Home Coronavirus Outbreak ଭୟଙ୍କର କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ: ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଏକ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ସଂକ୍ରମଣ,...

ଭୟଙ୍କର କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ: ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଏକ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୪୭୮ ମୃତ୍ୟୁ

37

ଭୟଙ୍କର କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ: ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଏକ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ମାମଲା
ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୦୫ ଏପ୍ରିଲ୍ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଦେଶରେ କରୋନା ଭୂତାଣୁର ଗତି ଅନିୟନ୍ତ୍ରିତ ହୋଇଛି ଏବଂ ନୂତନ ଲହର ସବୁଠୁ ବଡ ଆହ୍ୱାନ ଭାବରେ ଉଭା ହୋଇଛି। ଦେଶରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛି। ସୋମବାର ଦିନ ଭାରତରେ ୧.୦୩ ଲକ୍ଷ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି।

କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଅନୁଯାୟୀ ଭାରତ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧, ୦୩, ୫୫୮ ନୂତନ COVID୧୯ ମାମଲା ରେକର୍ଡ଼ ହୋଇଥିବା ବେଳେ, ୫୨, ୮୪୭ ଡିସଚାର୍ଜ ହୋଇଛନ୍ତି ଏବଂ ୪୭୮ ମୃତ୍ୟୁ ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଛି।

ମୋଟ ମାମଲା: ୧, ୨୫, ୮୯, ୦୬୭
ମୋଟ ପୁନରୁଦ୍ଧାର: ୧, ୧୬, ୮୨, ୧୩୬
ସକ୍ରିୟ ମାମଲା: ୭, ୪୧, ୮୩୦
ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା: ୧, ୬୫, ୧୦୧

ମୋଟ ଟୀକାକରଣ: ୭, ୯୧, ୦୫, ୧୬୩

ରାଜ୍ୟଗୁଡିକ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରକାଶିତ ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ଏକଲକ୍ଷରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ହୋଇଛି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଦେଶରେ ୧୬ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୨୦ ରେ ସର୍ବାଧିକ ସଂଖ୍ୟକ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଥିଲା ଯାହାକି ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ୯୭, ୮୯୪ ମାମଲା ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଥିଲା।

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର
ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ୨୨୨ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ କରୋନାଙ୍କ ମାମଲା ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି।
ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ୫୭ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ରୋଗ ହୋଇଥିବା ଏବଂ ୨୨୨ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ରବିବାର ଦିନ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ୫୭, ୦୭୪ ଟି ନୂଆ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇଥିବା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଛି, ଯାହାକି ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ରାଜ୍ୟରେ ସର୍ବାଧିକ। ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମୁଦାୟ ୩୦, ୧୦, ୫୯୭ ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇଥିବା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଥିବାବେଳେ ମୋଟ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫୫, ୮୭୮ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।

ରବିବାର ଦିନ କୋଭିଡ -୧୯ ଦିନ ମୁମ୍ବାଇ ସହରରେ ସର୍ବାଧିକ ୧୧, ୨୦୬ ଟି ନୂଆ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଥିଲା। କୋଭିଡ ବର୍ତ୍ତମାନ ୪, ୩୦, ୫୦୩ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ, ରବିବାର ଦିନ, ୨୭, ୫୦୮ ରୋଗୀ ସଂକ୍ରମଣମୁକ୍ତ ହେବା ପରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ଡିସଚାର୍ଜ ହୋଇଥିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ ମୋଟ ୨୫, ୨୨, ୮୨୩ ରୋଗୀ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି।

ନାଗପୁରରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୪ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ନୂତନ ରୋଗୀ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି, ୬୨ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଏଥିସହିତ ପୁଣେରେ ୬୨୨୫ ନୂତନ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ମିଳିଥିବାବେଳେ ୫୨ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ମୁମ୍ବାଇରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୧୧୬୩ ନୂତନ ପଜିଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଥିବାବେଳେ ୨୫ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ କ’ଣ ଖୋଲା କ’ଣ ବନ୍ଦ?
ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବଢ଼ୁଥିବା କରୋନା ଭୂତାଣୁ ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାର ଶୁକ୍ରବାର ରାତି ୮ ଟାରୁ ସକାଳ ୭ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଲା ପକାଇବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ସପ୍ତାହର ସବୁ ଦିନ ଦିନରେ ଧାରା ୧୪୪ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେବ। ଏଥିସହ ସୋମବାରରୁ ୩୦ ଏପ୍ରିଲ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନାଇଟ୍‌ କର୍ଫ୍ୟୁ ଲାଗୁ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଘରୋଇ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ, ପ୍ରେକ୍ଷାଳୟ ଏବଂ ସେଲୁନ୍ ବନ୍ଦ ଭଳି କଠୋର ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ମଧ୍ୟ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ସଂକ୍ରମଣକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ବଳବତ୍ତର ରହିବ।

