Home Top News “ପାଡ଼” ବିକ୍ରିକରି ରୋଜଗାର ! କେବେ “ପାଡ଼” ବିକ୍ରିକରି ରୋଜଗାର କରିବା କଥା କେହି ଭାବିଛନ୍ତିକି...

“ପାଡ଼” ବିକ୍ରିକରି ରୋଜଗାର ! କେବେ “ପାଡ଼” ବିକ୍ରିକରି ରୋଜଗାର କରିବା କଥା କେହି ଭାବିଛନ୍ତିକି ? ଲକଡାଉନ୍‌ରେ ଏକ ବର୍ଷର ପାଡ଼ ରେକର୍ଡ କରି ଅଡିଓ କ୍ଲିପ୍ ବିକ୍ରି କରୁଛନ୍ତି ଫିଲ୍ମ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ

195

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୨୦-୩ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ବ୍ରୁକଲିନ୍ ଭିତ୍ତିକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଏକ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ଼ କରାଯାଇଥିବା ପାଡ଼ର ଅଡିଓ କ୍ଲିପ୍ ବିକ୍ରୟ କରିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ନନ-ଫଙ୍ଗିବଲ୍ ଟୋକେନ୍ (NFTs) ଲାଭ କରିବାକୁ ୩୬ ବର୍ଷିୟ ଆଲେକ୍ସ ରାମିରେଜ୍-ମଲିସ୍, NY post ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା ବେଳେ, କହିଛନ୍ତିଯେ, ଲୋକମାନେ ଡିଜିଟାଲ୍ ଆର୍ଟ ଏବଂ ଜିଆଇଏଫ୍ ବିକ୍ରି କରୁଛନ୍ତି, କାହିଁକି ଜଣେ ପାଡ଼ ବିକ୍ରି କରିପାରିବ ନାହିଁ। ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ତାଙ୍କର ଏକ ବର୍ଷରେ ଅଫ୍ ରେକର୍ଡ ହୋଇଥିବା ପାଡ଼ ବିକ୍ରୟ କରି NFT ରେ ପୁଞ୍ଜି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟଯେ, ରାମିରେଜ୍-ମଲିସ୍ ଏବଂ ତାଙ୍କର ଚାରିଜଣ ବନ୍ଧୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୨୦ ରୁ ଏକ ହ୍ୱାଟ୍ସଆଫ୍‌ ଗ୍ରୁପ କରି ପାଡ଼ ରେକର୍ଡିଂ କରି ପରସ୍ପର ମଧ୍ୟରେ ସେୟାର କରିଥିଲେ। ଗ୍ଲୋବାଲ୍ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍ ର ବାର୍ଷିକୀ ଅବସରରେ, ପାଞ୍ଚ ଜଣର ଏହି ଗୋଷ୍ଠୀ ସଦସ୍ୟଙ୍କର ସମସ୍ତ ରେକର୍ଡିଂକୁ ୫୨ ମିନିଟର ‘ମାଷ୍ଟର କଲେକ୍ସନ୍’ ଅଡିଓ ଫାଇଲରେ ସଂକଳନ କରିଥିଲେ ଯାହାକି ନିଲାମ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ ଦୁଇ ଦିନ ବାକି ଅଛି। ଫାଇଲ ପାଇଁ ୧୯୬ ଡଲାରର ଟପ୍ ବିଡ୍ ଅଛି।

ଅବଶ୍ୟ, ଗୋଟିଏ ପାଡ଼ ରେକର୍ଡିଂକୁ ୦.୦୫ ଇଥେରେମ୍ (ଏକ କ୍ରିପ୍ଟୋକରେନ୍ସି), କିମ୍ବା ପ୍ରାୟ ୮୯ ଡଲାର୍ ସହିତ ସମାନ, ଏହି ଗୋଷ୍ଠୀ ଜଣେ ଅଜ୍ଞାତ କ୍ରେତାଙ୍କୁ ବିକ୍ରି କରିଛି।

NY ପୋଷ୍ଟ ସହିତ ବାର୍ତ୍ତାଳାପରେ, ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୂଲ୍ୟ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି, ସେମାନଙ୍କ ହାତରେ ଅତ୍ୟଧିକ ମୂଲ୍ୟବାନ ପାଡ଼ ଅଛି। ସେ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘NFT କ୍ରେଜ୍ ଅବିଶ୍ୱାସନୀୟ କାରଣ ଏହା ଅନ୍ତର୍ନିହିତ ଜିନିଷ ଉପରେ ମୂଲ୍ୟ ଦେଇଥାଏ।’

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, “ଏହି NFT କେବଳ ପାଡ଼ ନୁହେଁ, ଡିଜିଟାଲ୍ ଆଲଫାନୁମେରିକ୍ ଷ୍ଟ୍ରିଙ୍ଗ୍ ଯାହା ମାଲିକାନାକୁ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରେ। ଏହା ଏକ କଳା ଯାହାର ମୂଲ୍ୟ ଅକଳନୀୟ”।

ରାମିରେଜ୍ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି କ୍ରେଜ୍ ପଛରେ ଥିବା ଲୋକମାନେ କଳା ପ୍ରେମୀ କିନ୍ତୁ ଲୋକମାନେ କେବଳ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। ସେ ଏକ ପୁରାତନ କଥା କହି ବଜାରକୁ ପରିହାସ କରି କହିଥିଲେ, “ସେମାନେ କାହିଁକି ଟଙ୍କା ଫ୍ରେମ୍ କରନ୍ତି ନାହିଁ?” ଏବଂ କହିଥିଲେ ଯେ ଏହା ପ୍ରକୃତରେ ଏହାର ପ୍ରତୀକ ଅଟେ।

ଲାଭକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ସେ ଅଂଶୀଦାର କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସମ୍ପ୍ରତି NFT କ୍ରେଜ୍ ବଢ଼ିବା ସହିତ ଏହା ଅଡିଓ ରେକର୍ଡିଂର ବୃହତ ସଂକଳନକୁ ଅଂଶୀଦାର କରିବା ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ ‘ଉପଯୁକ୍ତ ଆଉଟଲେଟ୍’ ଦେଇଥିଲା।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.