Home Coronavirus Outbreak ବଲିଉଡ୍ ମ୍ୟୁଜିକ୍ କମ୍ପୋଜର ସାଜିଦ-ୱାଜିଦ ଯୋଡ଼ିର ୱାଜିଦ୍ ଖାନଙ୍କର କିଡ୍ଡନୀ ଏବଂ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣରେ ମୃତ୍ୟୁ...

ବଲିଉଡ୍ ମ୍ୟୁଜିକ୍ କମ୍ପୋଜର ସାଜିଦ-ୱାଜିଦ ଯୋଡ଼ିର ୱାଜିଦ୍ ଖାନଙ୍କର କିଡ୍ଡନୀ ଏବଂ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣରେ ମୃତ୍ୟୁ – ରିପୋର୍ଟ

160

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୧-୬ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ବଲିଉଡ୍‌ର ଖ୍ୟାତନାମା ମ୍ୟୁଜିକ୍ କମ୍ପୋଜର୍‌ ଯୋଡ଼ି ସାଜିଦ-ୱାଜିଦଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୱାଜିଦ୍ ଖାନଙ୍କର ୪୨ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି। ଏହି ଖବରକୁ ଗାୟକ ସୋନୁ ନିଗାମ ଏକ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ପୋଷ୍ଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, “ମୋ ଭାଇ ୱାଜିଦ ଆମକୁ ଛାଡି ଚାଲିଯାଇଛନ୍ତି।”

ମ୍ୟୁଜିକ୍ କମ୍ପୋଜର ସଲିମ ମର୍ଚାଣ୍ଟ ପିଟିଆଇକୁ କହିଛନ୍ତି, “ତାଙ୍କର ଏକାଧିକ ସମସ୍ୟା ଥିଲା। ତାଙ୍କର କିଡନୀ ସମସ୍ୟା ଥିଲା ଏବଂ କିଛି ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ଟ୍ରାନ୍ସପ୍ଲାଣ୍ଟ ହୋଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ନିକଟରେ ସେ କିଡନୀ ସଂକ୍ରମଣ ବିଷୟରେ ଜାଣିଥିଲେ … ସେ ଗତ ଚାରି ଦିନ ଧରି ଭେଣ୍ଟିଲେଟରରେ ଥିଲେ। ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଖରାପ ହେବାକୁ ଲାଗିଲା। କିଡନୀ ସଂକ୍ରମଣ ଆରମ୍ଭ ଥିଲା ଏବଂ ପରେ ସେ ଗୁରୁତର ହୋଇଥିଲେ।”

ଏହାପୂର୍ବରୁ ସାମ୍ବାଦିକ ଫରିଦୁନ୍ ଶାହରିୟର୍ ରିପୋର୍ଟ କରିଥିଲେ ଯେ ସୋନୁ ତାଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି ଯେ ୱାଜିଦ୍ ଙ୍କୁ କରୋନାଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛି। ଦୁଃଖଦ ଖବର, ଜଣାଶୁଣା ଗାୟକ ସୋନୁ ନିଗମ୍ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ୱାଜିଦ୍ ଖାନ୍ ଙ୍କର ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି। ସେ କୋଭିଡ ୧୯ ରେ ପୀଡିତ ଥିଲେ ବୋଲି ସେ ଟ୍ୱିଟ କରି ଜଣାଇଛନ୍ତି।

୧୯୯୮ ରେ ସଲମାନ ଖାନଙ୍କର ଅଭିନୀତ “ପ୍ୟାର କିୟା ତୋ ଡରନା କ୍ୟା” ରୁ କ୍ୟାରିଅର୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ସାଜିଦ୍-ୱାଜିଦ୍ ‘ଚୋରୀ ଚୋରୀ’, ‘ହେଲୋ ବ୍ରଦର’, ‘ୱାଣ୍ଟେଡ୍’ ଏବଂ ‘ମୁଜସେ ଶାଦୀ କାରୋଗୀ’ ସହିତ ସୁପରଷ୍ଟାରର ଅନେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ ସଂଗୀତ ଦେଇଥିଲେ।

ଗାୟକଙ୍କ ଦେହାନ୍ତରେ ବଲିଉଡରେ ଶୋକର ଛାୟା ଖେଳିଯାଇଛି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.