Home Top News ଆଜି ଭାରତ ଇଲଣ୍ଡ ପ୍ରଥମ ୱାନ୍‌ଡେ ବିରାଟଙ୍କ ନଜରରେ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ଏବଂ ରିକି ପଣ୍ଟିଙ୍ଗଙ୍କ...

ଆଜି ଭାରତ ଇଲଣ୍ଡ ପ୍ରଥମ ୱାନ୍‌ଡେ ବିରାଟଙ୍କ ନଜରରେ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ଏବଂ ରିକି ପଣ୍ଟିଙ୍ଗଙ୍କ ଏହି ବଡ଼ ରେକର୍ଡ -ଆଜି ସମକକ୍ଷ ହେବେ କି କୋହଲି ?

76

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୨୩-୩ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଭାରତ ବନାମ ଇଂଲଣ୍ଡ ପ୍ରଥମ ODI : ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ODI ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଆଜି ଭାରତ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯିବ। ପୁଣେର ମହାରାଷ୍ଟ୍ର କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଅପରାହ୍ନ ୦୧:୩୦ ରୁ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଟେଷ୍ଟ ଏବଂ ଟି -୨୦ ସିରିଜ୍ ଦ୍ୱୟକୁ ଭାରତ ନିଜ ନାମରେ କରିବା ପରେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ମଧ୍ୟ ୱାନ୍‌ଡେ ସିରିଜ୍ ଉପରେ କବଜା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି। ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଅନେକ ବଡ଼ ରେକର୍ଡର ସମକକ୍ଷ ହୋଇପାରନ୍ତି।

କୋହଲି ଯଦି ଶତକ ମାରନ୍ତି ତେବେ ସେ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ ଏହି ରେକର୍ଡ ସହ ସମକକ୍ଷ ହେବେ

ODI ରେ ଭାରତ ପାଇଁ ଘରୋଇ ଜମିରେ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଶତକର ରେକର୍ଡ ପୂର୍ବତନ ଭେଟେରାନ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ ନାମରେ ରହିଛି। ସେ ମୋଟ ୨୦ଟି ଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ ବର୍ତ୍ତମାନର ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଘରୋଇ ପଡ଼ିଆରେ ୧୯ଟି ଶତକ ରହିଛି। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ, ଆଜି ଯଦି ଶତକ କରନ୍ତି ସେବେ ସେ ସଚିନଙ୍କ ଏହି ବଡ ରେକର୍ଡର ସମକକ୍ଷ ହୋଇପାରିବେ।

ପଏଣ୍ଟିଂ ରେକର୍ଡରେ କିଙ୍ଗ କୋହଲିଙ୍କ ନଜର ରହିବ

ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ରିକି ପଣ୍ଟିଙ୍ଗଙ୍କ ODI କ୍ରିକେଟରେ ୨୨ ଶତକ ରହିଛି। ବିରାଟ କୋହଲି ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨୧ ଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ପ୍ରଥମ ODI ରେ ଯଦି କୋହଲି ଶତକ ମାରନ୍ତି ତେବେ କୋହଲି ପଣ୍ଟିଙ୍ଗଙ୍କ ରେକର୍ଡକୁ ୱାନ୍‌ଡେରେ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ସର୍ବାଧିକ ଶତକ ହାସଲର ଅଧିକାରୀ ହେବେ ଏବଂ ପଏଣ୍ଟିଙ୍କ ସହ ସମକକ୍ଷ ହୋଇପାରିବେ। ୨୩୦ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ପଣ୍ଟିଂ ୨୨ଟି ଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ। ଏଥି ସହିତ କୋହଲି ମାତ୍ର ୯୨ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ୨୧ ଟି ଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି।

ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଶତକ

ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରେ ସର୍ବାଧିକ ଶତକ ସ୍କୋର କରିବାର ରେକର୍ଡ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଭେଟେରାନ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ ନାମରେ ରହିଛି। ସେ ମୋଟ ୧୦୦ଟି ଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପୂର୍ବତନ ଭେଟେରାନ ରିକି ପଣ୍ଟିଙ୍ଗ ଏହି ତାଲିକାରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି। ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରେ ପଏଣ୍ଟିଂ ମୋଟ ୭୧ ଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। କୋହଲି ୭୦ଟି ଶତକ ସହିତ ଏହି ତାଲିକାରେ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି। ଆଜି ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ପ୍ରଥମ ODI ରେ ଶତକ ହାସଲ କରି କୋହଲି ମଧ୍ୟ ଏହି ପଣ୍ଟିଂ ରେକର୍ଡ ସହ ସମକକ୍ଷ ହୋଇପାରିବେ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.