Home Top News ରିସର୍ଚ୍ଚରୁ ଖୁଲାସା: ମହିଳାମାନଙ୍କର ଭୋଜନ ପୂର୍ଣ୍ଣ ହେଲେ ଅଧିକ ରୋମାଣ୍ଟିକ୍ ହୁଅନ୍ତି

ରିସର୍ଚ୍ଚରୁ ଖୁଲାସା: ମହିଳାମାନଙ୍କର ଭୋଜନ ପୂର୍ଣ୍ଣ ହେଲେ ଅଧିକ ରୋମାଣ୍ଟିକ୍ ହୁଅନ୍ତି

122

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୬-୪ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଏକ ରିସର୍ଚ୍ଚରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ, ରୋମାନ୍ସ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ମହିଳାମାନଙ୍କର ପେଟ ପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିଲେ ସେମାନେ ସବୁଠାରୁ ରୋମାଣ୍ଟିକ ହୋଇଥାନ୍ତି। ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଯଦି ଆପଣ ନିଜ ସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ରୋମାନ୍ସ ଉପଭୋଗ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ତାଙ୍କର ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ପାନୀୟର ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତୁ।

ଏକ୍ସପ୍ରେସ ୟୁକେ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରକାଶିତ ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଆମେରିକାର ରିସର୍ଚ୍ଚରମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ଏକ ଅଧ୍ୟୟନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ, ମହିଳାମାନେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଭୋଜନ କରିବା ପରେ ରୋମାନ୍ସ କରିବାକୁ ଅଧିକ ଆଗ୍ରହୀ ହୋଇଥାନ୍ତି।

ରିସର୍ଚ୍ଚ କରୁଥିବା ଟିମ୍‌ ମହିଳା ମାନଙ୍କର ମସ୍ତିଷ୍କକୁ ସ୍କାନ କରି ମହିଳାମାନଙ୍କର ବିଭିନ୍ନ ଫଟୋକୁ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିଥିଲେ, ଯାହା ଦର୍ଶାଇଛିଯେ, ଖାଇବା ପୂର୍ବରୁ ସେମାନେ ଏତେ ରୋମାଣ୍ଟିକ୍ ନୁହଁନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଖାଇବା ପରେ ତାଙ୍କର ରୋମାଣ୍ଟିକ ହେବାର ମାତ୍ରା ବଢ଼ିଥିଲା।

ରିସର୍ଚ୍ଚ କରିବା ପାଇଁ ମହିଳା ଅଂଶଗ୍ରହଣକାରୀଙ୍କୁ ଏମଆରଆଇ ସ୍କାନ କରିବା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ମସ୍ତିଷ୍କର ଫଟୋ ଦେଖିବା ପୂର୍ବରୁ ଆଠ ଘଣ୍ଟା ଉପବାସ କରିବାକୁ କହିଥିଲେ।

ସେମାନେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ ଉପବାସ ପରେ ସେମାନେ ରୋମାନ୍ସ ପ୍ରତି ବିଶେଷ ଆଗ୍ରହୀ ନୁହଁନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ଚକୋଲେଟ୍ ପରୀକ୍ଷା ସହିତ ୫୦୦ କ୍ୟାଲୋରୀ କମ୍ପନ ଦିଆଯାଇଥିଲା ଏବଂ ପୁନର୍ବାର ପରୀକ୍ଷଣ କରାଯାଇଥିଲା। ଏଥର ମହିଳାମାନେ ରୋମାଣ୍ଟିକ ଅଙ୍ଗଭଙ୍ଗୀ ଉପରେ ଅଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଖାଇଥିଲେ।

ଆପାଟାଇଟ୍ ପତ୍ରିକାରେ ଏକ ଲେଖାରେ ଗବେଷକମାନେ ମତ ଦିଅନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ମହିଳା ଭୋକିଲା, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କର ଧ୍ୟାନ ମୁଖ୍ୟତଃ ଖାଦ୍ୟ ଉପରେ ଥାଏ। କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କର ଆବଶ୍ୟକତା ପୂରଣ ହୁଏ, ସେ ସେକ୍ସ ଭଳି ଅନ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକତା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଇପାରନ୍ତି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.