Home Top News ଗୁଗୁଲର ତିନୋଟି ମଜାଳିଆ କୌଶଳ, ଆପଣଙ୍କୁ ବି ଜଣା ନଥିବ, ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି କି?

ଗୁଗୁଲର ତିନୋଟି ମଜାଳିଆ କୌଶଳ, ଆପଣଙ୍କୁ ବି ଜଣା ନଥିବ, ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି କି?

48

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୯-୧ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଆମର ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ବ୍ରାଉଜିଂରେ ଗୁଗୁଲର ବ୍ୟବହାର ଏତେ ସାଧାରଣ ହୋଇଗଲାଣି ଯେ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ଚଳାଇବା ଅର୍ଥ ଗୁଗୁଲ୍ ବ୍ୟବହାର କରିବା ପ୍ରାୟ ସମାନ ହୋଇଗଲାଣି। ଯଦି ଆମକୁ କିଛି ଖୋଜିବାକୁ ପଡିବ, ଆମେ ଗୁଗୁଲ୍ ବ୍ୟବହାର ନକରି ସହଜରେ ଖୋଜିପାରିବା ନାହିଁ।

କିନ୍ତୁ ଯଦି ଗୁଗୁଲ ବିଷୟରେ ଏକ ସାଧାରଣ ଉତ୍ତର ପଚରାଯାଏ, ଏହା ଏକ ସର୍ଚ୍ଚ ଇଞ୍ଜିନ୍, କିନ୍ତୁ ଏହି ସର୍ଚ୍ଚ ଇଞ୍ଜିନ୍ ସହିତ ଅନେକ ଆକର୍ଷଣୀୟ ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ ଲୁକ୍କାୟିତ। ଏଠାରେ ଆମେ ଗୁଗୁଲ ସହିତ କାମ କରୁଥିବା ଏପରି କିଛି କୌଶଳ ବିଷୟରେ କହୁଛୁ ଯାହାର ଫଳାଫଳ ବହୁତ ମଜାଦାର ଅଟେ। ଏହା ବହୁତ ସହଜ ସତ୍ତ୍ୱେ, ବହୁତ କମ୍ ଲୋକ ଏହି କୌଶଳ ବିଷୟରେ ଜାଣନ୍ତି। ଗୁଗୁଲର ଏହିପରି ୩ ଟି ବିଶେଷ କୌଶଳ ବିଷୟରେ ଜାଣନ୍ତୁ…

ପରଦା ଉପରେ ରିଙ୍ଗ ଝଡ଼ିବ –

ଗୁଗୁଲର ଏହା ଏକ ଉତ୍ତମ ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ। ଯଦି ଆପଣ ଗୁଗୁଲରେ Zerg Rush ଟାଇପ୍ କରି ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତି, ଅନେକ ରଙ୍ଗର ରିଙ୍ଗ ଏକାସାଙ୍ଗରେ ପରଦାରୁ ଉପରୁ ତଳକୁ ଖସିଯିବ। ଏହା ପରେ ସ୍କ୍ରିନରେ ଲେଖାଯାଇଥିବା ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ ଧୀରେ ଧୀରେ ବିଲୋପ ହୋଇଯିବ। ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଫୋନରେ କୌଣସି କ୍ଷତି ହେବ ନାହିଁ।

ସ୍କ୍ରିନ୍ ୩୬୦ ଡିଗ୍ରୀ ଘୂର୍ଣ୍ଣନ
ଏହି କୌଶଳ ପାଇଁ, ଆପଣଙ୍କୁ ଫୋନ୍ କିମ୍ବା କମ୍ପ୍ୟୁଟରରେ ଗୁଗୁଲ୍ ବ୍ରାଉଜର୍ ଖୋଲିବାକୁ ପଡିବ। ଏହା ପରେ, ସର୍ଚ୍ଚ ଅପ୍ସନ୍ ଉପରେ barrel roll ଟାଇପ୍ କରି ଏଣ୍ଟର୍ ଦାବନ୍ତୁ। ଆପଣ ଏହା କରିବାବେଳେ, ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସ୍କ୍ରିନ୍ ୩୬୦ ଡିଗ୍ରୀ ଘୂର୍ଣ୍ଣନ କରିବ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଯଦି ଆପଣ barrel roll2 ଟାଇପ୍ କରନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ସ୍କ୍ରିନ୍ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଦୁଇଥର ଘୂର୍ଣ୍ଣନ କରିବ।

ସ୍କ୍ରିନରେ ପୋଲ୍ ଦେଖାଯିବ

ଗୁଗୁଲ୍ ସର୍ଚ୍ଚ ଇଞ୍ଜିନ୍ ରେ Festivus ଟାଇପ୍ କରି ଏଣ୍ଟର୍ କରନ୍ତୁ ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ସ୍କ୍ରିନର ବାମ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଏକ ଲମ୍ବା ଆଲୁମିନିୟମ୍ ପୋଲ ଦେଖାଯିବ। ଏହା ଏକ ସାଧାରଣ ସର୍ଚ୍ଚରେ ଦେଖାଯାଏ ନାହିଁ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.