Home Top News ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣ ଟେଷ୍ଟ: ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଝଟକା, ଭାରତ ୧୩୧ ରନର ଅଗ୍ରଣୀ

ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣ ଟେଷ୍ଟ: ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଝଟକା, ଭାରତ ୧୩୧ ରନର ଅଗ୍ରଣୀ

53

ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣ : ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ଖେଳୁଛି ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟ। ମ୍ୟାଚର ତୃତୀୟ ଦିନରେ ସୋମବାର ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣ ଟେଷ୍ଟରେ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପୂର୍ବରୁ ଭାରତ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ୩୨୬ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛି। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଭାରତ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ୧୩୧ ରନର ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିଥିଲା। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ୧୯୫ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା। ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସ ଖେଳିବାକୁ ଆସିଥିବା ବେଳେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦଳ ଦୁଇ ୱିକେଟ ହରାଇ ୬୪ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛି।

ଭାରତୀୟ ଇନିଂସର ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ ଥିଲା ଅଧିନାୟକ ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାନେଙ୍କ ୧୧୨ ରନ୍ ଇନିଂସ୍ ଏବଂ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା (୫୭) ଙ୍କ ସହ ଷଷ୍ଠ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୧୨୧ ରନ୍ ଭାଗିଦାରୀ। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପାଇଁ ମିଚେଲ ଷ୍ଟାର୍କ ଏବଂ ନାଥାନ୍ ଲିଅନ୍ ପ୍ରତ୍ୟେକ ତିନୋଟି, ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ ଦୁଇଟି ଏବଂ ଜୋସ୍ ହାଜଲେଉଡ୍ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ଚାରୋଟି ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବର୍ତ୍ତମାନ ୧-୦ରେ ଆଗରେ ରହିଛି।

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ରିକି ପଏଣ୍ଟିଙ୍ଗ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଡିଲେଡରେ ହୋଇଥିବା ପରାଜୟ ପରେ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିନାୟକ ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ପୁନଃ ପରିଚାଳନା କରିବା ପାଇଁ ଏକ ବିଶେଷ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି।

ଭାରତ ସକାଳେ ପାଞ୍ଚ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୨୭୭ ରନ୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ଏବଂ ତୃତୀୟ ଦିନରେ ପ୍ରଥମ ସେସନ୍ସରେ ମାତ୍ର ୪୯ ରନ୍ ଯୋଡିଥିଲା ଏବଂ ବାକି ପାଞ୍ଚଟି ୱିକେଟ୍ ହରାଇଥିଲା। ରାହାଣେ ୧୧୨ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିବାବେଳେ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ୫୭ ରନ୍ କରିଛନ୍ତି ଯାହା ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ତାଙ୍କର ୧୫ ତମ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ଅଟେ। ଏହି ଦୁଇ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଷଷ୍ଠ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୧୨୧ ରନ୍ ଭାଗିଦାରୀ କରିଥିଲେ।

ରାହାନେଙ୍କ ଚମତ୍କାର ଇନିଂସ ରନ୍ ଆଉଟ୍ ସହ ଶେଷ ହୋଇଥିଲା। ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ସେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ। ସେ ୨୨୩ ବଲ ଖେଳି ୧୨ ଚୌକା ମାରିଥିଲେ। ଜାଡେଜା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ରନ୍ ନେବାକୁ କଲ୍ କରିଥିଲେ, ଯେତେବେଳେ ରନ୍ ବିପଦରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ନଥିଲା ଏବଂ ଶେଷରେ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକଙ୍କୁ ପାଭିଲିୟନକୁ ଫେରିବାକୁ ପଡିଲା।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.