ad
ଓଡ଼ିଶା

ଏହି କାରଣରୁ ଗୁଗୁଲ୍ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରରୁ ହଟିଲା ପେଟିଏମ୍ ଆପ୍ – ଏବେ ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ଟଙ୍କା କେତେ ସୁରକ୍ଷିତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୮ ସେପ୍ଟେମ୍ବର (ଓଡିଆ ପୁଅ) ପେଟିଏମ୍ ଗୁଗୁଲ୍ ପ୍ଲେରୁ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଛି। କମ୍ପାନୀ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛି ଯେ, ଏହାର ଅପସାରଣ ପଛର କାରଣ ହେଉଛି ଗୁଗୁଲ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋର ନୀତି ଉଲ୍ଲଂଘନ। ପେଟିଏମ୍ କମ୍ପାନୀ ଦ୍ୱାରା ଆପରେ ଫାଣ୍ଟାସି କ୍ରିକେଟ୍ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟକୁ ଯୋଡ଼ିବା। ଅବଶ୍ୟ ଆଇଓଏସ୍ ପାଇଁ ପେଟିଏମ୍ ଆପ୍ ଆପଲ୍ ଆପ୍ ଷ୍ଟୋର୍‌ମାଧ୍ୟମରେ ଡାଉନଲୋଡ୍ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ। ପେଟିଏମ୍ ଆପ୍ ବ୍ୟତୀତ ଗୁଗୁଲ୍ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋର ମଧ୍ୟ ଏହାର ଷ୍ଟୋରରୁ ପେଟିଏମ୍ ଫାଷ୍ଟ ଗେମ୍ସ ଆପ୍ ହଟାଇ ଦେଇଛି। ଯେଉଁଥିରେ ସମାନ ପାଣ୍ଟାସି କ୍ରିକେଟ୍ ପିଟର ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ ହୋଇଛି, କିନ୍ତୁ ପ୍ରକୃତରେ ଏହା କ୍ରିକେଟ୍ ବେଟିଂ ସହିତ ସଂସ୍ଲିଷ୍ଟ।

ପେଟିଏମ୍ ଆପ୍ ର ଗୁଗୁଲ୍ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋର ତାଲିକାରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ତ୍ରୁଟି ଦୃଶ୍ୟମାନ ହେଉଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଲେଖା ଅଛି, “ଆମେ ଦୁଃଖିତ, ଅନୁରୋଧ କରାଯାଇଥିବା URL ଏହି ସର୍ଭରରେ ଉପଲବ୍ଧ ନାହିଁ।” ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ଡିଭାଇସରେ ବ୍ୟବହାରକାରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ପୂର୍ବର ଗୁଗୁଲ୍ ପ୍ଲେରୁ ଆପ୍ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ନୁହଁନ୍ତି। ଅବଶ୍ୟ, ବିଦ୍ୟମାନ ଉପଭୋକ୍ତା, ଯେଉଁମାନେ ପୂର୍ବରୁ ସେମାନଙ୍କ ଡିଭାଇସରେ ଆପ୍ ଇନଷ୍ଟାଲ୍ କରିସାରିଛନ୍ତି, ମୋବାଇଲ୍ ୱାଲେଟ୍ ଏବଂ କମ୍ପାନୀ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିବା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସେବା ବ୍ୟବହାର ଜାରି ରଖିପାରିବେ।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଗୁଗୁଲ ଏକ ବ୍ଲଗ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ଗ୍ୟାମ୍ବଲିଂ (ଜୁଆ ଖେଳ) ନୀତି ବିଷୟରେ କମ୍ପାନୀ ବିସ୍ତୃତ ଭାବରେ ଏହି ବ୍ଲଗ୍ ପୋଷ୍ଟରେ ଲେଖିଥିଲା, ଯାହା ଆପ୍ ଡେଭଲପର୍ମାନଙ୍କୁ ଖେଳ ବେଟିଂ କରିବାକୁ ପ୍ରଶୟ ଦେଇନଥାଏ। ନିକଟରେ ଘୋଷିତ ପାଣ୍ଟାସି କ୍ରିକେଟ୍ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ପେଟିଏମ୍ ଦ୍ୱାରା ଏହା ଏକ ଫିଚର ଥିଲା ଏବଂ ଶେଷରେ ଗୁଗୁଲ ଏହାର ପ୍ଲାଟଫର୍ମରୁ ଆପ୍ କୁ ହଟାଇ ଦେଇଛି।

ଗୁଗୁଲ ଏହାର ବ୍ଲଗ୍ ପୋଷ୍ଟରେ କହିଛି ଯେ, ଆମେ ଅନଲାଇନ୍ କାସିନୋକୁ ଅନୁମତି ଦେଉ ନାହୁଁ କିମ୍ବା କୌଣସି ଅନିୟମିତ ଜୁଆ ଖେଳକୁ ସମର୍ଥନ କରୁ ନାହୁଁ, ଯାହା ସ୍ପୋର୍ଟ୍ସ ବେଟିଂ ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ। ଏହା ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ କରେ ଯେ, ଯଦି ଏକ ଆପ୍ ଉପଭୋକ୍ତାମାନଙ୍କୁ ଏକ ବାହ୍ୟ ୱେବସାଇଟ୍ କୁ ନେଇଥାଏ, ଯାହା ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରକୃତ ଟଙ୍କା କିମ୍ବା ନଗଦ ପୁରସ୍କାର ଜିତିବା ପାଇଁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଥାଏ, ଏହା ଆମର ନୀତିର ଉଲ୍ଲଂଘନ ଅଟେ। ” ପେଟିଏମ୍ ଆପ୍ ହଟାଇବାର ଏହା ହେଉଛି କାରଣ ବୋଲି କମ୍ପାନୀ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛି।

କିନ୍ତୁ, ଗୁଗୁଲ୍ ଷ୍ଟୋରରେ ପେଟିଏମ୍ ଫର୍ ବିଜନେସ୍, ପେଟିଏମ୍ ମଲ୍, ପେଟିଏମ୍ ମନି ଭଳି ଆପ୍ ଅକ୍ଷୁର୍ଣ୍ଣ ରହିଛି।

ଏହା ପରେ ପେଟିଏମ୍ ତରଫରୁ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛିଯେ, ପ୍ରିୟ ପେଟିଏମ୍ ବ୍ୟବହାରକାରୀ, ଗୁଗୁଲ୍ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରରୁ ଡାଉନଲୋଡ୍ ଏବଂ ଅପଡେଟ୍ ପାଇଁ ପେଟିଏମର ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ଆପ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ଉପଲବ୍ଧ ନୁହେଁ। ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଏହି ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଯିବ। ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ ଟଙ୍କା ସୁରକ୍ଷିତ ଅଛି। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ପୂର୍ବରୁ ପେଟିଏମ୍ ଆପ୍ ଅଛି ତେବେ ଆପଣ ସେବାକୁ ଉପଭୋଗ କରିବା ଜାରି ରଖିବେ।

Loading...
ad
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଖବର

To Top