Home Top News ଷ୍ଟିଭ୍ ସ୍ମିଥ୍‌ଙ୍କୁ ”ଆଲାନ୍ ବର୍ଡର ମେଡ଼ାଲ” ଏବଂ ବେଥ୍ ମୁନୀଙ୍କୁ ମିଳିଲା ”ବେଲିଣ୍ଡା କ୍ଲାର୍କ ଆୱାର୍ଡ”

ଷ୍ଟିଭ୍ ସ୍ମିଥ୍‌ଙ୍କୁ ”ଆଲାନ୍ ବର୍ଡର ମେଡ଼ାଲ” ଏବଂ ବେଥ୍ ମୁନୀଙ୍କୁ ମିଳିଲା ”ବେଲିଣ୍ଡା କ୍ଲାର୍କ ଆୱାର୍ଡ”

37

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୬-୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ମନୋସ୍ୱିନୀ ପ୍ରହରାଜ) ଷ୍ଟିଭ୍ ସ୍ମିଥ୍ ବର୍ଷର ODI ରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଖେଳାଳି ଭାବରେ ମନୋନୀତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଭୋଟ୍ ଅବଧି ମଧ୍ୟରେ ସେ ହାରାହାରି ୬୩.୧୧ ରେ ୫୬୮ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଷ୍ଟିଭ୍ ସ୍ମିଥ୍ ଙ୍କୁ “ଆଲାନ୍ ବର୍ଡର ପଦକ” ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିବାବେଳେ ବେଥ୍ ମୁନୀଙ୍କୁ ମହିଳାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ “ବେଲିଣ୍ଡା କ୍ଲାର୍କ ପୁରସ୍କାର” ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ସ୍ମିଥ୍ ଆଲାନ୍ ବର୍ଡର ପଦକ ପାଇଁ ୧୨୬ ଭୋଟ୍ ପାଇଥିଲେ, ତା’ପରେ ପେସର୍ ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ ୧୧୪ ଏବଂ ସୀମିତ ଓଭର ଅଧିନାୟକ ଆରୋନ ଫିଞ୍ଚ ୯୭ ଭୋଟ୍ ପାଇଥିଲେ।

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀ ପୁରୁଷ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଆଲେନ୍ ବର୍ଡର ପଦକ ଏବଂ ବର୍ଷର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀ ମହିଳା ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବେଲିଣ୍ଡା କ୍ଲାର୍କ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଏ।

ସ୍ମିଥ ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଆଲାନ ବର୍ଡର ପଦକ ପ୍ରାପ୍ତ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ସର୍ବାଧିକ ଥର ଏହି ପୁରସ୍କାର ଜିତିବାରେ ତୃତୀୟ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ କ୍ରିକେଟର ହୋଇପାରିଛନ୍ତି। ମାଇକେଲ କ୍ଲାର୍କ ଏବଂ ରିକି ପଣ୍ଟିଙ୍ଗ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ଆଗରେ ଅଛନ୍ତି, ସେମାନେ ଚାରି ଚାରି ଥର ଏହି ପଦକ ପାଇଛନ୍ତି।

ସ୍ମିଥ୍ ଆଲାନ୍ ବର୍ଡର ପଦକ ଜିତିବା ପରେ କହିଛନ୍ତି, “ମୁଁ ଟିକେ ଚକିତ ହୋଇଗଲି। ମୁଁ ଜାଣେ ନାହିଁ, ମୋତେ ଅନୁଭବ ହେଲା ନାହିଁ। ମୁଁ ଭାବୁଛି ମୋର ଗତ ବର୍ଷ ଏକ- ଦିବସୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ବହୁତ ଭଲ ଥିଲା, ତେଣୁ ମୁଁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ ଜାଣିଛି ସେଠାରେ ବହୁତ ଭୋଟ୍ ମିଳିଥିବ। ”

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, “ମୁଁ ଏହା ଆଶା କରି ନ ଥିଲି। ମୁଁ ଭାବିଲି ମାର୍ନସ୍ ଲାବୁସେନ୍ କିମ୍ବା ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ ବୋଧହୁଏ ଏହା ହାସଲ କରିବେ କାରଣ ଉଭୟଙ୍କ ପାଖରେ ଦୁଇଟି ଅତୁଳନୀୟ ବର୍ଷ ଥିଲା। ମୁଁ ବହୁତ ଖୁସି, ଏହା ପଛରେ ବହୁତ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ରହିଛି। ମୁଁ ପ୍ରକୃତରେ ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଏହି ଜିତିବାକୁ ନେଇ ସମ୍ମାନିତ ମନେ କରୁଛି।”

ମହିଳାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମୁନିଙ୍କୁ ବେଲିଣ୍ଡା କ୍ଲାର୍କ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା। ଭୋଟ୍ ଅବଧି ମଧ୍ୟରେ ମୁନୀ ହାରାହାରି ୪୨.୬୯ ରେ ୫୫୫ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି। ଏହା ସହିତ ମୁନୀ ବର୍ଷର ଟି -୨୦ ର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଖେଳାଳି ପୁରସ୍କାର ମଧ୍ୟ ପାଇଛନ୍ତି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.