Home ଓଡ଼ିଶା ରେଳ ଡାକ୍ତରଖାନାର ଶୌଚାଳୟ ଟାଇଲର ରଙ୍ଗକୁ ନେଇ ବିବାଦ – ତାତିଲେ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା

ରେଳ ଡାକ୍ତରଖାନାର ଶୌଚାଳୟ ଟାଇଲର ରଙ୍ଗକୁ ନେଇ ବିବାଦ – ତାତିଲେ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା

58

ଗୋରଖପୁର ୨୯-୧୦ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଗୋରଖପୁରର ଲଲିତ ନାରାୟଣ ମିଶ୍ର ରେଳ ଡାକ୍ତରଖାନା ଭିତରେ ଥିବା ଶୌଚାଳୟରେ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟୀର ପତାକା ରଙ୍ଗର ଟାଇଲ ଲଗାଯିବା ପରେ ବିବାଦ ଉପୁଜିଥିଲା। ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଏହା ବିଜେପିର ଏକ ରାଜନୈତିକ ଷଡଯନ୍ତ୍ର ବୋଲି କହିଥିଲା। ଏସପି କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାମାନେ ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ରେଳର ଜିଏମ୍ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଏକ ସ୍ମାରକପତ୍ର ଦେଇଥିଲେ। ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଟାଇଲଗୁଡିକ ହଟାଇବା ପାଇଁ ଏସପି କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ଏକ ଅଲ୍ଟିମେଟମ୍ ଦେଇଥିଲେ। ଏପରି ନକରିବା ଘଟଣାରେ, ସେ ନିଜେ ଟାଇଲ୍ ଭାଙ୍ଗିବା ଏବଂ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିବାକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଥିଲେ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟଯେ, ଗୋରଖପୁରର ଲଲିତ ନାରାୟଣ ମିଶ୍ର ରେଳ ଚିକିତ୍ସା କେନ୍ଦ୍ର ପରିସରରେ ଥିବା ମୂତ୍ରାଶୟରେ ଥିବା ନାଲି ଏବଂ ସବୁଜ ଟାଇଲଗୁଡିକ ଏକ ପ୍ରକାରର ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟିର ପତାକାର ରଙ୍ଗ ସଦୃଶ ଥିଲା। ଏହା ପରେ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟିର ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରୁ ଏକ ଟୁଇଟ୍ ପରେ ଏସପି ବିଜେପିକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲା। ଏହାପରେ ସପା ଦଳର କିଛି ନେତା ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଏଥିରେ କଳା ରଙ୍ଗ ଲଗାଇଥିଲେ ଏହାପରେ ରଙ୍ଗ ବଦଳାଇବା ପାଇଁ ଏସପି ୨୪ ଘଣ୍ଟାର ଚେତାବନୀ ଦେଇଥିଲା।

ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟିକୁ ଅସମ୍ମାନ କରିବା ପାଇଁ ବିଜେପି ଶୌଚାଳୟକୁ ଏସପି ପତାକା ରଙ୍ଗରେ ଟାଇଲ ଲଗାଇବାର ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲା ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି।

ଏବେ ରେଳବାଇ ପକ୍ଷରୁ ଶୌଚାଳୟର ଟାଇଲ ଉପରେ ଧଳାରଙ୍ଗ ଲଗାଯାଇଛି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.