ad
ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ

ପାଞ୍ଚ ଲକ୍ଷ ଦେଇ ଅନଲାଇନ୍ ବିଲେଇ କିଣିଲେ ଦମ୍ପତ୍ତି, ବିଲେଇ ଆସିଲା, ଏବେ

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୩-୧୦ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଅନେକ ଲୋକ ଘରେ ପଶୁ ରଖିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ଫ୍ରାନ୍ସରେ ମଧ୍ୟ ଏକ ଦମ୍ପତି ଏହା ଭାବି ୬ ହଜାର ୟୁରୋ (୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା) ରେ ଏକ ବିଲେଇ କିଣିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ବିଲେଇ ସେମାନଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସେତେବେଳେ ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ। ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ନର୍ମାଣ୍ଡିର ଏକ ଦମ୍ପତି ବିଲେଇଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଅନଲାଇନ୍ ବିଜ୍ଞାପନ ଦେଖି ଏହାକୁ ଗୃହପାଳିତ ପଶୁ ଭାବରେ ବଢ଼ାଇବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ଡେଲିଭରି ବାକ୍ସ ଘରେ ପହଁଚିଲା, ସେତେବେଳେ ଏହା ଏକ ବିଲେଇ ବଦଳରେ ତିନି ମାସର ବାଘ ପରି ଦେଖାଗଲା।

ମାମଲା ୨୦୧୮ ର ଅଟେ। ବିଲେଇକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବାର ଏକ ସପ୍ତାହ ପରେ, ଦମ୍ପତି ହୃଦୟଙ୍ଗମ କଲେ ଯେ ଏହା ବିଲେଇ ନୁହେଁ, ବରଂ ଏକ ଜଙ୍ଗଲି ବାଘର ଛୁଆ। ଏହା ପରେ ସେ ପୋଲିସକୁ ଖବର ଦେଲେ। ଯାଞ୍ଚ ଦୁଇ ବର୍ଷ ଧରି ଚାଲିଥିଲା ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ଆସିଛି। ଏହି ଦମ୍ପତି ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ଜାଣି ନାହାଁନ୍ତି ଯେ ସେମାନଙ୍କର ବିଲେଇ ପ୍ରକୃତରେ ଇଣ୍ଡୋନେସିଆର ସୁମାତ୍ରା ବାଘ ଅଟେ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟଯେ, ବିଲେଇ ଗୃହପାଳିତ ପଶୁ ଭାବରେ ଗ୍ରହଣୀୟ। କିନ୍ତୁ ବାଘ ଏକ ସଂରକ୍ଷିତ ପ୍ରଜାତି ଗୃହପାଳିତ ପଶୁ ଭାବରେ ରଖାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ। ଯାହା ଉପଯୁକ୍ତ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟେସନ୍ ଏବଂ ଅନୁମତି ବିନା ସେଗୁଡିକ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ। ଏବେ ବିଲେଇ ପାଳିବା ଦମ୍ପତିଙ୍କ ପାଇଁ କାଳ ସାଜିଲା। ପୋଲିସ୍ ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କ ସମେତ ୯ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସଂରକ୍ଷିତ ପ୍ରଜାତିର ଚୋରା ଚାଲାଣ ଅଭିଯୋଗରେ ଏହି ଦମ୍ପତି ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ତେଣୁ ପରେ ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିଥିଲା। ଓକିଲମାନେ ଅନ୍ୟ ସନ୍ଦିଗ୍ଧମାନଙ୍କୁ ପଶୁ କାରବାର ଏବଂ ସଂଗଠିତ ଅପରାଧ ବୋଲି ଅଭିହିତ କରିଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ପଶୁ ଫ୍ରାନ୍ସରେ କିପରି ପହଞ୍ଚିଛି ତାହା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ।

Loading...
ad
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଖବର

To Top