ad
ଓଡ଼ିଶା

ସିବିଆଇ କରିବ ହାତରସ୍ କାଣ୍ଡର ତଦନ୍ତ – ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଦେଲେ ସିବିଆଇକୁ ତଦନ୍ତ ଭାର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୦୩ ଅକ୍ଟୋବର (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ସିବିଆଇ ହାତରସ୍ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରିବ। ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଟୁଇଟ୍ କରି ଏ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଛି। ସିଏମ୍ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ହାତରସ୍ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ସିବିଆଇକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଯୋଗୀ ସରକାରଙ୍କ ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପରେ ଗଣ ବଳାତ୍କାର ପୀଡିତାଙ୍କ ବୋହୂ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆମେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଚାହୁଁ ନାହୁଁ। ଏହି ମାମଲାର ନ୍ୟାୟିକ ତଦନ୍ତ ହେବା ଉଚିତ୍। ଆମେ ବିଚାରପତିଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ଅନୁସନ୍ଧାନ ଚାହୁଁ।

ପରିବାର କହିଛିଯେ, ଆମକୁ ନ୍ୟାୟ ମିଳିବା ଉଚିତ୍। ଆମେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି କରିନଥିଲୁ। ପୀଡିତାଙ୍କ ଭାଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମର ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ମିଳିନାହିଁ। ଆପଣ ଯେତିକି ଚାହୁଁଛୁ ସେତିକି ଅନୁସନ୍ଧାନ ହେବା ଉଚିତ୍। ଡିଏମ୍ ଉପରେ ଆମର ଅଭିଯୋଗ ଅଛି। ଯେତେବେଳେ ଆମେ ଆମର ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ପାଇବୁ ସେତେବେଳେ ଆମେ ଖୁସି ହେବୁ। ଆମ ଭଉଣୀର ଶେଷ ରୀତିନୀତି କାହିଁକି କରାଯାଇନଥିଲା।

ସିଏମ ଯୋଗୀଙ୍କ ଏହି ଆଦେଶ ଏକ ସମୟରେ ଆସିଥିଲା ଯେତେବେଳେ ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ପୀଡିତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଭେଟିବାକୁ ଆସିଥିଲେ। ଦୁଇ ନେତା ଏଠାରେ ଗଣ ବଳାତ୍କାର ପୀଡିତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଥିଲେ। ରାହୁଲ ଏବଂ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଏକ ବନ୍ଦ କୋଠରୀରେ ପୀଡିତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଥିଲେ।

ଏହି ସମୟରେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ପୀଡିତାଙ୍କ ମାଆଙ୍କୁ ଆଲିଙ୍ଗନ କରି ସାନ୍ତ୍ୱନା ଦେଇଥିଲେ। ପରିବାରକୁ ଭେଟିବା ପରେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ଅନ୍ୟାୟ ବିରୋଧରେ ଲଢ଼ିବୁ। ପରିବାର ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କର ଝିଅର ଚେହେରା ଦେଖିପାରିଲା ନାହିଁ। ୟୁପି ସିଏମ୍ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଦାୟିତ୍ୱ ବୁଝିବାକୁ ପଡ଼ିବ।

Loading...
ad
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଖବର

To Top