Home Top News ଟିଏମସି ମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ନେତାଙ୍କ ଜାମିନ ଆଦେଶ ଉପରେ କଲିକତା ହାଇକୋର୍ଟର ରହିତାଦେଶ

ଟିଏମସି ମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ନେତାଙ୍କ ଜାମିନ ଆଦେଶ ଉପରେ କଲିକତା ହାଇକୋର୍ଟର ରହିତାଦେଶ

114

କୋଲକାତା/ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୭-୫ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଟିଏମସି ନେତା ମଦନ ମିତ୍ର, ଫିରହାଦ୍ ହାକିମ, ସୁବ୍ରତ ମୁଖାର୍ଜୀ, ସୋଭନ ଚାଟାର୍ଜୀଙ୍କ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ ଉପରେ କଲିକତା ହାଇକୋର୍ଟ, ସିବିଆଇ କୋର୍ଟର ଆଦେଶ ଉପରେ ରହିତାଦେଶ ଜାରୀ କରିଛନ୍ତି।

କୁହାଯାଇପାରେଯେ, ଦୁଇଜଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ଫରହାଦ୍ ହାକିମ ଏବଂ ସୁବ୍ରତ ମୁଖାର୍ଜୀ ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଥିବା ବେଳେ ମଦନ ମିତ୍ର ଜଣେ ବିଧାୟକ ଏବଂ ସୋଭନ ଚାଟାର୍ଜୀ କଲିକତାର ପୂର୍ବତନ ମେୟରଙ୍କୁ ଆଜି ସିବିଆଇ ନାରଦା ମାମଲାରେ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ଏହାପରେ ସିବିଆଇ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କୋର୍ଟ ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀକାଳୀନ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ।

ସୋମବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଶୁଣାଣିରେ କଲିକତା ହାଇକୋର୍ଟ ଅଲ ଇଣ୍ଡିଆ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ (ଟିଏମସି) ନେତା ମଦନ ମିତ୍ର, ଫିରହାଦ୍ ହାକିମ @ ବବି ହାକିମ, ସୁବ୍ରତ ମୁଖାର୍ଜୀ ଏବଂ ସୋଭନ ଚାଟାର୍ଜୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀକାଳୀନ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରିଥିବା ସିବିଆଇ କୋର୍ଟର ଆଦେଶକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଛନ୍ତି।

ତଦନ୍ତକାରୀ ସଂସ୍ଥା ଏହି ଜାମିନ୍ ଆଦେଶ ବିରୁଦ୍ଧରେ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇ ସିବିଆଇ କୋର୍ଟରେ ଚାରିଜଣ ଟିଏମସି ନେତାଙ୍କୁ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରିଥିବା ଆଦେଶକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରି ଥିଲା ଏହା ପରେ ହାଇକୋର୍ଟ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି।

ସୋମବାର ସକାଳେ ସେମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ବାସଭବନରୁ ଉଠାଇ ନିଆଯାଇଥିଲା ଏବଂ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଟିଏମସି ସରକାରଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ଏକ ବିବାଦ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା।

ସିବିଆଇର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବିଚାରପତି ଅନୁପମ ମୁଖାର୍ଜୀ ଆଜି ଏହି ଚାରିଜଣ ନେତାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀକାଳୀନ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ।

ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବିଚାରପତି ତାଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିଲେ ଯେ, ସିବିଆଇ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ଚାରିଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ହେପାଜତ ମାଗିନଥିଲା କିନ୍ତୁ ପ୍ରାର୍ଥନା ନ୍ୟାୟିକ ହେପାଜତ ପାଇଁ ଥିଲା ଯାହା ଗିରଫ କରିବା ପାଇଁ ଆଧାର ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ।

ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ ବିଚାର କରି ଅଭିଯୁକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ଯଥା ମଦନ ମିତ୍ର, ଫିରହାଦ୍ ହାକିମ @ ବବି ହାକିମ, ସୁବ୍ରତ ମୁଖାର୍ଜୀ ଏବଂ ସୋଭାନ ଚାଟାର୍ଜୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀକାଳୀନ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି ବୋଲି କୋର୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ।

ସେମାନଙ୍କୁ ୫୦, ୦୦୦ ଟଙ୍କାର ବଣ୍ଡରେ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା।

କୌତୁହଳର ବିଷୟ, ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନରେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅଦାଲତ ନିକଟରେ ହୋଇଥିବା ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରି COVID-19 ସଂକ୍ରମଣରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ କହିଥିଲେ।

ଏହା ପରେ ସିବିଆଇ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କୋର୍ଟଙ୍କ ଆଦେଶ ବିରୋଧରେ ହାଇକୋର୍ଟକୁ ଯାଇଥିଲା।

ସମସ୍ତ ଚାରି ଟିଏମସି ନେତାଙ୍କୁ କଲିକତା ହାଇକୋର୍ଟ ନ୍ୟାୟିକ ହେପାଜତକୁ ପଠାଯାଇବା ସହ ଆସନ୍ତା ୧୯ ତାରିଖ ବୁଧବାର ଦିନ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଶୁଣାଣି ହେବ।

ମମତାଙ୍କ ମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ନେତାଙ୍କୁ ଉଠେଇ ନେଲା ସିବିଆଇ, ପରେ ପରେ ସିବିଆଇ ଅଫିସରେ ମମତା ପହଁଚିଲେ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.