Home Top News ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ବସ୍‌ଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ପତ୍ନୀ, କହିଲେ ମୋର ଦୁଇ ସନ୍ତାନ ପୂର୍ବରୁ ଅଛନ୍ତି :...

ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ବସ୍‌ଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ପତ୍ନୀ, କହିଲେ ମୋର ଦୁଇ ସନ୍ତାନ ପୂର୍ବରୁ ଅଛନ୍ତି : ଇଣ୍ଟରନେଟରେ ଭାଇରାଲ ହେଲା ଚିଠି, ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଜାଣିଲେ ଆପଣ ବି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟହେବେ

193

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୧-୯ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଜଣେ ମହିଳା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏବେ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି। ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ମାଲିକଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖି ପତ୍ନୀ କ’ଣ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ତାହା ଜାଣି ସମସ୍ତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ବସ୍ (ମାଲିକ) ଚିଠି ପାଇବା ପରେ, ତାଙ୍କ ପାଦ ତଳୁ ଭୂମି ଖସିଗଲା। ଆପଣ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ, କରୋନା ହେତୁ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ତାଙ୍କ ଏମ୍ପ୍ଲୋଇଙ୍କୁ ୱାର୍କ ପ୍ରମ୍ ହୋମ୍‌ କରାଉଛନ୍ତି। ଏହି ଚିଠିରେ ମହିଳା ଜଣକ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ଯଥାଶୀଘ୍ର ଅଫିସକୁ ଡାକିବାକୁ ମାଲିକଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କଲେ।

ଚିଠିରେ ପ୍ରକାଶ ମହିଳା ଜଣକ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତିଯେ, ଘରୁ କାମ କରିବା କାରଣରୁ ହେତୁ ସେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଅନେକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେ ମାନସିକ ଚିନ୍ତାରେ ଗତି କରୁଛନ୍ତି। ମହିଳା ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ମାଲିକଙ୍କୁ ଚିଠିରେ ଲେଖି କହିଛନ୍ତିଯେ, ଯଦି ଅଫିସରୁ କାମ ଶୀଘ୍ର ଆରମ୍ଭ ନହୁଏ, ତେବେ ସେମାନଙ୍କ ବିବାହ ଅଧିକ ଦିନ ରହିବ ନାହିଁ!

ଚିଠିଟି ଏବେ ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡ଼ିଆରେ ଭାଇରାଲ୍‌ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଆପଣ ବି ପଢ଼ନ୍ତୁ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇପାରିବେ

ଡିଅର୍‌ ସାର୍, ମୁଁ ଆପଣଙ୍କ କର୍ମଚାରୀ ମନୋଜଙ୍କ ପତ୍ନୀ। ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ନମ୍ର ଅନୁରୋଧ ଯେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ସେମାନଙ୍କୁ ଅଫିସରୁ କାମ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଉ। ସେ ଟୀକାକରଣର ଉଭୟ ମାତ୍ରା ନେଇଛନ୍ତି। ସେ କୋଭିଡ ପ୍ରୋଟୋକଲର ସମସ୍ତ ନିୟମ ମଧ୍ୟ ପାଳନ କରିବେ। ଯଦି ଘରୁ କାମ ଆଉ କିଛି ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ, ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଆମର ବିବାହ ଆଉ ତିଷ୍ଠି ରହିବ ନାହିଁ।

ମହିଳା ଜଣକ ଚିଠିରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଦିନକୁ ଦଶଥର କଫି ପିଉଛନ୍ତି। ବିଭିନ୍ନ କୋଠରୀରେ ବସି, ତାହା ଅପରିଷ୍କାର କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ କିଛି ଖାଇବାକୁ ମାଗୁଛନ୍ତି। ମୁଁ ତାଙ୍କୁ କାମ ସମୟରେ ଶୋଇଥିବାର ମଧ୍ୟ ଦେଖିଛି। ପୂର୍ବରୁ ମୋତେ ଦୁଇଟି ପିଲାଙ୍କର ଯତ୍ନ ନେବାକୁ ପଡୁଛି। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ମୁଁ କେବଳ ଆପଣଙ୍କର ସମର୍ଥନ ଚାହୁଁଛି ଯାହା ଦ୍ୱାରା ମୋର ‘ମାନସିକ ଶାନ୍ତି’ ଫେରି ଆସିବ।

ଏହି ଚିଠି ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ଶହ ଶହ ଲୋକ ଏହାକୁ ନେଇ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରୁଛନ୍ତି। କେହି କେହି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ତୁରନ୍ତ ପ୍ରଭାବ ସହିତ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଡାକିବା ଉଚିତ୍। କେତେକ ସାଥୀଙ୍କର ଦରମା ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଯାହାଫଳରେ ସେ ନିଜ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ଘରେ କଫି ମେସିନ୍ ଇତ୍ୟାଦି ଆଣିପାରିବେ ଏବଂ ହଁ, କେହି କେହି କହିଥିଲେ ଯେ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ହଟାଇ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯିବା ଉଚିତ୍।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.