Home Top News ଭାରତ ବନାମ ଇଂଲଣ୍ଡ: ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ଚତୁର୍ଥ ଦିନ, ବିଜୟ ପାଇଁ ୪୨୦ ରନ୍ ...

ଭାରତ ବନାମ ଇଂଲଣ୍ଡ: ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ଚତୁର୍ଥ ଦିନ, ବିଜୟ ପାଇଁ ୪୨୦ ରନ୍ ଲକ୍ଷ୍ୟ, ଜିତିବାକୁ ଆଉ ୩୮୧

120

ଚେନ୍ନାଇ ୦୮ ଫେବୃଆରୀ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ/ମନୋସ୍ୱିନୀ ପ୍ରହରାଜ) ଚେନ୍ନାଇରେ ଭାରତ ବନାମ ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ଖେଳାଯାଉଛି। ଆଜି ମ୍ୟାଚର ଚତୁର୍ଥ ଦିନ। ଭାରତ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ୩୩୭ ରନ କରିଥିଲା। ଏହା ପରେ ଭାରତୀୟ ବୋଲରମାନେ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ୧୭୮ ରନରେ ଅଲ୍ ଆଉଟ୍ କରିଥିଲେ। ଏବେ ଜିତିବା ପାଇଁ ଭାରତକୁ ୪୨୦ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାକୁ ପଡିବ।

ଇଂଲଣ୍ଡର ପ୍ରଥମ ଇନିଂସ ୫୭୮ ରନ ଜବାବରେ ଭାରତ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସ ୩୩୭ ରନ କରିଥିଲା। ତେବେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଫଲୋଅନ୍ ଅଫର୍ ଦେଇନାହିଁ। ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଶୂନ ରନରେ ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ୍ ହରାଇଥିଲା। ଚତୁର୍ଥ ଦିନ ଶେଷ ହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭାରତଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୩୯ ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହ କରିଛି ଏବଂ ପଞ୍ଚମ ଦିନରେ ଜିତିବା ପାଇଁ ୩୮୧ ରନ୍‌ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଦିତୀୟ ଇନିଂସ୍‌ରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ୨୦ଟି ବଲ୍‌ରେ କେବଳ ୧୨ ରନ୍‌ କରି ଜ୍ୟାକ ଲିଚଙ୍କ ବଲ୍‌ରେ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ। ଏବେ ଶୁଭମନ ଗିଲ ଏବଂ ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା ୧୫ ଏବଂ ୧୨ ରନ୍‌ କରି ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଛନ୍ତି।

ଇଂଲଣ୍ଡର ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସ ୧୭୮ ରନରେ ସୀମିତ ଥିଲା

ଯେତେବେଳେ ଚତୁର୍ଥ ଦିନ ଭାରତୀୟ ଇନିଂସ ପୂରଣ କରିବା ପରେ ଇଂରାଜୀ ଦଳ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆସିଥିଲା, ସେତେବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କୌଣସି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ କ୍ରିଜରେ ଅଧିକ ସମୟ ରହିପାରିନଥିଲେ। ସମଗ୍ର ଇଂରାଜୀ ଦଳ ୧୭୮ ରନରେ ଅଲ୍ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ। ଭାରତୀୟ ସ୍ପିନର ଆର ଅଶ୍ୱିନ ୬ ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇ ବ୍ରିଟିଶମାନଙ୍କୁ ସହଜରେ ହରାଇବାରେ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଶାହବାଜ ନାଦିମ ୨ଟି, ଇଶାନ୍ତ ଏବଂ ବୁମରାହ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ୱିକେଟ୍ ପାଇଛନ୍ତି।

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ୩୩୭ ରନରେ ଅଲ୍ ଆଉଟ୍ ହୋଇଛି

ଭାରତର ପ୍ରଥମ ଇନିଂସ ୩୩୭ ରନରେ ସୀମିତ ଥିଲା। ଋଷଭ ପନ୍ତ ଭାରତ ପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ ୯୧ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର ମଧ୍ୟ ୮୫ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ଏଥିସହିତ ପୂଜାରା ୭୩ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। କୋହଲି, ରାହାଣେ ଏବଂ ରୋହିତ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଫ୍ଲପ୍ ହୋଇଥିଲେ।ଏହି ତିନୋଟି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କର ଏକ ବଡ଼ ଇନିଂସ ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଥିଲା ମାତ୍ର ସେମାନେ ଶୀଘ୍ର ପାଭିଲିୟନକୁ ଫେରିଯାଇଥିଲେ। ଇଂଲଣ୍ଡ ପାଇଁ ଡୋମ ବେସ୍ ସର୍ବାଧିକ ୪ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଜେମ୍ସ ଆଣ୍ଡରସନ୍, ଜୋଫ୍ରା ଆର୍ଚର ଏବଂ ଜ୍ୟାକ୍ ଲିଚ୍ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦୁଇଟି ଲେଖାଏଁ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ।

ପନ୍ତ ପୁନର୍ବାର ଶତକ କରିବାରୁ ବଞ୍ଚିତ

ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ରିଷଭ ପନ୍ତ ବର୍ତ୍ତମାନ ଜବରଦସ୍ତ ଫର୍ମରେ ଅଛନ୍ତି। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ସିରିଜ୍ ପରେ ଇଂଲଣ୍ଡର ବୋଲରମାନଙ୍କ ଆଗରେ ସେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ଟେଷ୍ଟରେ ପନ୍ତ ଟି -୨୦ ଭଳି ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୮୮ ବଲରେ ୯୧ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ସେ ୫ଟି ଛକା ଏବଂ ୯ ଟି ଚୌକା ମାରି ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ତଥାପି, ସେ ପୁନର୍ବାର ଶତକ କରିବାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଥିଲେ।

କୋହଲିଙ୍କ ଫ୍ଲପ୍ ସୋ

ଇଂଲଣ୍ଡ ଅଧିନାୟକ ଜୋ ରୁଟଙ୍କ ଦ୍ୱିଶତକ ପରେ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଆଶା ଥିଲା। କିନ୍ତୁ ବିରାଟ ଏଥର ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ନିରାଶ କରିଛନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ ସାମ୍ନାରେ ଏତେ ବଡ ସ୍କୋର କରିବାର ଥିଲା, ମାତ୍ର ସେ ଅଧିକ ସମୟ କ୍ରିଜରେ ରହିପାରିନଥିଲେ ଏବଂ ପ୍ରଥମ ଇନିଙ୍ଗ୍ସରେ ୧୧ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ପାଭିଲିୟନକୁ ଫେରିଥିଲେ। ଡୋମ ବେସ୍ ବିରାଟଙ୍କ ୱିକେଟ ନେଇଥିଲେ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.