Home Coronavirus Outbreak COVID-୧୯ କାରଣରୁ ବେକାରୀ ବଢ଼ିଛି : କିଛି ଡିଜିଟାଲ୍ କାମ ଘରୁ କରି ଆପଣ କିଛି...

COVID-୧୯ କାରଣରୁ ବେକାରୀ ବଢ଼ିଛି : କିଛି ଡିଜିଟାଲ୍ କାମ ଘରୁ କରି ଆପଣ କିଛି ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ

142

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୨୫-୮ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) COVID-୧୯ କାରଣରୁ ଅନେକ ଚାକିରୀ ହରାଇଛନ୍ତି। ଏଠାରେ କିଛି ଡିଜିଟାଲ୍ କାମ ଘରୁ କରିପାରିବେ ଏବଂ ଆପଣ ଏଥିରୁ ମଧ୍ୟ କିଛି ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ।

COVID-୧୯ ମହାମାରୀ ସମୟରେ ସେବାଭିତ୍ତିକ ଶିଳ୍ପ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପରିସ୍ଥିତି ଦୁର୍ବଳ ଦେଖାଯାଉଛି। ଅନୁମାନ କରାଯାଏ ଯେ ମହାମାରୀ ଆରମ୍ଭ ହେବା ଏବଂ ଭାରତରେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଲକଡାଉନ ହେବା ପରେ ସେବା କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରାୟ ୧.୯ କୋଟି ଲୋକ ଚାକିରି ହରାଇଛନ୍ତି।

କରୋନାଭାଇରସ୍ କାରଣରୁ ସେବା ଶିଳ୍ପକୁ ଶକ୍ତ ଧକ୍କା ଲାଗିଥିବାବେଳେ ଏଥିପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ ଘରୁ କରିବାର ବିକଳ୍ପକୁ ଖୋଲି ଦେଇଛି। ତେଣୁ, ଯଦି ଆପଣ ଚାକିରି ହରାଇଛନ୍ତି, କିମ୍ବା ଏକ ନୂତନ କ୍ୟାରିଅର୍ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, କରୋନାଭାଇରସ୍ ସଙ୍କଟ ମଧ୍ୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ସାହାଯ୍ୟ ମିଳିପାରେ।

ଏଠାରେ କିଛି ନୂତନ ଡିଜିଟାଲ୍ ପନ୍ଥା ଅଛି ଯାହା କିଛି ରୋଜଗାର ଯୋଗାଇ ପାରିବ

ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ମାର୍କେଟିଂ

ଆମେ ସ୍ୱଳ୍ପ ଧ୍ୟାନର ଏକ ଯୁଗରେ ବାସ କରୁଛୁ ଏବଂ ସେଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରୁ କୌଣସିଟି ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମର ଭିଡ଼ ସହିତ ମେଳ ଖାଉ ନାହିଁ, ଏହା ଏକ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଯାହାକି ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ସହିତ ବୁମ୍ ରେ ଅଛି। କିନ୍ତୁ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ମାର୍କେଟିଂ ହେଉଛି ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟର ବଡ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଏବଂ ଅଧିକାଂଶ ବ୍ରାଣ୍ଡ ହୃଦୟଙ୍ଗମ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ବିଜ୍ଞାପନର ପାରମ୍ପାରିକ ପଦ୍ଧତି ଅପେକ୍ଷା ଗ୍ରାହକଙ୍କ ସହିତ ଉତ୍ତମ ସମ୍ପର୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ। ତେଣୁ, ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ପୂର୍ବରୁ ଏକ ବୁମିଂ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଆକାଉଣ୍ଟ ଅଛି, କିମ୍ବା ଗୋଟିଏ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ଏହାକୁ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ହେଉଛି ଉପଯୁକ୍ତ ସମୟ।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ମାର୍କେଟିଂ ପରାମର୍ଶଦାତା

ଅନ୍ୟ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଦିଗ ହେଉଛି ବ୍ରାଣ୍ଡ ପରିଚାଳକମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପେଜ୍ ଗୁଡ଼ିକର ପ୍ରମୋସନ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା। ଜୋମାଟୋ ଠାରୁ ନେଟଫ୍ଲିକ୍ସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ରାଣ୍ଡ ଆଜିକାଲି ପ୍ରମୋସନ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ଟ୍ରେଣ୍ଡଗୁଡିକ ଅନୁସରଣ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେଣୁ ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ସର୍ବଶେଷ ମେମ୍ ଟ୍ରେଣ୍ଡ କରିବ ତେବେ, ଆପଣ ଆଫଣଙ୍କର ବାକ୍ସରେ ଟଙ୍କା ଭରିବେ।

ଗ୍ରାଫିକ୍ ଡିଜାଇନର୍

ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଡିଜାଇନ୍ ର କିଛି ଭାବନା ଅଛି ତେବେ ଏହି ସ୍କିଲ ସହାୟତାରେ ଘରେ ବସି ଆଫଣ କିଛି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ କରିପାରିବେ। ଆପଣ କିଛି ବେସିକ୍ ଫଟୋସପ୍ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସପ୍ଟୱେୟାର ବ୍ୟବହାର କରି ଶିଖିପାରିବେ, ତେବେ ଆପଣ ଘରେ ସହଜରେ ବସିଥିବା ମଧ୍ୟ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ।

ବ୍ଲଗିଂ, ପ୍ରୁଫ୍ର ରିଡିଂ ଏବଂ ଟ୍ରାନ୍ସକ୍ରିପସନ୍

ଆପଣ ଯଦି ବ୍ଲଗ ଲେଖୁଛନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଏବେ ଭଲ ସୁଯୋଗ ଆଣିପାରିଛି ରୋଜଗାର କରିବା ପାଇଁ। ବ୍ଲଗର୍ ସବୁବେଳେ ଭଲ ଚାହିଦା ଥାଏ ଏବଂ ଯଦି ଆପଣ ଏହାକୁ ଆରମ୍ଭ କରିନାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଆରମ୍ଭ କରିବାର ସମୟ ଆସିଛି। ବ୍ଲଗିଂ ସହିତ, ଆପଣ ପ୍ରୁଫ୍ର ରିଡିଂ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ବିଚାର କରିପାରନ୍ତି ଯାହା ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରିବ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କୁ ରୋଜଗାରକ୍ଷମ କରିବ। ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ କେବଳ ଏକ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ଦରକାର ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ଦକ୍ଷତା ରୋଜଗାରକ୍ଷମ କରାଇପାରିବ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.