Home Top News ଆଜି ଦେଶର ପ୍ରଥମ ଚାଳକ ବିହୀନ ମେଟ୍ରୋ ସେବାକୁ ଉଦଘାଟନ କରିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ

ଆଜି ଦେଶର ପ୍ରଥମ ଚାଳକ ବିହୀନ ମେଟ୍ରୋ ସେବାକୁ ଉଦଘାଟନ କରିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ

52

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୨୮-୧୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଆଜିଠାରୁ ଦେଶରେ ପ୍ରଥମ ଡ୍ରାଇଭରହୀନ ମେଟ୍ରୋ ସେବା ଚାଲିବ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଆଜି ଏହି ମେଟ୍ରୋ ସେବାକୁ ଉଦଘାଟନ କରିବେ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ସକାଳ ୧୧ ଟାରେ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସ ଏବଂ ବିମାନବନ୍ଦର ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଲାଇନରେ ନ୍ୟାସନାଲ କମନ୍ ମୋବିଲିଟି କାର୍ଡ ସେବା ମାଧ୍ୟମରେ ଦିଲ୍ଲୀ ମେଟ୍ରୋର ମ୍ୟାଜେଣ୍ଟା ଲାଇନ (ଜନକପୁରୀ-ବଟନିକାଲ୍ ଗାର୍ଡେନ୍) ମଧ୍ୟରେ ଭାରତର ପ୍ରଥମ ଡ୍ରାଇଭର ବିହୀନ ଟ୍ରେନ୍ ସେବା ଆରମ୍ଭ କରିବେ।

ଭାରତରେ ଏହା ଆଧୁନିକ ପ୍ରଯୁକ୍ତିବିଦ୍ୟା ମାଧ୍ୟମରେ ପରିବହନ ଏବଂ ପରିବହନର ଏକ ନୂତନ ଯୁଗକୁ ସୂଚିତ କରିବ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ଉଦଘାଟନ ପରେ ଦିଲ୍ଲୀ ମେଟ୍ରୋ ରେଳ ନିଗମ ଦୁନିଆର ସାତ ପ୍ରତିଶତ ମେଟ୍ରୋ ନେଟୱାର୍କର ଅଭିଜିତ ଗୋଷ୍ଠୀରେ ଯୋଗଦେବେ ଯାହା ଡ୍ରାଇଭରବିହୀନ ସେବା ଯୋଗାଉଛି।

ଏହା କୁହାଯାଉଛି ଯେ ୩୭ କିଲୋମିଟର ଲମ୍ବା ମ୍ୟାଜେଣ୍ଟା ଲାଇନରେ ଡ୍ରାଇଭର ବିହୀନ ମେଟ୍ରୋ ସେବା ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରେ ୫୭ କିଲୋମିଟର ଲମ୍ବା ପିଙ୍କ ଲାଇନ ୨୦୨୧ ମଧ୍ୟଭାଗରେ ଡ୍ରାଇଭର ବିହୀନ ମେଟ୍ରୋ ସେବା ଆରମ୍ଭ କରାଯିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.