Home Top News ସୁନା ପୁଅ ପ୍ରମୋଦ ଭଗତଙ୍କୁ ୬ କୋଟି ନଗଦ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ...

ସୁନା ପୁଅ ପ୍ରମୋଦ ଭଗତଙ୍କୁ ୬ କୋଟି ନଗଦ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ

67

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୦ ସେପ୍ଟେମ୍ବର (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଓଡିଶାର ଗୋଲଡେନ୍ ବଏ ତଥା ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ପାରା ସଟଲର ପ୍ରମୋଦ ଭଗତ ଟୋକିଓ ପାରାଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ପାରା ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନରେ ପ୍ରଥମ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ବିଜେତା ଭାବରେ ଭାରତର କ୍ରୀଡ଼ା ଇତିହାସରେ ଏକ ଅବିସ୍ମରଣୀୟ ଚିହ୍ନ ଛାଡିଛନ୍ତି।

ଆଜି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ପ୍ରମୋଦ ଭଗତଙ୍କୁ କଲିଙ୍ଗ ହକି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ପୁରସ୍କାର ରାଶି ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ଛଡ଼ା ତାଙ୍କୁ ଏକ ଗ୍ରୁପ୍ ଏ ସ୍ତରର ସରକାରୀ ଚାକିରି ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇଛି।

ପ୍ରମୋଦ ଭଗତଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, “ତୁମର ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ସଫଳତା ପାଇଁ ତୁମଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବା ମୋତେ ବହୁତ ଆନନ୍ଦ ଦେଇଥାଏ। ତୁମର ବିଜୟ ସମଗ୍ର ଦେଶ ପାଇଁ ଏକ ଗର୍ବର ମୁହୂର୍ତ୍ତ ଥିଲା ଏବଂ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ରହିବ। କ୍ରୀଡା କିପରି ଜୀବନକୁ ଉନ୍ନତ ଏବଂ ସଶକ୍ତ କରିପାରିବ ତୁମେ ପ୍ରକୃତରେ ପୁନଃ ବ୍ୟାଖ୍ୟା କରିଛ। ଏକ ପିଢ଼ିର କ୍ରୀଡ଼ାବିତ୍ ଏବଂ ପାରା କ୍ରୀଡ଼ାବିତ୍ ଙ୍କୁ ପ୍ରେରଣା ଏହା ଏଖ ପ୍ରେରଣା। ମୁଁ ତୁମକୁ ବହୁତ ବହୁତ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଉଛି। ଆଗାମୀ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ ଜାରି ରଖିବୁ।”

ତାଙ୍କର ଅଲିମ୍ପିକ୍ ଯାତ୍ରାରେ ନିରନ୍ତର ସମର୍ଥନ ଏବଂ ପ୍ରେରଣା ପାଇଁ ପ୍ରମୋଦ ଭଗତ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ କୃତଜ୍ଞତା ଜଣାଇଛନ୍ତି।

କ୍ରୀଡ଼ା ଏବଂ ଯୁବ ସେବା ମନ୍ତ୍ରୀ ଓଡ଼ିଶା ସରକାର ଶ୍ରୀ ତୁଷାରକାନ୍ତ ବେହେରା, ହକି ଡେଭଲପମେଣ୍ଟ ପରିଷଦର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଶ୍ରୀ ଦିଲୀପ ତିର୍କି, ଓଡିଶା ସରକାରଙ୍କ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସଚିବ ଶ୍ରୀ ଭି.କେ. ପାଣ୍ଡିଆନ୍, କମିଶନର-କମ- ସଚିବ, କ୍ରୀଡ଼ା ଏବଂ ଯୁବ ସେବା ବିଭାଗ, ଓଡ଼ିଶା ସରକାର, ଶ୍ରୀ ଆର ଭିନିଲ କ‌୍ରିଷ୍ଣା, କ୍ରୀଡ଼ାବିତ୍ ତଥା କ୍ରୀଡ଼ା ବିଭାଗର ଅଧିକାରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.