ad
ଓଡ଼ିଶା

ଆପଣଙ୍କ ହ୍ଵାଟ୍ସଆପ୍ ଗତିବିଧି ଟ୍ରାକ୍ କରୁଛି ଏହି ଆପ୍ !

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ୟୁଜର୍ସ ସବୁଠାରୁ ତତକ୍ଷଣାତ୍ ମେସେଜିଂ ଆପ୍ ହ୍ଵାଟ୍ସଆପ୍ ବହୁ ପରିମାଣରେ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି। ବ୍ୟକ୍ତିଗତ କାମ ପାଇଁ ହେଉ କିମ୍ବା ରାଜନୈତିକ କାମ ପାଇଁ ହେଉ ବା ଅଫିସ୍ କାମ କରିବା ପାଇଁ ହେଉ ଲୋକମାନେ ହ୍ଵାଟ୍ସଆପକୁ ମୋବାଇଲ ବ୍ୟତୀତ ଲାପଟପ୍ କିମ୍ବା କମ୍ପ୍ୟୁଟରରେ ଲଗଇନ୍ କରିକି ରଖନ୍ତି। ତେବେ, ଏମଏସଏନ ଡଟ କମରେ ପ୍ରକାଶିତ ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନେକ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ଚକିତ କରିଛି। ଗୋଟିଏ ପଟେ ହ୍ଵାଟ୍ସଆପ୍ ଏହାର ଗୋପନୀୟତା ଉପରେ ଗର୍ବ କରେ। ତେବେ, ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ହ୍ଵାଟ୍ସଆପ୍ ସ୍ୱାମୀତ୍ୱ ବାଲା ଉପଯୋଗକର୍ତ୍ତା ଡେଟା ହ୍ଵାଟ୍ସଆପ୍ ସେୟାରକୁ ସାର୍ବଜନୀକ ରୂପେ ଅଂଶୀଦାର କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଥାଏ। ଯାହା ହ୍ଵାଟ୍ସଆପ୍ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ଅନଲାଇନ୍ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ଟ୍ରାକିଂ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଥାଏ। ଯେତେବେଳେ ସେମାନେ ଉପକରଣ ବ୍ୟବହାର କରୁଥାଆନ୍ତି ବା ଯେତେବେଳେ ସେମାନେ ଶୋଇଥାଆନ୍ତି। ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ଆପ୍ ଏବଂ ସେବା ଗୁଡ଼ିକ ହ୍ଵାଟ୍ସଆପ୍ ମଧ୍ୟରେ ଅନଲାଇନ୍ ଗୀତର ସୁବିଧା ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି। ଯାହା ସେମାନଙ୍କ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ବିନା ଜ୍ଞାତ କିମ୍ବା ସମ୍ମତି ବିନା ହ୍ଵାଟ୍ସଆପ୍ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଡିଜିଟାଲ୍ ଅଭ୍ୟାସ ଉପରେ ନଜର ରଖିବାକୁ ସକ୍ଷମ କରିଥାଏ। ଏହି ହସ୍ତକ୍ଷେପକାରୀ ଆପ୍ ଦର୍ଶାଏ ଯେ ଆପ୍ ଏବଂ ସେବା ଗୁଡ଼ିକ କେତେ ପରିମାଣରେ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ଗୋପନୀୟତାକୁ ଦୃଢ଼ ଭାବରେ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତି। ଯେପରି ହ୍ଵାଟ୍ସଆପ୍ ଯେଉଁ ବାର୍ତ୍ତା ଗୁଡ଼ିକୁ ଏନକ୍ରିପ୍ଟ କରିବାକୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିବଦ୍ଧ ଅଟନ୍ତି। ତଥାପି ନିଜ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ଟ୍ରାକ୍ କରିବା ପାଇଁ ଉପଯୋଗ କରାଯାଇ ପାରିବା ତଥ୍ୟକୁ ଉଜାଗର କରୁଛି। /- @DevDr

Loading...
ad
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଖବର

To Top