Home Top News ପାଦ ଆକୃତିରୁ ଜଣାପଡ଼େ ଏ ସବୁ

ପାଦ ଆକୃତିରୁ ଜଣାପଡ଼େ ଏ ସବୁ

89

ସାମୁଦ୍ରିକ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ପାଦ ବହୁତ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଇଥାଏ। ଏହି କାରଣରୁ ବିବାହ ସମୟରେ ବୋହୂର ପାଦ ଦେଖାଯାଇଥାଏ। ନୂତନ ବୋହୂର ପାଦ ଘରେ ପଡିବା କାରଣରୁ ଶୁଭ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧି ତଥା ଧନସମ୍ପତ୍ତିରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଯାଏ। ଏହି କାରଣରୁ ପ୍ରାଚୀନକାଳରେ ପାଦର ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ କରୁଥିଲେ ପୁରୁଣାକାଳର ଲୋକେ। ତେବେ ପାଦକୁ ଦେଖି ଆପଣ ଯେକୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଜାଣିପାରିବେ।

ତେବେ ଜାଣନ୍ତୁ ଏହିପରି ପାଦ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବିଷୟରେ –

୧ – ଯଦି ପାଦର ଗୋଇଠି ଠାରୁ ଆଙ୍ଗୁଠି ମଧ୍ୟରେ ଏକ ରେଖା ଅଛି ତେବେ ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଯେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ଜନ୍ମରୁ ଧନ ଏବଂ ଧନ ଭଣ୍ଡାର ଲେଖି ଆସିଥାଏ କିନ୍ତୁ କଦାପି ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୁଏ ନାହିଁ।

୨- ଧଳା ପାଦ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଅପରାଧୀ ଏବଂ ଲୋଭୀ, ସେମାନଙ୍କୁ ଜୀବନସାରା ସଂଘର୍ଷ କରିବାକୁ ପଡିଥାଏ।

୩ – ଶ୍ୟାମଳା ଏବଂ ମଇଳା ପାଦ ଥିବା ଲୋକମାନେ ସୁଖୀ, ସମୃଦ୍ଧ ଏବଂ ସୁଖମୟ ଜୀବନଯାପନ କରନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କର ପାଖରେ ଅପାର ଧନ ରହେ। ବିଦେଶ ଭ୍ରମଣ ମଧ୍ୟ କରନ୍ତି।

୪ – ଯାହାର ପାଦ କଳା, ସେମାନେ ସର୍ବଦା ଧନର ଅଭାବ ଦେଖନ୍ତି। ଏହିପରି ଲୋକମାନେ ପ୍ରତିଦିନ କିଛି ନା କିଛି ରୋଗର ଶିକାର ହୁଅନ୍ତି।

୫ – ଯାହାର ଆଙ୍ଗୁଠି ଖୋଲା ଖୋଲା ଅଛି, ପାଦ ଏବଂ ଶିରା ଫୁଲିବା ଦେଖାଯାଏ, ସେମାନେ ଅତି ଚିନ୍ତିତ ଭାବରେ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବା ଉଚିତ୍। ଟଙ୍କା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ଏପରି ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନରେ ଚାଲିଥାଏ।

୬ – ଯେଉଁ ଲୋକମାନଙ୍କର ପାଦରେ ଗାତ ନାହିଁ ଅର୍ଥାତ୍ ସେମାନଙ୍କର ପାଦ ସମତଳ, ସେମାନେ ବହୁତ ଭାଗ୍ୟବାନ। ଏହିପରି ଲୋକମାନଙ୍କର ସବୁଠୁ ବଡ଼ ବଡ଼ ସ୍ୱପ୍ନ ପୂରଣ କରିବାର ଶକ୍ତି ଅଛି।

୭ – ଟିକ୍କଣ ପାଦ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ବହୁତ ଭାଗ୍ୟବାନ। ସେମାନେ ଜୀବନରେ ଇଚ୍ଛାକୃତ ଗନ୍ତବ୍ୟସ୍ଥଳ ପାଆନ୍ତି ଏବଂ ଅନେକ ନାମ ଅର୍ଜନ କରନ୍ତି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.