Home Coronavirus Outbreak କରୋନା ଅପଡେଟ୍ : ୩୦ ହଜାର ନୂଆ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩ ହଜାର ସୁସ୍ଥ ହେଲେ, ସଂକ୍ରମିତ...

କରୋନା ଅପଡେଟ୍ : ୩୦ ହଜାର ନୂଆ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩ ହଜାର ସୁସ୍ଥ ହେଲେ, ସଂକ୍ରମିତ ସଂଖ୍ୟା ୯୮ ଲକ୍ଷ ପାର

21

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୨ ଡିସେମ୍ବର (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) : ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଥିବଯେ, ଭାରତରେ ପ୍ରତିଦିନ ପ୍ରାୟ ୯୦ ହଜାର ନୂଆ ମାମଲା ଆସୁଥିଲା। କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ ହାରାହାରି ୩୦ ହଜାରକୁ ଖସି ଆସିଛି। କିନ୍ତୁ ଏବେ ବି କରୋନା ଆଶଙ୍କା କମିନାହିଁ। ଦେଶରେ ସମୁଦାୟ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ସଂଖ୍ୟା ୯୮ ଲକ୍ଷ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି।

୧୩ ଦିନ ଧରି ଦେଶରେ ୪୦ ହଜାରରୁ କମ୍ କରୋନା ନୂଆ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲା ଆସୁଛି। ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ, ୩୦, ୦୦୬ ନୂତନ ସଂକ୍ରମିତ ରୋଗୀ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି।ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୪୪୨ ଲୋକ କରୋନାରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଛନ୍ତି। ଭଲ କଥା ହେଉଛି ଗତ ଦିନରେ ୩୩, ୪୯୪ ରୋଗୀ ମଧ୍ୟ କରୋନାରୁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆମେରିକା, ବ୍ରାଜିଲ ଏବଂ ତୁର୍କୀ ପରେ କରୋନା ମାମଲାରେ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ବିଶ୍ୱରେ ସର୍ବାଧିକ। ଏଥି ସହିତ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଭାରତ ବିଶ୍ୱରେ ଅଷ୍ଟମ ଅଷ୍ଟମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି।

ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୯୮ ଲକ୍ଷ ପାର

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ସର୍ବଶେଷ ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ଭାରତରେ ମୋଟ କରୋନା ମାମଲା ୯୮ ଲକ୍ଷ ୨୬ ହଜାରକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏକ ଲକ୍ଷ ୪୨ ହଜାର ୬୨୮ ଲୋକ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ସମୁଦାୟ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ତିନି ଲକ୍ଷ ୬୦ ହଜାରକୁ ହ୍ରାସ ପାଇଛି। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୋଟ ୯୩ ଲକ୍ଷ ୨୪ ହଜାର ଲୋକ କରୋନାଙ୍କୁ ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ କରିଛନ୍ତି।

ମୃତ୍ୟୁ ଏବଂ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ହାର

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, କର୍ଣ୍ଣାଟକ, କେରଳ, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ସମେତ କେତେକ ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ଜୀବାଣୁ, ମୃତ୍ୟୁହାର ଏବଂ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ହାରରେ ସର୍ବାଧିକ ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି। ଏହା ଏକ ଆରାମଦାୟକ ବିଷୟ ଯେ ମୃତ୍ୟୁହାରରେ କ୍ରମାଗତ ହ୍ରାସ ଏବଂ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ହାର ରେକର୍ଡ କରାଯାଉଛି। ଏହା ସହିତ ଭାରତରେ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ହାର ମଧ୍ୟ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଶରେ କରୋନାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହାର ୧.୪୫ ପ୍ରତିଶତ ଥିବାବେଳେ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ହାର ୯୫ ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି। ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ୪ ପ୍ରତିଶତରୁ କମ୍ ଅଟେ।

ସବୁଠାରୁ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଅଛି। ସକ୍ରିୟ ମାମଲାରେ ଭାରତ ନବମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା ଅନୁସାରେ ଭାରତ ବିଶ୍ୱର ଦ୍ୱିତୀୟ ସର୍ବାଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ଦେଶ। ଆମେରିକା ପରେ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ବିଶ୍ୱରେ ସର୍ବାଧିକ ହୋଇଛି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.