Home Top News CBSE ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ୨୦୨୧ : ସାବଧାନ! ଦଶମ-ଦ୍ୱାଦଶ ନକଲି ପରୀକ୍ଷା ସର୍କୁଲାର ଭାଇରାଲ ହେବା...

CBSE ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ୨୦୨୧ : ସାବଧାନ! ଦଶମ-ଦ୍ୱାଦଶ ନକଲି ପରୀକ୍ଷା ସର୍କୁଲାର ଭାଇରାଲ ହେବା ଉପରେ ବୋର୍ଡର ସୂଚନା

92

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୩-୪ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) CBSE ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ୨୦୨୧ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏକ ନକଲି ପରୀକ୍ଷା ସର୍କୁଲାର ପ୍ରସାରିତ ହେଉଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସିବିଏସ୍ଇ ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ସହିତ ଏହି ଖବରକୁ ଟୁଇଟ୍ କରି ଏହି ଖବରକୁ ନକଲି ଘୋଷଣା କରିଛି। CBSE ଡେଟସିଟ୍ ରିଲିଜ୍ ହେବା ପରେ ପରୀକ୍ଷା କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଗୁଜବ ପ୍ରଚାରିତ ହେଉଛି।

ଏପ୍ରିଲ ୧, ୨୦୨୦ ରେ ପ୍ରକାଶିତ CBSE ବିଜ୍ଞପ୍ତି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ନକଲି ତଥ୍ୟ ସହିତ ପ୍ରସାରିତ ହୋଇଥିଲା। ଏହା ଦାବି କରିଛି ଯେ ଆଗାମୀ ସିବିଏସ୍ଇ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷାର ଆଚରଣ ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଛି। ଏହି ନକଲି ପୋଷ୍ଟ ବିଷୟରେ ସିବିଏସ୍ଇ କହିଛି ଯେ କିଛି ଲୋକ ଜାଣିଶୁଣି ଚଳିତ ବର୍ଷ (୨୦୨୧) ହେବାକୁ ଥିବା ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷାକୁ ନେଇ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି।

ଦଶମ ଏବଂ ଦ୍ୱାଦଶ ପରୀକ୍ଷା ବିଷୟରେ, ଏପ୍ରିଲ ୧, ୨୦୨୦ ର ପୁରୁଣା ଖବର ପ୍ରସାରିତ ହେଉଛି।

ମେ ୪ ରୁ ଜୁନ୍ ୧୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପରୀକ୍ଷା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

ସିବିଏସ୍ଇ କହିଛି ଯେ ଛାତ୍ରମାନେ ଗତ ବର୍ଷର ଏହି ପୁରୁଣା ସର୍କୁଲାରକୁ ଅଣଦେଖା କରିବା ଉଚିତ୍ ଏବଂ ଭ୍ରମିତ ହେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ବୋର୍ଡ ଏପରି କୌଣସି ସୂଚନା ଦେଇନାହିଁ। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟଯେ, CBSE ଦଶମ ଏବଂ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ମେ ୪ ରୁ ଜୁନ୍ ୧୦ ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ବୋର୍ଡ ଏହା ନିଶ୍ଚିତ କରିଛି।

ଛାତ୍ରମାନେ ବୋର୍ଡର ୱେବସାଇଟରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ସୂଚନାକୁ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ବିଚାର କରିବା ଉଚିତ୍।

CBSE ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ୨୦୨୧ ପାଇଁ ହାଜର ହେବାକୁ ଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ କେବଳ ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟ୍ ଏବଂ ବୋର୍ଡର ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆ ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ସୂଚନା ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି। ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ଅନ୍ୟ ଉତ୍ସରୁ କୌଣସି ସୂଚନା ସଠିକ୍ ଭାବରେ ଗ୍ରହଣ ନକରିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.