ଘରୋଇ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକ ବନ୍ଦ ରହିବ
ଦୋକାନ, ମେଡିକାଲ ଷ୍ଟୋର ଏବଂ ଗ୍ରୋସରୀ ଷ୍ଟୋର୍, ଦୋକାନ ଏବଂ ବଜାର ବ୍ୟତୀତ ସପିଂ ମଲ୍ ଏପ୍ରିଲ୍ ୩୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବନ୍ଦ ରହିବ। ଏହି ସମସ୍ତ ନୂତନ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ସୋମବାର ଠାରୁ ଅର୍ଥାତ୍ ଆଜି ରାତି ୮ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେବ। ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍, ଷ୍ଟକ୍ ମାର୍କେଟ୍, ବୀମା, ଔଷଧ, ଟେଲିକମ୍ ଏବଂ ମେଡ଼ିସିନ୍‌ ସେକ୍ଟର ବ୍ୟତୀତ ସମସ୍ତ ଘରୋଇ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଏହି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଅନୁଯାୟୀ ବନ୍ଦ ରହିବ। ଘରୋଇ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକ ପାଇଁ ‘ଘରୁ କାମ’ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ। ତେବେ ସ୍ଥାନୀୟ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା, ବିଦ୍ୟୁତ୍ ବିଭାଗ ଏବଂ ଜଳ ଯୋଗାଣ ସହ ଜଡିତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଗୁଡିକ ଏହି ପ୍ରତିବନ୍ଧକରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବେ।

ରାତିରେ ବେଳାଭୂମି ଏବଂ ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନ ବନ୍ଦ ରହିବ
କୋଭିଡ -୧୯ ପରିଚାଳନା ସହିତ ଜଡିତ ବିଭାଗଗୁଡିକ ବ୍ୟତୀତ, ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ କ୍ଷମତାର ୫୦ ପ୍ରତିଶତରେ କାମ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ। ଏଥିସହ ପରିଦର୍ଶକଙ୍କୁ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ। ତଥାପି, ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ସେବାଗୁଡିକୁ ନାଇଟ୍‌ କର୍ଫ୍ୟୁରୁ ମୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି। ସମୁଦ୍ରକୂଳ ଏବଂ ସମସ୍ତ ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନ ରାତି ଆଠଟାରୁ ସକାଳ ସାତଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବନ୍ଦ ରହିବ। ଯଦି ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନ ଅନୁଭବ କରେ ଯେ ଦିନ ସମୟରେ ଏହି ଜାଗାରେ ଭିଡ଼ ଜମିଥାଏ, ତେବେ ସେମାନଙ୍କୁ ବନ୍ଦ ରଖାଯାଇପାରିବ।

ଭ୍ରମଣରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ !

ସରକାରୀ ଏବଂ ବେସରକାରୀ ପରିବହନ ସେବା କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ରଖିବ। ଟ୍ୟାକ୍ସି ଏବଂ ଅଟୋରିକ୍ସା ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ସେମାନଙ୍କର କ୍ଷମତାର ୫୦ ପ୍ରତିଶତ ସିଟ୍ କରିବେ। ବସ୍ ଗୁଡିକରେ ଆରୋହୀଙ୍କୁ ଠିଆ ହେବା ଏବଂ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ ନାହିଁ ଏବଂ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ହେବ। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ବସ୍ ଡ୍ରାଇଭର, କଣ୍ଡକ୍ଟର ଏବଂ ଅନ୍ୟ କର୍ମଚାରୀମାନେ କୋଭିଡ -୧୯ ର ନେଗେଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ରହିବା ଉଚିତ୍।

ବିବୃତ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ ପ୍ରେକ୍ଷାଳୟ, ସିନେମା, ଭିଡିଓ ପାର୍ଲର, ମଲ୍ଟିପ୍ଲେକ୍ସ, କ୍ଲବ, ସୁଇମିଂ ପୁଲ, କ୍ରୀଡା କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ ଇତ୍ୟାଦି ମନୋରଞ୍ଜନ ସ୍ଥାନ ବନ୍ଦ ରହିବ। ଏଥି ସହିତ ଭକ୍ତମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥାନ ବନ୍ଦ ରହିବ। ତେବେ ସେଠାରେ ଧାର୍ମିକ ରୀତିନୀତି ଜାରି ରହିବ। ସେହିଭଳି ବାର୍, ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ, ଛୋଟ ଦୋକାନଗୁଡ଼ିକ କେବଳ ପ୍ୟାକ୍ କରିବା ଏବଂ ବହନ କରିବା ଏବଂ ପାର୍ସଲ ପାଇଁ ଖୋଲା ରହିବ।

