Home Top News ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ICSE ଏବଂ ISC – ୨୦୨୧ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି କରିବେ...

ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ICSE ଏବଂ ISC – ୨୦୨୧ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି କରିବେ ଚେକ୍ ଏବଂ ଡିସପ୍ୟୁଟ୍ ରିଜୋଲ୍ୟୁସନ୍ ମେକାନିଜିମ୍

64

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୨୪ ଜୁଲାଇ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଆଜି ଅପରାହ୍ନ ୩ଟାରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ICSE ଏବଂ ISC – ୨୦୨୧ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ। ଏ ନେଇ ବୋର୍ଡ଼ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ପ୍ରେସ୍‌ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରୀ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ କ୍ଲାସ୍ X (ICSE) ଏବଂ କ୍ଲାସ୍ XII (ISC) ବର୍ଷ ୨୦୨୧ ପରୀକ୍ଷା ଫଳାଫଳ ୨୪ ଜୁଲାଇ ୨୦୨୧ ଶନିବାର ଦିନ ୦୩:୦୦ PM ରେ ଘୋଷଣା କରାଯିବ ବୋଲି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା। ପୂର୍ବ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଆଜି ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।
ICSE & ISC ୨୦୨୧ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ପରିଷଦର ୱେବସାଇଟ୍ ଏବଂ SMS ମାଧ୍ୟମରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ। CAREERS ପୋର୍ଟାଲ ମାଧ୍ୟମରେ ବିଦ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକ ପାଇଁ ଟ୍ୟାବୁଲେସନ୍ ରେଜିଷ୍ଟର ଉପଲବ୍ଧ ହେବ।
ବିଦ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କ ଲଗଇନ୍ ଆଇଡି ଏବଂ ପାସୱାର୍ଡ ବ୍ୟବହାର କରି ପରିଷଦର CAREERS ପୋର୍ଟାଲରେ ଲଗ୍ କରି ଫଳାଫଳକୁ ଜାଞ୍ଚ କରିପାରିବେ।
CAREERS ପୋର୍ଟାଲରେ ଫଳାଫଳ ପାଇବା ପାଇଁ ଅନୁସରଣ କରାଯିବାକୁ ଥିବା ପଦକ୍ଷେପଗୁଡିକ:
୧. CAREERS ପୋର୍ଟାଲରେ ଲଗ୍ ଇନ୍ କରିବା ପରେ ‘ପରୀକ୍ଷା ସିଷ୍ଟମ୍’ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।
୨. ମେନୁ ବାର୍ ରେ, ICSE ବର୍ଷ ୨୦୨୧ ପରୀକ୍ଷା ଫଳାଫଳକୁ ପାଇବା ପାଇଁ ‘ICSE’ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ କିମ୍ବା ISC ବର୍ଷ ୨୦୨୧ ପରୀକ୍ଷା ଫଳାଫଳକୁ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପାଇଁ ‘ISC’ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।
୩. ICSE / ISC ମେନୁରୁ, ‘ରିପୋର୍ଟ୍ସ’ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।
୪. ବିଦ୍ୟାଳୟର ଫଳାଫଳ ପାଇଁ / ମୁଦ୍ରଣ କରିବାକୁ ‘ରେଜଲ୍ଟ ଟ୍ୟାବୁଲେସନ୍’ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।
କୌଣସି ସନ୍ଦେହ ହେଲେ ବିଦ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକ CISCE ହେଲ୍ପଡେସ୍କକୁ [email protected] ରେ ଯୋଗାଯୋଗ କରିପାରିବେ କିମ୍ବା ୧୮୦୦-୨୬୭-୧୭୬୦ କୁ କଲ କରିପାରିବେ।
ପରିଷଦର ୱେବସାଇଟ୍ – www.cisce.org କିମ୍ବା www.results.cisce.org ପରିଦର୍ଶନ କରି ବ୍ୟକ୍ତିଭାବେ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀମାନେ ଫଳାଫଳକୁ ଯାଞ୍ଚ କରିପାରିବେ।
ପରିଷଦର ୱେବସାଇଟରେ ଫଳାଫଳ ପାଇବା ପାଇଁ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତୁ ନିମ୍ନରେ ପଦାଙ୍କ
ଷ୍ଟେପଗୁଡ଼ିକ
୧. ପରିଷଦର ୱେବସାଇଟର ମୂଳପୃଷ୍ଠାରେ, କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ ଲିଙ୍କ୍ ‘ରେଜଲ୍ଟ ୨୦୨୧’।
୨. ICSE / ISC ବର୍ଷ ୨୦୨୧ ପରୀକ୍ଷା ଫଳାଫଳକୁ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପାଇଁ, ଜଣେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ICSE କିମ୍ବା ISC ଚୟନ କରିବା ଜରୁରୀ।
