Home Top News ସିବିଏସ୍ଇ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ୨୦୨୧ : ଦଶମ ଏବଂ ଦ୍ୱାଦଶଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ତାରିଖ ଆଜି ଶିକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ...

ସିବିଏସ୍ଇ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ୨୦୨୧ : ଦଶମ ଏବଂ ଦ୍ୱାଦଶଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ତାରିଖ ଆଜି ଶିକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ ୱେବିନାରରେ ଘୋଷଣା କରିପାରନ୍ତି

35

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୨୨-୧୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) CBSE ବୋର୍ଡ ଦଶମ ଏବଂ ଦ୍ୱାଦଶ ପରୀକ୍ଷା ତାରିଖ ଆଜି ଅର୍ଥାତ୍ ୨୨ ଡିସେମ୍ବରରେ ଘୋଷଣା କରାଯାଇପାରେ। କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରମେଶ ପୋଖରିଆଲ ଆଜି ସିବିଏସ୍ଇ ୧୦ମ ଏବଂ ୧୨ଶ ପରୀକ୍ଷା ବିଷୟରେ ସାରା ଦେଶରେ ଶିକ୍ଷକ ଏବଂ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଥିବାରୁ ଏଭଳି ଆଶା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଏଥିପାଇଁ ଏକ ଲାଇଭ୍ ୱେବିନାର ଆୟୋଜନ କରାଯିବ। ଲାଇଭ୍ ଟକ୍ ସମୟରେ ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ସିବିଏସ୍ଇ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ଢ଼ାଞ୍ଚା ଏବଂ ସିଲାବସରେ ଥିବା ତ୍ରୁଟି ବିଷୟରେ ପଚରାଯାଇଥିବା ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେବେ ଏବଂ ଦଶମ ଏବଂ ଦ୍ୱାଦଶ ପରୀକ୍ଷାର ତାରିଖ ପ୍ରକାଶ କରିବେ।

ଏଥି ସହ କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ନିଶଙ୍କ ଏକ ଟୁଇଟ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ଟୁଇଟରେ ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଲେଖିଛନ୍ତି, ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଅପରାହ୍ନ ୪ ଟାରେ ଟ୍ୱିଟର କିମ୍ବା ଫେସବୁକରେ ଲାଇଭ କରି ଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କ ସହ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବେ।

ଏହି ପରୀକ୍ଷା ଅନଲାଇନ୍ ହେବ ନାହିଁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ୨୦୨୧ ମସିହାରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଏହି ପରୀକ୍ଷାକୁ ପୂର୍ବ ପରି କାଗଜ-କଲମରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦେବାକୁ ପଡିବ। ଏ ବାବଦରେ ବୋର୍ଡ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିସାରିଛି। ପୂର୍ବ ବର୍ଷଗୁଡ଼ିକ ପରି ଏହି ପରୀକ୍ଷାଗୁଡ଼ିକ ସାଧାରଣ ଲିଖିତ ଆକାରରେ ନିଆଯିବ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.