Home Top News ନେପାଳରେ ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣା : ୭୨ ଯାତ୍ରୀ ଥିଲେ ବିମାନରେ, ୪୦ ମୃତ ଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ନେପାଳରେ ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣା : ୭୨ ଯାତ୍ରୀ ଥିଲେ ବିମାନରେ, ୪୦ ମୃତ ଦେହ ଉଦ୍ଧାର

56

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୫-୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ନେପାଳରେ ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣା ଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି। ପୋଖରାରେ ବିମାନ ବନ୍ଦର ନିକଟରେ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ହେଇଛି। ଉଦ୍ଧାରକାରୀମାନେ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲାଗିଛନ୍ତି। ଉଦ୍ଧାରକାରୀ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଜଣେ ଅଧିକାରୀ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତିଯେ, ନେପାଳର ଏକ ବିମାନବନ୍ଦର ନିକଟରେ ୭୨ ଜଣ ଲୋକ ଥିବା ଏକ ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି ଏବଂ ୪୦ ଟି ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି।

କାଠମାଣ୍ଡୁରୁ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ସହର ପୋଖରା ଅଭିମୁଖେ ୟେଟି ଏୟାରଲାଇନ୍ସର ବିମାନ ଅବତରଣ କରିବା ସମୟରେ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପୋଷ୍ଟ ହୋଇଥିବା ଭିଡିଓରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ଏକ ବିମାନ ତୀବ୍ର ଭାବରେ ବୁଲୁଥିବା ପୂର୍ବରୁ ଏକ ଜନବହୁଳ ଅଞ୍ଚଳ ଉପରେ ଉଡ଼ୁଥିବାର ଦେଖାଯାଉଥିଲା।

ବିମାନରେ ୭୨ ଜଣ ଯାତ୍ରୀ ଥିବାର କୁହାଯାଉଥିବା ବେଳେ, ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅତି କମରେ ୧୫ ଜଣ ବିଦେଶୀ ନାଗରିକ ଏବଂ ଚାରିଜଣ କ୍ରୁ ସଦସ୍ୟ ରହିଥିଲେ।

ବିମାନବନ୍ଦରଠାରୁ ଦେଢ଼ କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ଥିବା ସେଟି ନଦୀ ଘାଟରେ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିବାର କୁହାଯାଉଛି। ଉକ୍ତ ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରାୟ ୨୦୦ ନେପାଳୀ ସୈନିକ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ଅଛନ୍ତି। କ୍ରାସ୍ ସାଇଟର ଭିଡିଓରେ କଳା ଧୂଆଁ ଏବଂ ଜଳୁଥିବା ଆବର୍ଜନା ଦେଖାଯାଉଛି।

ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୫୩ ଜଣ ନେପାଳୀ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ବିମାନରେ ପାଞ୍ଚ ଜଣ ଭାରତୀୟ, ଚାରି ଋଷ ଏବଂ ଦୁଇ କୋରିଆ ନାଗରିକ ଥିବାର କୁହାଯାଉଛି। ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା ଏବଂ ଫ୍ରାନ୍ସରୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଜଣେ ଯାତ୍ରୀ ଥିଲେ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.