Home Coronavirus Outbreak ମୃତ୍ୟୁର ସବୁ ପୁରୁଣା ରେକର୍ଡ଼ ଭାଙ୍ଗିଲା କରୋନା ! ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ପାଖାପାଖି ୩୩୦୦...

ମୃତ୍ୟୁର ସବୁ ପୁରୁଣା ରେକର୍ଡ଼ ଭାଙ୍ଗିଲା କରୋନା ! ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ପାଖାପାଖି ୩୩୦୦ ମୃତ୍ୟୁ ଏବଂ ୩.୬୨ ଲକ୍ଷ ନୂଆ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ

91

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୨୮-୪ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ଅନିୟନ୍ତ୍ରିତ ହୋଇଛି। ଗତ ଏକ ସପ୍ତାହରୁ ଦେଶରେ ପ୍ରତିଦିନ ୩ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହେଉଛନ୍ତି। କରୋନାର ସଂକ୍ରମଣକୁ ହ୍ରାସ କରିବା ପାଇଁ ଦେଶର ଅନେକ ରାଜ୍ୟରେ ଲକଡାଉନ୍ ଭଳି କଠୋର ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲାଗୁ ହୋଇଛି, ତଥାପି ମାମଲା ହ୍ରାସ ପାଉନାହିଁ। କରୋନାରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ ୨ ଲକ୍ଷ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି। ଏହି ସମୟରେ, ବୁଧବାର, କରୋନା ପୁଣିଥରେ ସମସ୍ତ ପୁରୁଣା ରେକର୍ଡଗୁଡ଼ିକୁ ଭାଙ୍ଗିଛି। ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ, ଭାରତର କରୋନାରେ ରେକର୍ଡ ସଂଖ୍ୟକ ୩୩୦୦ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ଏବଂ ୩.୬୧ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ନୂତନ ଆକ୍ରାନ୍ତ ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଛି।
ଏହା ପ୍ରଥମ ଥର ଯେ ଏତେ ସଂଖ୍ୟକ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ କରୋନା ଠାରୁ ଅନେକ ନୂଆ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରକାଶିତ ସର୍ବଶେଷ ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୩, ୬୦, ୯୬୦ ନୂତନ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ୩୨୯୩ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ସର୍ବାଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୬୬ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି ଏବଂ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ୮୯୫ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ରାଜ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ କହିଛି ଯେ ଗତ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ରାଜ୍ୟରେ ୬୬, ୩୫୮ ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଏବଂ ୮୯୫ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଭଲ କଥା ହେଉଛି ୬୭, ୭୫୨ ଲୋକ ଏକ ସମୟରେ ସଂକ୍ରମଣରୁ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିଲେ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ସୂଚନାନୁସାରେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୪୪, ୧୦, ୦୮୫ ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ସରକାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ୪୨ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଘରେ ରହିଛନ୍ତି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରାୟ ତିରିଶ ହଜାର ଲୋକ ଅନୁଷ୍ଠାନିକ କ୍ୟାରେଣ୍ଟିନ ଅଟନ୍ତି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ରାଜ୍ୟରେ ୬, ୭୨, ୪୩୪ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ରହିଛି।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଦେଶର ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ କରୋନାଙ୍କ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଦିଲ୍ଲୀରେ ୩୮୧ ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ଏବଂ ଯେଉଁମାନେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୫, ୦୦୯ ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ଜୀବନ ହରାଇଥିବା ଏହା ହେଉଛି ସର୍ବାଧିକ ସଂଖ୍ୟକ ଲୋକ। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଦେଶର ରାଜଧାନୀରେ ୨୪, ୧୪୯ ନୂତନ ମାମଲା ରେକର୍ଡ଼ ହୋଇଛି ଏବଂ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ସଂଖ୍ୟା ୯୮, ୦୦୦ ଅତିକ୍ରମ କରି ସକାରାତ୍ମକତା ହାର ପ୍ରାୟ ୩୩% ରେ ପହଞ୍ଚିଛି।

କରୋନାର ସଦ୍ୟତମ ସ୍ଥିତି –

କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଅନୁଯାୟୀ ଭାରତ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୩, ୬୦, ୯୬୦ ନୂତନ COVID – 19 ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ଏବଂ ୩୨୯୩ ମୃତ୍ୟୁ ସହ ୨, ୬୧, ୧୬୨ ଆରୋଗ୍ୟ ହୋଇ ଡିସଚାର୍ଜ ହୋଇଛନ୍ତି।

ମୋଟ ସଂକ୍ରମଣ : ୧, ୭୯, ୯୭, ୨୬୭

ମୋଟ ସୁସ୍ଥ : ୧, ୪୮, ୧୭, ୩୭୧

ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା: ୨, ୦୧, ୧୮୭

ସକ୍ରିୟ ମାମଲା: ୨୯, ୭୮, ୭୦୯

ମୋଟ ଟୀକାକରଣ: ୧୪, ୭୮, ୨୭, ୩୬୭

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.