୩. ICSE ବର୍ଷ ୨୦୨୧ ପରୀକ୍ଷା ଫଳାଫଳକୁ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପାଇଁ, ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କୁ ୟୁନିକ୍ID ପ୍ରବେଶ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ। ପରେ ସ୍କ୍ରିନରେ ଦେଖାଯାଇଥିବା CAPTCHA ପୂରଣ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ।
୪. ISC ବର୍ଷ ୨୦୨୧ ପରୀକ୍ଷା ଫଳାଫଳକୁ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପାଇଁ, ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ତାଙ୍କର ୟୁନିକ୍ ଆଇଡି ପ୍ରବେଶ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ହେବ।
୫. ଫଳାଫଳ ଦେଖିବା / ମୁଦ୍ରଣ କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶଗୁଡ଼ିକ ଫଳାଫଳ ୱେବ୍ ପୃଷ୍ଠାରେ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।
ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କ ଫଳାଫଳ ମଧ୍ୟ ଏସଏମଏସ ମାଧ୍ୟମରେ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇପାରିବ। SMS ମାଧ୍ୟମରେ ଫଳାଫଳ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ ପଦାଙ୍କ ଗୁଡିକ:
୧. SMS ମାଧ୍ୟମରେ ICSE ବର୍ଷ ୨୦୨୧ ପରୀକ୍ଷା ଫଳାଫଳ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ ନିମ୍ନ ଫର୍ମାଟରେ SMS କରନ୍ତୁ
ICSE 1234567 (Seven Digit Unique ID) ଲେଖି 09248082883 କୁ ପ୍ରେରଣ କରନ୍ତୁ। ସେହିପରି SMS ମାଧ୍ୟମରେ ISC ବର୍ଷ ୨୦୨୧ ପରୀକ୍ଷା ଫଳାଫଳ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ ନିମ୍ନ ଫର୍ମାଟରେ SMS କରନ୍ତୁ
ISC 1234567 (Seven Digit Unique ID) ଲେଖି 09248082883 କୁ ପ୍ରେରଣ କରନ୍ତୁ।
ICSE RESULTS 2021 <<UNIQUE ID>> <<INDEX NUMBER>> ENG-98, HIN-89, HCG-96, MAT-98, SCI-92, CTA100, SUPW-A, PCA ଫର୍ମାଟରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ।
CISCE ISC RESULTS 2021 <<UNIQUE ID>> <<INDEX NUMBER>> ENG-96, HIN-88, HIS-91, ECO-98, MAT-95, PHY100, SUPW-A, PCA.
ରିଚେକ: ICSE / ISC ବର୍ଷ ୨୦୨୧ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଉତ୍ତର ସ୍କ୍ରିପ୍ଟଗୁଡ଼ିକର ପୁନଃ ଯାଞ୍ଚ ପ୍ରଯୁଜ୍ୟ ନୁହେଁ କାରଣ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ମାର୍କ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।
ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ଡିସପ୍ୟୁଟ୍ ରିଜୋଲ୍ୟୁସନ୍ ମେକାନିଜିମ୍:
ଫଳାଫଳରେ ମାର୍କ ଗଣନାକୁ ନେଇ ଯଦି କୌଣସି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଆପତ୍ତି ଥାଏ, ତେବେ ସେ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଏକ ଲିଖିତ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ, ଏହାର କାରଣ ସହିତ ଆପତ୍ତି ବିଷୟରେ ବିସ୍ତୃତ ଭାବରେ ଦର୍ଶାଇବେ।
ବିଦ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକ ସମସ୍ତ ଅନୁପ୍ରୟୋଗଗୁଡିକୁ ସମୀକ୍ଷା କରିବା ପରେ ଯଦି ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି CISCE କୁ ମନ୍ତବ୍ୟ / ଟିପ୍ପଣୀ ସହିତ ମାର୍କର ଗଣନା ସମ୍ବନ୍ଧରେ ମତାମତକୁ ସମର୍ଥନ କରୁଥିବା ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟଗୁଡିକ ସହିତ ପଠାଇବେ।
ସମସ୍ତ ଅନୁରୋଧଗୁଡିକ ICSE (କ୍ଲାସ୍ X) ବର୍ଷ ୨୦୨୧ ପରୀକ୍ଷା ଫଳାଫଳ ପାଇଁ [email protected] ରେ କିମ୍ବା ISC (ଶ୍ରେଣୀ XII) ବର୍ଷ ୨୦୨୧ ପରୀକ୍ଷା ଫଳାଫଳ ପାଇଁ [email protected] ରେ ନିର୍ଦ୍ଧିଷ୍ଟ ଫର୍ମାଟରେ ପଠାଯିବା ଆବଶ୍ୟକ। ଅନୁରୋଧଗୁଡିକୁ CISCE କୁ ପଠାଇବା ପାଇଁ ଶେଷ ତାରିଖ ହେଉଛି ଅଗଷ୍ଟ ୧, ୨୦୨୧। ଅଗଷ୍ଟ ୧, ୨୦୨୧ ପରେ ପ୍ରାପ୍ତ ଅନୁରୋଧଗୁଡିକ ଗ୍ରହଣୀୟ ହେବ ନାହିଁ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.