ad
ଓଡ଼ିଶା

LOC ରେ ପାକିସ୍ତାନର ଅସ୍ତ୍ରବିରତି ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ – ତିନି ଯବାନ ସହିଦ ୫ ଆହତ, ଭାରତ ଦେଉଛି ଉପଯୁକ୍ତ ଜବାବ

ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ୧-୧୦ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ପାକିସ୍ତାନ ଗୁରୁବାର ପୁଣି ଥରେ ଏକ ଘୃଣ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛି। ଦୁଇଟି ପୃଥକ ଅସ୍ତ୍ରବିରତି ଉଲ୍ଲଂଘନ ଘଟଣାରେ ତିନିଜଣ ଭାରତୀୟ ସୈନିକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ପାଞ୍ଚଜଣ ସୈନିକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ପାକିସ୍ତାନୀ ସୈନ୍ୟମାନେ କୌଣସି ଉତ୍ତେଜନା ବିନା ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରର ନାଓଗାମ ସେକ୍ଟରରେ ଅସ୍ତ୍ରବିରତି ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ଦୁଇଜଣ ସୈନିକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ୪ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ଏହାର କିଛି ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ପାକିସ୍ତାନ ପୁଞ୍ଚ ଜିଲ୍ଲାର ଲାଇନ୍ ଅଫ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ନିକଟରେ ଥିବା ଅଞ୍ଚଳରେ ଅସ୍ତ୍ରବିରତି ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଥିଲେ ​​ଯେଉଁଥିରେ ଜଣେ ସୈନିକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ।

ପୁଞ୍ଚ ଜିଲ୍ଲାରେ ଅସ୍ତ୍ରବିରତି ଉଲ୍ଲଂଘନ ସମ୍ପର୍କରେ ସବିଶେଷ ତଥ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରି ଜଣେ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମୁଖପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନା ମାନକୋଟ ଏବଂ କୃଷ୍ଣ ଉପତ୍ୟକା ସେକ୍ଟରରେ ଅସ୍ତ୍ରବିରତି ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଥିଲା। ଭାରତୀୟ ସେନା ମଧ୍ୟ ଉପଯୁକ୍ତ ଉତ୍ତର ଦେଇଛି। ମୁଖପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୀମା ଗୁଳିରେ ଲାନ୍ସ ନାୟକ କର୍ଣ୍ଣେଲ ସିଂଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

Loading...
ad
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଖବର

To Top