Home Coronavirus Outbreak ଭାଙ୍ଗିଲା ସମସ୍ତ କରୋନା ରେକର୍ଡ: ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨.୬୧ ଲକ୍ଷ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୧୫୦୧...

ଭାଙ୍ଗିଲା ସମସ୍ତ କରୋନା ରେକର୍ଡ: ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨.୬୧ ଲକ୍ଷ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୧୫୦୧ ମୃତ୍ୟୁ, ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ୧୮ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ

40

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୮-୪ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରତିଦିନ ପୁରୁଣା ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗୁଛି। ପ୍ରତିଦିନ ରେକର୍ଡ ସ୍ତରରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ନୂଆ ମାମଲା ଆସୁଛି ଏବଂ ଅଧିକାଂଶ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟୁଛି। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ସଦ୍ୟତମ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୨୬୧, ୫୦୦ ନୂତନ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ଏବଂ ୧୫୦୧ ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ତେବେ କରୋନାରୁ ୧, ୩୮, ୪୨୩ ଲୋକ ମଧ୍ୟ ଆରୋଗ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ୨୩୪, ୬୯୨ ଟି ନୂଆ ମାମଲା ଆସିଥିଲା। ୧୫ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ କରୋନାର ପ୍ରଥମ ତରଙ୍ଗରେ ସର୍ବାଧିକ ୧୨୯୦ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା।

ଦେଶରେ ଆଜି କରୋନାଙ୍କ ସ୍ଥିତି:

ମୋଟ କରୋନା କେସ୍ – ଏକ କୋଟି ୪୭ ଲକ୍ଷ ୮୮ ହଜାର ୧୦୯।
ମୋଟ ଡିସଚାର୍ଜ – ଏକ କୋଟି ୨୮ ଲକ୍ଷ ୯ ହଜାର ୬୪୩।
ମୋଟ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା – ୧୮ ଲକ୍ଷ ୧ ହଜାର ୩୧୬।
ମୋଟ ମୃତ୍ୟୁ – ୧ ଲକ୍ଷ ୭୭ ହଜାର ୧୫୦।
ମୋଟ ଟୀକାକରଣ – ୧୨ କୋଟି ୨୬ ଲକ୍ଷ ୨୨ ହଜାର ୫୯୦ ଡୋଜ ଦିଆଯାଇଛି।

ୟୁପିରେ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ସର୍ବାଧିକ ୧୨୦ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ
ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ଶନିବାର ଦିନ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ସଂକ୍ରମଣ ହେତୁ ୧୨୦ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏଥି ସହିତ, ୨୭, ୩୫୭ ନୂତନ ସଂକ୍ରମଣର ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୨୦ ରେ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ୧୧୩ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ରାଜ୍ୟରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୮, ୨୧, ୦୫୪ ଲୋକ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଛି। ଏଥି ସହିତ, ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସଂକ୍ରମଣ ହେତୁ ୯, ୭୦୩ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ କୋଭିଡର ୬୭, ୧୨୩ ନୂଆ ମାମଲା।

ଶନିବାର ଦିନ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର କୋଭିଡ -୧୯ ରୁ ୬୭, ୧୨୩ ନୂତନ ସଂକ୍ରମଣ ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ତା’ପରେ ୪୧୯ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ମୋଟ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫୯, ୯୭୦ ରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା। ରାଜ୍ୟରେ ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩୭, ୭୦, ୭୦୭ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ମୁମ୍ବାଇରେ ଶନିବାର ଦିନ ୮, ୮୧୧ ଟି ନୂଆ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା। ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ୮, ୮୦୩ ଟି ନୂଆ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସହରରେ ୫୭୧, ୦୧୮ ଲୋକ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସହରରେ କରୋନା କାରଣରୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୨, ୩୦୧ ଲୋକ ଦୁନିଆ ଛାଡିଛନ୍ତି।

ଗତକାଲି ଦିଆଯାଇଥିବା ୨୭ ଲକ୍ଷ କରୋନା ଟିକା

ଦେଶରେ ଜାନୁଆରୀ ୧୬ ରେ କରୋନା ଟିକା ପାଇବା ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ଏପ୍ରିଲ୍ ୧୮ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, ସାରା ଦେଶରେ ୧୨ କୋଟି ୨୬ ଲକ୍ଷ ୨୨ ହଜାର ୫୯୦ କରୋନା ଡୋଜ ଦିଆଯାଇଛି। ଗତ ଦିନ ୨୬ ଲକ୍ଷ ୮୪ ହଜାର ୯୫୬ ଟିକା ଥିଲା। ଦ୍ୱିତୀୟ ଟିକା ଦେବା ଅଭିଯାନ ୧୩ ଫେବୃଆରୀରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ଏପ୍ରିଲ୍ ୧ ରୁ ୪୫ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ଟିକା ଦିଆଯାଉଛି।

ଦେଶରେ କରୋନାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହାର ୧.୨୦ ପ୍ରତିଶତ ଥିବାବେଳେ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ହାର ପ୍ରାୟ ୮୭ ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି। ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ୧୨ ପ୍ରତିଶତକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। କରୋନା ଆକ୍ଟିଭ କେସରେ ଭାରତ ବିଶ୍ୱରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଭାରତ ମଧ୍ୟ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ଆମେରିକା, ବ୍ରାଜିଲ ଏବଂ ମେକ୍ସିକୋ ପରେ ଭାରତରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ସର୍ବାଧିକ।

ରାଜ୍ୟରେ ୩୬୬୪ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ୭୦୪

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.