Home କେନ୍ଦୁଝର ଯୋଡା : ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଶିଳ୍ପପତି ଓ. ପି. ଜିନ୍ଦଲଙ୍କ ୯୨ ତମ ଜନ୍ମ ବାର୍ଷିକୀ ବଡ଼ବିଲ ପେଲେଟ୍ ପ୍ଲାଣ୍ଟ, ଟେନସା ଏବଂ କାସିଆ ଆଇରନ ମାଇନ୍ସରେ ମହା ସମାରୋହରେ ପାଳିତ

ଯୋଡା : ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଶିଳ୍ପପତି ଓ. ପି. ଜିନ୍ଦଲଙ୍କ ୯୨ ତମ ଜନ୍ମ ବାର୍ଷିକୀ ବଡ଼ବିଲ ପେଲେଟ୍ ପ୍ଲାଣ୍ଟ, ଟେନସା ଏବଂ କାସିଆ ଆଇରନ ମାଇନ୍ସରେ ମହା ସମାରୋହରେ ପାଳିତ

27

ଯୋଡ଼ା, ୮ା୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ / ସେକ୍ ଜାବିର ମହମ୍ମଦ) : ଜିନ୍ଦଲ ଷ୍ଟିଲ ଆଣ୍ଡ ପାୱାରର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ଓ. ପି. ଜିନ୍ଦଲଙ୍କ ୯୨ ତମ ଜନ୍ମ ବାର୍ଷିକୀ ୭ ଅଗଷ୍ଟ ୨୦୨୨ ରେ ଜେଏସପି ଗୃପର ବଡ଼ବିଲ ପେଲେଟ୍ ପ୍ଲାଣ୍ଟ, ଟେନସା ଏବଂ କାସିଆ ଆଇରନ ମାଇନ୍ସରେ ପାଳନ କରାଯାଇଥିଲା। ସମସ୍ତ ୟୁନିଟ୍ ମୁଖ୍ୟ, ବରିଷ୍ଠ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ, କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ସହଯୋଗୀମାନେ ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ଚେୟାରମ୍ୟାନ ତଥା ପ୍ରଖ୍ୟାତ ଶିଳ୍ପପତି, ଓ. ପି. ଜିନ୍ଦଲଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ। ଏହି ଉପଲକ୍ଷେ ଦିନିକିଆ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ, ସାଂସ୍କୃତିକ ଏବଂ କ୍ରୀଡ଼ା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆଦି ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା। ବଡ଼ବିଲ ପେଲେଟ ପ୍ଲାଣ୍ଟରେ ଓ. ପି. ଜିନ୍ଦଲଙ୍କ ଫୋଟୋ ଚିତ୍ରରେ ପୁଷ୍ପମାଲ୍ୟ ଅର୍ପଣ କରାଯାଇ ଦିନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ପରେ ଟାଉନସିପ୍ ମନ୍ଦିରରେ ଆୟୋଜିତ ପୂଜା ଏବଂ ଯଜ୍ଞ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ୟୁନିଟ୍ ମୁଖ୍ୟ ବ୍ରିଜ ବଧଦ୍ର, ଅନ୍ୟ ବରିଷ୍ଠ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ରାତିରେ ଟିମ୍ ପେଲେଟ୍ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଦ୍ୱାରା ଏକ ମେଗା ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ ସମାରୋହ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା। କୋଭିଡ ମହାମାରୀ ହେତୁ ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷ ଧରି ପୁରସ୍କାର ବିତରଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସମ୍ଭବ ହୋଇ ପାରିନଥିଲା। ତେଣୁ, ଗତ ବର୍ଷର ସମସ୍ତ ପୁରସ୍କୃତ ହେବାକୁ ଥିବା ଵ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଏଥିରେ ସାମିଲ କରିବା ପାଇଁ ଏହି ବର୍ଷର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ବୃହତ ସ୍ତରରେ ଯୋଜନା କରାଯାଇଥିଲା। ଜେଏସପି କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଯୋଡ଼ା- ବଡ଼ବିଲ ଖଣି ଅଞ୍ଚଳରେ ଅବସ୍ଥିତ ଅନ୍ୟ ଶିଳ୍ପଗୁଡ଼ିକର ବରିଷ୍ଠ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଏହି ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇଥିଲା। କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲାର ୧୬ ଜଣ ଖେଳାଳି, ଯେଉଁମାନେ ଜାତୀୟ ସ୍ତରର କ୍ରୀଡ଼ା ଇଭେଣ୍ଟରେ ପଦକ ଜିତି ରାଜ୍ୟ ପାଇଁ ଗୌରବ ଆଣିଛନ୍ତି, ଜେଏସପିଏଲ ଫାଉଣ୍ଡେସନ ଦ୍ୱାରା ଆଦିବାସୀ ବିକାଶ ସମିତି ଠାରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଅଭିବାଦନ ଅର୍ପଣ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ତୁଳସୀ ମୁଣ୍ଡା, ୟୁନିଟ୍ ହେଡ୍, ବଧଦ୍ର ଏବଂ ହେଡ୍ ସିଏସ୍ଆର୍ ଭର୍ଜିଲ ଲାକ୍ରା ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ଦିବସ ମଧ୍ୟ ଜିନ୍ଦଲ ସ୍କୁଲ, ବଡ଼ବିଲରେ ଜୋରସୋରରେ ପାଳନ କରାଯାଇଥିଲା। ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷେୟିତ୍ରୀ, ଛାତ୍ର ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ପିତାମାତାଙ୍କ ସମେତ ସମସ୍ତ ଶିକ୍ଷକ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଗୀତ ଏବଂ ନୃତ୍ୟ ପରିବେଷିତ ହୋଇଥିଲା। ୯୨ ତମ ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ଦିବସ ଉପଲକ୍ଷେ, କାସିଆ ଆଇରନ ମାଇନ୍ ଓ. ପି. ଜିନ୍ଦଲ ମେମୋରିଆଲ୍ ଫୁଟବଲ୍ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଏବଂ ଏହାର ପାରିପାର୍ଶ୍ୱିକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ବୃକ୍ଷ ରୋପଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜନ କରିଥିଲା। ମାନ୍ୟବର ବିଧାୟକ, ବଣାଇ, ଲକ୍ଷ୍ମଣ ମୁଣ୍ଡା ଏବଂ ଉପ ଜିଲ୍ଲାପାଳ, ବଣାଇ, ସୁରଞ୍ଜନ କୁମାର ସହୁ, ପାମୋଦ କୁମାର ପାତ୍ର, ୟୁନିଟ୍ ମୁଖ୍ୟ ଏବଂ ଆଖପାଖ ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତର ମାନ୍ୟଗଣ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତି ପୁରସ୍କାର ବିତରଣ ସମାରୋହରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ସକାଳେ ୟୁନିଟ୍ ହେଡ୍ ଶ୍ରୀ ପାତ୍ର, ସମସ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଟାଉନସିପ୍ ମନ୍ଦିରରେ ପୂଜା ଓ ଯଜ୍ଞ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଂଶ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଶିଲ୍ପପତି ଓ. ପି. ଜିନ୍ଦଲ ଜୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ୯୨ ତମ ଜନ୍ମ ବାର୍ଷିକୀରେ କାସିଆ ଆଇରନ୍ ମାଇନ୍ କର୍ମଚାରୀମାନେ ସ୍ମରଣ କରିଥିଲେ। ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ୟୁନିଟ୍ ମୁଖ୍ୟ ଅଜିତ ପାତ୍ର, ସମସ୍ତ ଶ୍ରମିକ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଟାଉନସିପରେ ଥିବା ମନ୍ଦିରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପୂଜା ଏବଂ ଯଜ୍ଞ ସମାରୋହରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.