Home Top News ଗୁଗୁଲ୍ ଲଞ୍ଚ କଲା ନୂଆ ଟୁଲ୍ – ଭୋକିଲାଙ୍କୁ ମାଗଣା ଖାଦ୍ୟ କେଉଁଠି ମିଳୁଛି ଖୋଜିବାରେ...

ଗୁଗୁଲ୍ ଲଞ୍ଚ କଲା ନୂଆ ଟୁଲ୍ – ଭୋକିଲାଙ୍କୁ ମାଗଣା ଖାଦ୍ୟ କେଉଁଠି ମିଳୁଛି ଖୋଜିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ

100

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୨୯,ଜୁନ (ଓଡିଆ ପୁଅ) କରୋନା ମହାମାରୀ ସମୟରେ ଅନେକ ଲୋକ ଏବେ ଭୋକଉପାସରେ ଅଳ୍ପ କିଛି ଖାଇ ସମୟ କଟାଉଛନ୍ତି। କେଉଁଠି ବଳକା ଖାଦ୍ୟ ଫୋପଡ଼ା ଯାଉଛି ତ କେଉଁଠି ଭୋକିଲାଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ମିଳୁନାହିଁ। ଏ ନେଇ ଗୁଗୁଲ ଆରମ୍ଭ କରିଛି ଫୁଡ୍ ସର୍ଚ୍ଚ। “ୱାନ ଷ୍ଟପ୍ ସପ୍” ଭାବରେ ପରିକଳ୍ପିତ ଏକ ନୂତନ ୱେବସାଇଟ୍ ଘୋଷଣା କରିଛି। “ଫୁଡ୍ ସର୍ଚ୍ଚ” ସାଇଟରେ ଗୁଗୁଲ୍ ମ୍ୟାପ୍ ଦ୍ୱାରା ଚାଳିତ ଏକ ଖାଦ୍ୟ ଲୋକେସନର ଉପକରଣ ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ ହୋଇଛି ଯାହାକି ଲୋକମାନେ ନିଜ ନିକଟସ୍ଥ ଖାଦ୍ୟ ବ୍ୟାଙ୍କ, ଖାଦ୍ୟ ପାଣ୍ଟ୍ରି କିମ୍ବା ସ୍କୁଲ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପ୍ରୋଗ୍ରାମ ପିକଅପ୍ ସାଇଟ୍ ଖୋଜିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବ।

ଗୁଗୁଲ୍ ନୋ କିଡ୍ ହଙ୍ଗ୍ରି ଏବଂ ଫୁଡ୍ ଫାଇଣ୍ଡର୍, ଏବଂ ଆମେରିକାର କୃଷି ବିଭାଗ ଭଳି ଅଣ-ଲାଭ ଗୋଷ୍ଠୀ ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି, ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଏହି ନୂତନ ସହାୟତା ପ୍ରଥମେ ଆମେରୀକାର ସମସ୍ତ ୫୦ ଟି ରାଜ୍ୟରେ ୯୦, ୦୦୦ ସ୍ଥାନକୁ ମାଗଣା ଖାଦ୍ୟ ସହାୟତା ସହିତ ଏକତ୍ର କରିବାକୁ ପ୍ରାଥମିକ ଭାବରେ ଟେଷ୍ଟା କରିଛି। ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଏହା ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱ ପାଇଁ ଏକ ସହାୟକ ହେବ।

COVID-୧୯ ମହାମାରୀ ସମୟରେ ଖାଦ୍ୟର ଅଭାବ ଅନୁଭବ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ପ୍ରାୟ ୪୫ ନିୟୁତ ଲୋକଙ୍କୁ କିମ୍ବା ୧୫ ମିଲିୟନ ପିଲାଙ୍କ ସମେତ (୭ ଜଣ ଆମେରିକୀୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ) ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିଛି।

ନୂତନ ଖାଦ୍ୟ ସ୍ଥାନ ସାଇଟ ସହିତ, ଗୁଗୁଲ ଖାଦ୍ୟ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ୟୁଟ୍ୟୁବରେ ପାଞ୍ଚଟି ନୂତନ ଭିଡିଓ ପ୍ରକାଶ କରିଛି। ଏହି ସାଇଟରେ ଖାଦ୍ୟ ସହାୟତା ହଟଲାଇନ, ରାଜ୍ୟ ଲାଭ ଗାଇଡ୍ ଏବଂ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ପାଇଁ ସୂଚନା ଯେପରିକି ବୟସ୍କ, ପରିବାର ଏବଂ ଶିଶୁ ଏବଂ ସାମରିକ ପରିବାର ସହିତ ଲିଙ୍କ୍ ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ ହେବ। ପରିଦର୍ଶକମାନେ ମଧ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ସହାୟତା କରିବା ପାଇଁ ଆପଣ କିପରି ଖାଦ୍ୟ, ସମୟ ଏବଂ ଅର୍ଥ ଦାନ କରିପାରିବେ ସେ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ସୂଚନା ପାଇପାରିବେ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.