Home Top News ଆଇପିଏଲ୍ ନିଲାମ ୨୦୨୧: ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଦୁଇ ମହଙ୍ଗା ଖେଳାଳିଙ୍କୁ କିଣିଲା, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁମାନେ...

ଆଇପିଏଲ୍ ନିଲାମ ୨୦୨୧: ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଦୁଇ ମହଙ୍ଗା ଖେଳାଳିଙ୍କୁ କିଣିଲା, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁମାନେ ଏବେ ଟିମ୍‌ରେ – ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଟିମ୍‌

103

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୯-୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଚେନ୍ନାଇରେ ଆଇପିଏଲ୍ ନିଲାମ ୨୦୨୧ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଇତି ମଧ୍ୟରେ, ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଏହି ସିଜିନ୍‌ରେ ଦୁଇ ଜଣ ମହଙ୍ଗା ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନିଜ ଦଳରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିଛି। ଏହା ସହିତ ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟରେ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବା ମହମ୍ମଦ ଅଜହରୁଦ୍ଦିନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଏକ ସୁଯୋଗ ମିଳିଛି।

ଚଳିତ ବର୍ଷର ମହଙ୍ଗା ଖେଳାଳି ତାଲିକାରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର କାଇଲ୍ ଜେମିସନ୍ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଗ୍ଲେନ୍ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲଙ୍କୁ ଆଇପିଏଲରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ଜର୍ସିରେ ଖେଳୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ।

୧୫ କୋଟିରେ କାଇଲ୍ ଜେମିସନ୍‌ଙ୍କୁ କିଣିଲା

ଏଥର ଆରସିବି ଆଇପିଏଲ ନିଲାମ ପୂର୍ବରୁ ୧୦ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିଥିଲା। ଏଥି ସହିତ, ଆରସିବି ନିଲାମ ସମୟରେ ନିଜ ଦଳରେ ମୋଟ ୮ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିଛି। ଯେଉଁଥିରେ କାଇଲ୍ ଜେମିସନ୍ ୧୫ କୋଟି ଏବଂ ଗ୍ଲେନ୍ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲଙ୍କୁ ୧୪.୨୫ କୋଟିରେ କିଣିଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ୪.୮୦ କୋଟିରେ ଡେନ ଖ୍ରୀଷ୍ଟିଆନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଦଳରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ସଚିନ୍ ବେବି, ରଜତ ପାଟିଦାର, ମହମ୍ମଦ ଅଜହରୁଦ୍ଦିନ, ସୁଇଶ ପ୍ରଭାସାଇ, କୋନା ଶ୍ରୀକର ଭାରତଙ୍କୁ ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବେସ୍‌ ପ୍ରାଇସ୍‌ରେ କିଣିଛି।

ଗ୍ଲେନ୍ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ମଧ୍ୟ RCB ରେ
ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟଯେ, ଆଇପିଏଲ୍ ସିଜନ୍ ୧୩ ରେ ଗ୍ଲେନ୍ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ନୈରାଶ୍ୟଜନକ ଥିଲା। ସେ ଗତ ସିଜନରେ କିଙ୍ଗସ ଇଲେଭେନ୍‌ ପଞ୍ଜାବ ପାଇଁ ୧୩ଟି ଇନିଂସରେ ମାତ୍ର ୧୦୮ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ଏହି କାରଣରୁ ତାଙ୍କୁ ପଞ୍ଜାବ ଦଳରୁ ମୁକ୍ତ କରିଥିଲା। ଏଥି ସହିତ, ବିଗ୍ ବ୍ୟାସ୍ ଲିଗ୍‌ରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ ହେତୁ ତାଙ୍କୁ ଏତେ ଟଙ୍କା ଦେଇ ଆରସିବି କିଣିଛି।

ମହମ୍ମଦ ଅଜହରୁଦ୍ଦିନଙ୍କୁ ବେସ୍‌ ପ୍ରାଇସ୍‌ରେ

ଏଥି ସହିତ ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ସୟଦ ମୁଶତାକ୍ ଅଲି ଟ୍ରଫିରେ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବା ମହମ୍ମଦ ଅଜହରୁଦ୍ଦିନଙ୍କ ଉପରେ ଆରସିବି ମଧ୍ୟ ଏକ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଛି। ନିକଟରେ ୩୭ ଟି ବଲରେ ଶତକ ହାସଲ କରି ମହମ୍ମଦ ଅଜହରୁଦ୍ଦିନ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଦେଇଥିଲେ। ମୁମ୍ବାଇ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାଚରେ ସେ ୫୪ ବଲରୁ ୧୩୭ ରନ୍ କରିଥିଲେ। ଟି -୨୦ କ୍ରିକେଟରେ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ଦ୍ରୁତତମ ଶତକରେ ମହମ୍ମଦ ଅଜହରୁଦ୍ଦିନଙ୍କ ଶତକ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇଛି।

ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଦଳ:
ବିରାଟ କୋହଲି, ଏବି ଡି ଭିଲିୟର୍ସ, ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, ଦେବଦତ୍ତ ପାଦିକଲ, ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର, ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ, ନବଦୀପ ସଇନି, ଆଦାମ ଜାମ୍ପା, ଶାହାବାଜ ଅହମ୍ମଦ, ଜୋଶ ଫିଲିପ, କ୍ରିଶ ରିଚାର୍ଡସନ, ପୱନ ଦେଶପାଣ୍ଡେ, ଗ୍ଲେନ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ, ସଚିନ ବେବି, ରଜତ ପାଟିଦାର, କାଇଲ୍ ଜେମିସନ୍, ଡେନ୍ ଖ୍ରୀଷ୍ଟିଆନ, କେ.ଏସ୍ ଭରତ, ମହମ୍ମଦ ଅଜହରୁଦ୍ଦିନ, ଡାନିଏଲ୍ ସମସ୍, ସୁୟେଶ ପ୍ରଭାସେସାଇ, ହର୍ଷଲ ପଟେଲ, କେନ୍ ରିଚାର୍ଡସନ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.