Home Coronavirus Outbreak କରୋନା ଭାଇରସ୍ : ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଅଏଲର ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି : ଏତିକି ଦିନ ପରେ ବୁକ୍...

କରୋନା ଭାଇରସ୍ : ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଅଏଲର ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି : ଏତିକି ଦିନ ପରେ ବୁକ୍ କରିପାରିବେ ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର

1380

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୦-୩ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) କରୋନାଭାଇରସ୍ କାରଣରୁ ଦେଶରେ ଲକଜାଉନ୍ ଚାଲିଛି। ଲକଡାଉନ୍ କାରଣରୁ ଲୋକମାନେ ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର କାଳେ ନ ମିଳିବ ସେଥିପାଇଁ ଧଡ଼ାଧଡ଼ ବୁକିଂ କରୁଛନ୍ତି। ଏ ପରିପ୍ରକ୍ଷୀରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ ତୈଳ କମ୍ପାନୀ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଅଏଲ୍ କର୍ପୋରେସନ୍ (ଆଇଓସି) ମଧ୍ୟ କରୋନା ଭୂତାଣୁକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଲୋକଙ୍କୁ ‘ପ୍ୟାନିକ୍ ବୁକିଂ’ ନକରିବାକୁ ନିବେଦନ କରିଛି। କମ୍ପାନୀ କହିଛି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ LPG କେବଳ ୧୫ ଦିନର ପାର୍ଥକ୍ୟରେ ବୁକ୍ ହୋଇପାରିବ। ତୈଳ କମ୍ପାନୀର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସଞ୍ଜୀବ ସିଂ ଏକ ଭିଡିଓ ବାର୍ତ୍ତାରେ ଆଶ୍ୱାସନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଦେଶରେ ଏଲପିଜିର ଅଭାବ ନାହିଁ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ସାମଗ୍ରୀ ଯୋଗାଣ ସୁଗମ ଅଟେ। ପେଟ୍ରୋଲ, ଡିଜେଲ କିମ୍ବା ରନ୍ଧନ ଗ୍ୟାସ ସହିତ କୌଣସି ଅଭାବ କିମ୍ବା ସମସ୍ୟା ନାହିଁ। ବିଶେଷକରି LPG ପାଇଁ ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ଯେ ଆପଣମାନେ ଆରାମରେ ରୁହନ୍ତୁ। ଏଲପିଜି ଯୋଗାଣ ସୁରୁଖୁରୁରେ ଚାଲିଛି ଏବଂ ଜାରି ରହିବ। ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କୁ ପ୍ୟାନିକ୍ ବୁକିଂ ନକରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରାଯାଇଛି। ଏହା ସିଷ୍ଟମ୍ ଉପରେ ଅନାବଶ୍ୟକ ଚାପ ପକାଇଥାଏ। ଆମେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସିଷ୍ଟମ୍ ଆରମ୍ଭ କରିଛୁ ଯାହା ଗ୍ରାହକମାନେ ଅତି କମରେ ୧୫ ଦିନର ବ୍ୟବଧାନ ପୂର୍ବରୁ ରିଫିଲ୍ ବୁକିଂ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ ନାହିଁ। ତାଲାବନ୍ଦ ପରଠାରୁ ଦେଶରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲର ବ୍ୟବହାର ହ୍ରାସ ପାଇଛି, କିନ୍ତୁ ଏଲପିଜିର ଚାହିଦା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ବୁକିଂ ଉପରେ କୌଣସି ସମୟ ସୀମା ନଥିଲା।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.