ଦିଲ୍ଲୀ – ଦିଲ୍ଲୀରେ ଚାରି ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ମାମଲା
ରବିବାର ଦିନ ଦିଲ୍ଲୀରେ କରୋନା ଭୂତାଣୁଙ୍କର ୪, ୦୩୩ ନୂତନ ମାମଲା ରେକର୍ଡ଼ କରାଯାଇଛି ଯାହାକି ଚଳିତ ବର୍ଷର ସର୍ବାଧିକ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଥିବାବେଳେ ସଂକ୍ରମଣ ହାର ୪.୬୪ ପ୍ରତିଶତକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଏହି ରୋଗ ହେତୁ ଆହୁରି ୨୧ ରୋଗୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି, ଯାହା ଜାନୁଆରୀ ୧ ଠାରୁ ସର୍ବାଧିକ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ଅଟେ। ଜାତୀୟ ରାଜଧାନୀରେ ସଂକ୍ରମଣର ମୋଟ ମାମଲା ୬, ୭୬, ୪୧୪ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୧, ୦୮୧ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ସହରରେ ୪, ୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ କୋଭିଡ -୧୯ ରୋଗ ଡିସେମ୍ବର ୪ ରେ ଘଟିଥିଲା, ଯେତେବେଳେ ୪, ୦୬୭ ଲୋକ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିଲେ। ଏଠାରେ, ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିବା ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ୧୨, ୬୪୭ ରୁ ୧୩, ୯୮୨ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।

ଦିଲ୍ଲୀରେ
ରବିବାର – ୪, ୦୩୩
ଶନିବାର – ୩, ୫୬୭
ଶୁକ୍ରବାର – ୩, ୫୯୪
ଗୁରୁବାର – ୨, ୭୯୦
ବୁଧବାର – ୧, ୮୧୯
ମଙ୍ଗଳବାର – ୯୯୨
ସୋମବାର – ୧, ୯୦୪।
ଗତ ରବିବାର – ୧, ୮୮୧ ଟି ନୂଆ ମାମଲା ରେକର୍ଡ଼ କରାଯାଇଥିଲା।

ଛତିଶଗଡ : ୫୨୫୦ ନୂତନ ସଂକ୍ରମଣ
ଛତିଶଗଡରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୫୨୫୦ ଜଣଙ୍କଠାରେ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ସଂକ୍ରମଣ ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଛି। ରାଜ୍ୟରେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩, ୬୯, ୦୪୬ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ରବିବାର ଦିନ ରାଜ୍ୟର ୪୨ ଜଣ ଲୋକ ସଂକ୍ରମଣମୁକ୍ତ ହେବା ପରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ଡିସଚାର୍ଜ ହୋଇଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟରେ ସଂକ୍ରମଣ ହେତୁ ୩୬ ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଛତିଶଗଡରେ ୩, ୬୯, ୦୪୬ ଲୋକ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଛି। ଚିକିତ୍ସା ପରେ ୩, ୨୬, ୨୭୭ ରୋଗୀ ସଂକ୍ରମଣମୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି, ୩୮, ୪୫୦ ରୋଗୀ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟରେ ୪୩୧୯ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ : ୩, ୧୭୮ ନୂତନ ସଂକ୍ରମଣ
ରବିବାର ଦିନ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣର ୩, ୧୭୮ ଟି ନୂଆ ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଏହା ସହିତ ରାଜ୍ୟରେ ଏହି ଭୂତାଣୁ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ସମୁଦାୟ ଲୋକଙ୍କର ସଂଖ୍ୟା ୩, ୦୬୮୫୧ ଥିଲା। ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଏହି ରୋଗ ହେତୁ ଆଉ ୧୧ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଜ୍ୟରେ ଏହି ରୋଗରେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୪, ୦୪୦ ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ୨, ୮୧, ୪୭୬ ରୋଗୀ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ୨୧, ୩୩୫ ରୋଗୀ ବିଭିନ୍ନ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି।

