Home Top News ଚାକିରୀ ଲୋଭରେ ଝିଅମାନଙ୍କୁ ଆଣି ସେମାନଙ୍କୁ ଅନୈତିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲିପ୍ତ କରାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଏକ ଗ୍ୟାଙ୍ଗର...

ଚାକିରୀ ଲୋଭରେ ଝିଅମାନଙ୍କୁ ଆଣି ସେମାନଙ୍କୁ ଅନୈତିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲିପ୍ତ କରାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଏକ ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ୧୧ ଜଣ ସଦସ୍ୟ ଗିରଫ

269

ଆଗ୍ରା ୭-୨ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) : ଚାକିରୀର ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଇ ଅନୈତିକ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଝିଅମାନଙ୍କୁ ବିକ୍ରୟ କରୁଥିବା ଏକ ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ସନ୍ଧାନ କରାଯାଇ ୧୧ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ଦୁଇଟି ବୋଲେରୋରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ସୋନଭଦ୍ର, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଏବଂ ଝାଡଖଣ୍ଡର ତିନି ଜଣ ବାଳିକାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ପୋଲିସ ଅଧୀକ୍ଷକ ପଶ୍ଚିମ କହିଛନ୍ତି ତାଙ୍କୁ ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା ଯେ ବେରୋଜଗାରୀ ଝିଅ ଏବଂ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ଚାକିରୀର ଲୋଭ ଦେଖାଇ ସେମାନଙ୍କୁ ଅନୈତିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଠେଲି ଦିଆଯାଉଛି। ଏହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗକୁ ଧରିବା ପାଇଁ ଏକ ଟିମ୍ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା। ବାସାଇ ଆରେଲା ପୋଲିସ ଯାଇ ଅନ୍ରୋଟା ଚୌକି ନିକଟରେ ଦୁଇଟି କାରକୁ ଅଟକାଇ ଖୋଜାଖୋଜି କରିଥିଲା। କାରରେ ତିନି ଜଣ ଝିଅ ସହିତ ୧୧ ଜଣ ଧରାପଡିଥିଲେ। ସେହି ତିନି ଝିଅ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ, ଝାଡଖଣ୍ଡ ଏବଂ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ପଚରାଉଚରା ବେଳେ ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜଣକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅର୍କେଷ୍ଟ୍ରାରେ ଚାକିରି ଦେବାକୁ ପ୍ରଲୋଭିତ କରି ସେମାନେ ଅସୁରକ୍ଷିତ ପରିବାରର ଝିଅମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ଜାଲରେ ଫସାନ୍ତି। ତା’ପରେ ସେମାନେ ସେହି ଝିଅମାନଙ୍କୁ ଆଗ୍ରାକୁ ଆଣନ୍ତି ଏବଂ ପରେ ଏଠାରେ ରହୁଥିବା ମୁନ୍ନା ଲାଲ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ସେମାନଙ୍କୁ ବିକ୍ରି କରିଦିଅନ୍ତି। କେତେକ ଝିଅମାନଙ୍କର ଇଚ୍ଛା ବିରୁଦ୍ଧରେ ସେମାନଙ୍କର ବିବାହ ମଧ୍ୟ କରିଦିଅନ୍ତି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଆଗ୍ରା ଏବଂ ଫିରୋଜାବାଦର ଝିଅମାନଙ୍କୁ ଆଣି ଏହି ପରି ଭାବରେ ବିକ୍ରି କରାଯାଉଥିଲା।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.