଆଜି କେହି ଆସିନଥିବାରୁ ମୃତଦେହ ଗୁଡିକ ଫ୍ରିଜରେ ରଖା ଯାଇଛି। ୭୨ ଘଂଟା ମଧ୍ୟରେ ମୃତଦେହର କେହି ଦାବିଦାର ନଆସିଲେ ପୁଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଶଭ ସକ୍ତାର କରା ଯିବ ବୋଲି ଏସଡିପିଓ ଶ୍ରୀ ରାଓ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

Loading...
ad
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଖବର

To Top