Home Top News ବେତନଭୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ଼ ଖବର! ଯଦି କମ୍ପାନୀ ବଦଳାଉଛନ୍ତି, ଗ୍ରାଚ୍ୟୁଇଟି ଟ୍ରାନ୍ସଫରର ବିକଳ୍ପ ଆସୁଛି, ଜାଣନ୍ତୁ...

ବେତନଭୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ଼ ଖବର! ଯଦି କମ୍ପାନୀ ବଦଳାଉଛନ୍ତି, ଗ୍ରାଚ୍ୟୁଇଟି ଟ୍ରାନ୍ସଫରର ବିକଳ୍ପ ଆସୁଛି, ଜାଣନ୍ତୁ ନୂଆ ନିୟମ କ’ଣ ହେବ

109

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୨-୩ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ବେତନ ପ୍ରାପ୍ତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଏକ ନୂତନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି। ଏହା ଅଧୀନରେ, କର୍ମଚାରୀମାନେ ପ୍ରୋଭିଡେଣ୍ଟ ଫଣ୍ଡ (ଇପିଏଫ୍) ପରି ଚାକିରି ବଦଳାଇବାରେ ଗ୍ରାଚ୍ୟୁଇଟି ଟ୍ରାନ୍ସଫରର ଏକ ସୁଯୋଗ ପାଇପାରିବେ। ଏଥିପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର, କର୍ମଚାରୀ ସଂଘ ଏବଂ ଶିଳ୍ପ ମଧ୍ୟରେ ବିଦ୍ୟମାନ ଗ୍ରାଚ୍ୟୁଇଟି ଗଠନକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ଏକ ଚୁକ୍ତିନାମା ହୋଇଛି। ଗ୍ରାଚ୍ୟୁଇଟି ଟ୍ରାନ୍ସଫର ବର୍ତ୍ତମାନ ସାମାଜିକ ସୁରକ୍ଷା ସଂକେତ ସହିତ ଜଡିତ ନିୟମରେ ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ ହେବ।

ଅନ୍ତିମ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଆସନ୍ତା ମାସରେ ଆସିପାରେ
ସିଏନବିସି-ଆୱାଜ ଉତ୍ସରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରୋଭିଡେଣ୍ଟ୍ ପାଣ୍ଠି ପରି, ଚାକିରୀ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ମଧ୍ୟ ଗ୍ରାଚ୍ୟୁଇଟି ଟ୍ରାନ୍ସଫର ବିକଳ୍ପ ପାଇବେ। ଶିଳ୍ପ ଏବଂ କର୍ମଚାରୀ ୟୁନିଅନରେ ଗ୍ରାଚ୍ୟୁଇଟି ପୋର୍ଟେବିଲିଟି ଉପରେ ଚୁକ୍ତିନାମା ପରେ ଚାକିରି ପରିବର୍ତ୍ତନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଗ୍ରାଚ୍ୟୁଇଟି ଟ୍ରାନ୍ସଫର ବ୍ୟବସ୍ଥା ପ୍ରଯୁଜ୍ୟ ହେବ। ଏହା ସହିତ, ପ୍ରୋଭିଡେଣ୍ଡ ଫଣ୍ଡ ପରି ପ୍ରତି ମାସରେ ଗ୍ରାଚ୍ୟୁଇଟି ଅବଦାନ ମଧ୍ୟ ସହମତ ହୋଇଛି। ସୂଚନାନୁସାରେ, ଶ୍ରମ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ-ୟୁନିୟନ-ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ବୈଠକରେ ଏହି ଚୁକ୍ତି ହୋଇଛି। ଗ୍ରାଚ୍ୟୁଇଟି CTC ର ଏକ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ଅଂଶ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦିଆଯାଇଛି। ଏହି ବ୍ୟବସ୍ଥା ସାମାଜିକ ସୁରକ୍ଷା ସଂହିତା ନିୟମରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହେବ। ସୂଚନାନୁସାରେ, ଏପ୍ରିଲ୍ ୨୦୨୧ ରେ ଏହା ଉପରେ ଅନ୍ତିମ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ସମ୍ଭବ ଅଟେ।

ଗ୍ରାଚ୍ୟୁଇଟି ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟଦିବସ ବଢ଼ାଇବାକୁ ଶିଳ୍ପ ସମ୍ମତି ପାଇନାହିଁ। ଗ୍ରାଚ୍ୟୁଇଟି ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟଦିବସକୁ ୧୫ ଦିନରୁ ୩୦ ଦିନ କରିବା ପ୍ରସ୍ତାବରେ ଶିଳ୍ପ ଏକମତ ନୁହେଁ। ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟଯେ, ଦରମା, ପେନ୍ସନ୍ ଏବଂ ପ୍ରୋଭିଡେଣ୍ଟ୍ ପାଣ୍ଠି ବ୍ୟତୀତ ଏକ କମ୍ପାନୀରେ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ଧରି କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଜଣେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଗ୍ରାଚ୍ୟୁଇଟି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଏ। ଏହାର ଏକ ଛୋଟ ଅଂଶ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବେତନରୁ କଟାଯାଇଥାଏ। ଏଥି ସହିତ, କମ୍ପାନୀ ତାଙ୍କ ତରଫରୁ ଗ୍ରାଚ୍ୟୁଇଟିର ଏକ ବଡ଼ ଅଂଶ ଦେଇଥାଏ। ଏହା ଏକ ଉପାୟରେ କମ୍ପାନୀର ଏକ ଦୀର୍ଘକାଳୀନ ଲାଭ। ଯେକୌଣସି କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରାପ୍ତ ଗ୍ରାଚ୍ୟୁଟି ଦୁଇଟି ଜିନିଷ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ। ପ୍ରଥମେ, କର୍ମଚାରୀ ସମାନ କମ୍ପାନୀରେ କେତେ ବର୍ଷ କାମ କରିଛନ୍ତି। ଦ୍ୱିତୀୟତଃ ତାଙ୍କର ଶେଷ ବେତନରେ ମୌଳିକ ଦରମା (ବେସିକ୍‌ ସାଲାରି) ଏବଂ ମହଁଗା ଭତ୍ତା (ଡିଏ) କେତେ?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.