ad
ଓଡ଼ିଶା

JEE ମେନ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୨-୯ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଜାତୀୟ ପରୀକ୍ଷା ଏଜେନ୍ସି (NTA) ଏହାର ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟରେ JEE Main ର ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା କରିଛି।

ଫଳାଫଳ ଅନୁଯାୟୀ, ୨୪ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ୧୦୦ ପ୍ରତିଶତ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ଶତପ୍ରତିଶତ ଗ୍ରହଣ କରୁଥିବା ୨୪ ଜଣ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୮ ଜଣ ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ, ୫ ଜଣ ଦିଲ୍ଲୀରୁ, ୪ ଜଣ ରାଜସ୍ଥାନରୁ, ୩ ଜଣ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶରୁ, ୨ ଜଣ ହରିୟାଣା ଏବଂ ୧-୧ ଗୁଜୁରାଟ ଏବଂ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର।

୨.୪୫ ଲକ୍ଷ ଛାତ୍ର ଯେଉଁମାନେ JEE ମେନ୍ସରେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି ସେମାନେ JEE ଆଡଭାନ୍ସ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ। ୨୭ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ JEE ଆଡଭାନ୍ସ ପରୀକ୍ଷା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।
ଓଡ଼ିଶାରେ ସୌରଭ ସୌମ୍ୟକାନ୍ତ ଓଡ଼ିଶା ଟପ୍ପର ହୋଇଛନ୍ତି। ଓଡ଼ିଶାର ସୌରଭ ସୌମ୍ୟକାନ୍ତ ନନ୍ଦ ଓଡ଼ିଶା ଟପ୍ପର ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ୯୯.୯୯ ପ୍ରତିଶତ ମାର୍କ ରଖିଛନ୍ତି। ସେହିଭଳି ମହିଳା ବର୍ଗରେ ୨୭ ନମ୍ବର ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି ସ୍ଥିତିପ୍ରଜ୍ଞା ସାହୁ। ସେ ୯୯.୯୮ ପ୍ରତିଶତ ରଖି ମହିଳା ବର୍ଗର ଓଡ଼ିଶା ଟପ୍ପର ହୋଇଛନ୍ତି। ଓଡ଼ିଶାରୁ ୨୭ ହଜାର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ର‍୍ୟାଙ୍କ ହାସଲ କରିଥିବା ଏନଟିଏ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି।
କୋଭିଡ -୧୯ କୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଗତ ସପ୍ତାହରେ ହୋଇଥିବା JEE ମେନ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ମୋଟ ୮.୫୮ ଲକ୍ଷ ଛାତ୍ର ପଞ୍ଜୀକୃତ ହୋଇଥିଲେ। ତେବେ ୨୫ ପ୍ରତିଶତ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ପରୀକ୍ଷାରେ ଉପସ୍ଥିତ ନଥିଲେ। ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧ ରୁ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୬ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନୁଷ୍ଠିତ JEE ମେନ ପରୀକ୍ଷାରେ ୮.୫୮ ଲକ୍ଷ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେବଳ ୬.୩୫ ଲକ୍ଷ ଉପସ୍ଥିତ ହୋଇଥିଲେ। ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା ସହିତ, ଏହି ପିଲାମାନଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି।

JEE ମେନ ରେଜଲ୍ଟ ଯାଞ୍ଚ କରିବାକୁ ସିଧାସଳଖ ଲିଙ୍କ୍।

jeemain.nic.in

jeemain.nta.nic.in

ସର୍ବପ୍ରଥମେ, ଆପଣଙ୍କୁ ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟ୍ jeemain.nta.nic.in କୁ ଯିବାକୁ ପଡିବ।

ଏହା ପରେ, ଆପଣଙ୍କୁ ‘JEE ମୁଖ୍ୟ ଫଳାଫଳ ୨୦୨୦’ ଲିଙ୍କରେ କ୍ଲିକ୍ କରି ଲଗଇନ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ।

ଏହା ପରେ, ଆପଣଙ୍କର ଫଳାଫଳ ଆପଣଙ୍କ ସ୍କ୍ରୀନରେ ଦେଖାଯିବ।

Loading...
ad
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଖବର

To Top