Home Top News ଛତିଶଗଡରେ କରୋନା ରେକର୍ଡ: ରାୟପୁର କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍‌ ଘୋଷିତ, ଜିଲ୍ଲାର ସମସ୍ତ ସୀମା ହେବ ସିଲ୍

ଛତିଶଗଡରେ କରୋନା ରେକର୍ଡ: ରାୟପୁର କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍‌ ଘୋଷିତ, ଜିଲ୍ଲାର ସମସ୍ତ ସୀମା ହେବ ସିଲ୍

49

ରାୟପୁର ୭-୪ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଛତିଶଗଡର ରାୟପୁରରେ କରୋନା ଦିନକୁ ଦିନ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି। ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା ପ୍ରତିଦିନ ଏକ ନୂଆ ରେକର୍ଡ ଆଡକୁ ଗତି କରୁଛି। ବୁଧବାର ଦିନ, ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ୯, ୯୨୧ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରଠାରୁ ଏହା ହେଉଛି ସବୁଠାରୁ ବଡ ସଂଖ୍ୟା। ସୋମବାର ଦିନ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ୫୩ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ରାୟପୁର ଜିଲ୍ଲା କଲେକ୍ଟର ଏସ୍ ଭାରତୀ ଦସନ କହିଛନ୍ତି ଯେ କୋଭିଡ ଅବସ୍ଥାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ରାୟପୁର ଜିଲ୍ଲାକୁ ଏପ୍ରିଲ ୯ ତାରିଖ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ ଟାରୁ ୧୯ ଏପ୍ରିଲ ସକାଳ ୬ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏକ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ କ୍ଷେତ୍ର ଭାବରେ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ଏହି ଅବଧି ମଧ୍ୟରେ ଜିଲ୍ଲାର ସମସ୍ତ ସୀମା ସିଲ୍ ହେବ। ଏହି ଅବଧି ମଧ୍ୟରେ, ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ସେବା ବ୍ୟତୀତ ପ୍ରସ୍ଥାନ ଉପରେ ଏକ ନିଷେଧାଦେଶ ରହିବ।

ସଂକ୍ରମଣ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଛତିଶଗଡ ଦେଶରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବର୍ତ୍ତମାନ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଭେଣ୍ଟିଲେଟର ଏବଂ ଅମ୍ଳଜାନ ଶଯ୍ୟା ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଛି। ବଢ଼ୁଥିବା ତଥ୍ୟକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି କରୋନା ସ୍କ୍ରିନିଂ ସେଣ୍ଟରଗୁଡ଼ିକ ଦୀର୍ଘସ୍ଥାୟୀ ହେବାରେ ଲାଗିଛି, ଯୋଗାଣ ଅଭାବରୁ ଅନେକ ଜିଲ୍ଲାରେ ଟୀକାକରଣ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.