ରାଜସ୍ଥାନ : ୧, ୭୨୯ ଟି ନୂଆ ସଂକ୍ରମଣ
ରାଜସ୍ଥାନରେ ରବିବାର ଦିନ କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣର ୧, ୭୨୯ ଟି ନୂଆ ମାମଲା ଆସି ରାଜ୍ୟରେ ସମୁଦାୟ ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକଙ୍କର ସଂଖ୍ୟା ୩, ୩୯, ୩୨୫ କୁ ନେଇଛି। ରାଜ୍ୟରେ ଏହି ମାରାତ୍ମକ ସଂକ୍ରମଣରେ ଆଉ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨, ୮୨୯ ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ରାଜ୍ୟରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିବା ସଂକ୍ରମିତ ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୨, ୮୭୮ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ରାଜ୍ୟରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୩, ୨୩, ୬୧୮ ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକ ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ କରିଛନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୋଟ ୨, ୮୨୯ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ : ୪ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ନୂଆ ସଂକ୍ରମଣ
ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲା ପୁଣି ଫେରି ଆସିଛି ଏବଂ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚାରି ହଜାରରୁ ଅଧିକ ନୂତନ ମାମଲା ଆସିଛି, ସଂକ୍ରମଣ ହେତୁ ୩୧ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୪, ୧୬୪ ନୂତନ ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇଛି। ରାଜ୍ୟରେ ସଂକ୍ରମିତ କରୋନା ସଂଖ୍ୟା ୬, ୨୫, ୯୨୩ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଏଥିସହିତ, ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସଂକ୍ରମଣ ହେତୁ ୮, ୮୮୧ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ରାଜ୍ୟରେ ୧୯, ୭୩୮ ଲୋକଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଚାଲିଛି ଏବଂ ୬, ୦୧୪୪୦ ରୋଗୀ ସଂକ୍ରମଣମୁକ୍ତ ହେବା ପରେ ଘରକୁ ଯାଇଛନ୍ତି।

କର୍ଣ୍ଣାଟକ : ୪, ୫୫୩ ନୂତନ ସଂକ୍ରମଣ ଏବଂ ୧୫ ମୃତ୍ୟୁ

ରବିବାର ଦିନ କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ୪, ୫୫୩ ଟି ନୂଆ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଏହି ମହାମାରୀ ହେତୁ ଆଉ ୧୫ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ରାଜ୍ୟରେ ମୋଟ ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲା ୧୦, ୧୫, ୧୫୫ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ମୋଟ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୨, ୬୨୫ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏଠାରେ ସମୁଦାୟ ୯, ୬୩, ୪୧୯ ଲୋକ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏଥିସହିତ ୩୯, ୦୯୨ ରୋଗୀ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି।

ଓଡ଼ିଶା : ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ: ୪୭୧
ଗତକାଲି ସୂଚନା ଓ ଲୋକସମ୍ପର୍କ ବିଭାଗର ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ୪୭୧ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ତେବେ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍ ସେଣ୍ଟରରୁ ୨୭୮ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛିବା ବେଳେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରୁ ୧୯୩ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିଲେ।
କେଉଁ ଜିଲ୍ଲାରୁ – କେତେ ଜାଣନ୍ତୁ:
୧- ଅନୁଗୁଳ ଜିଲ୍ଲାରୁ – ୧୦
୨- ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲାରୁ – ୧୫
୩- ବରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାରୁ – ୫
୪- ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାରୁ – ୬
୫- ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲାରୁ – ୩୬
୬- କଟକ ଜିଲ୍ଲାରୁ – ୨୨
୭- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲ୍ଲାରୁ – ୧
୮- ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲାରୁ – ୨
୯- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାରୁ – ୧୨
୧୦- ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲ୍ଲାରୁ – ୧
୧୧- ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲାରୁ – ୧୧
୧୨- ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲ୍ଲାରୁ – ୨୩
୧୩- କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲାରୁ – ୫୦
୧୪- କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲାରୁ – ୩
୧୫- କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲ୍ଲାରୁ – : ୨
୧୬- କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲାରୁ – ୧
୧୭- ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ : ୪୦
୧୮- କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାରୁ – ୭
୧୯- ମୟୁରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲାରୁ – ୧୬
୨୦- ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ: ୧୭
୨୧- ନୟାଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାରୁ – ୪
୨୨- ନୂଆପଡ଼ା ଜିଲ୍ଲାରୁ – ୪୨
୨୩- ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲାରୁ – ୧୪
୨୪- ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲ୍ଲାରୁ – ୮
୨୫- ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲ୍ଲାରୁ – ୨୭
୨୬- ସୋନପୁର ଜିଲ୍ଲାରୁ – ୨
୨୭- ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାରୁ – ୮୫
୨୮- State Pool: ୯
– ନୂଆ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ୨୦୫ (୩ ଏପ୍ରିଲ)
– ମୋଟ କୋଭିଡ୍ – ୧୯ ଟେଷ୍ଟ ହୋଇଛି ୯୧୫୯୯୨୯
– ମୋଟ ଆକ୍ରାନ୍ତ ୩୪୨୬୯୫
– ମୋଟ ସୁସ୍ଥ ହୋଲେଣି ୩୩୭୬୩୫
– ସକ୍ରୀୟ ଆକ୍ରାନ୍ତ – ୩୦୮୫

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.