Home Top News ପାକିସ୍ତାନରେ ବଡ଼ ଦୁର୍ଘଟଣା: ଭ୍ୟାନ ନଦୀରେ ଖସି ପଡ଼ିବା ଫଳରେ ୧୭ ଜଣଙ୍କର ପ୍ରାଣଗଲା, ୧୬...

ପାକିସ୍ତାନରେ ବଡ଼ ଦୁର୍ଘଟଣା: ଭ୍ୟାନ ନଦୀରେ ଖସି ପଡ଼ିବା ଫଳରେ ୧୭ ଜଣଙ୍କର ପ୍ରାଣଗଲା, ୧୬ ଜଣ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର

154

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୮ ଜୁନ୍ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ପାକିସ୍ତାନର ଖାଇବର ପାଖ୍ଟନଖୱା ପ୍ରଦେଶରେ ଏକ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୧୬ ଜଣଙ୍କ ସମେତ ମୋଟ ୧୭ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।
ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଉଥିବା ଏକ ଭ୍ୟାନ ପାକିସ୍ତାନର ପାର୍ବତ୍ୟ ଖାଇବର ପାଖ୍ଟନଖୱା ପ୍ରଦେଶର ଏକ ନଦୀରେ ଖସିପଡି ୧୭ ଜଣ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୧୬ ଜଣ ସଦସ୍ୟ ଥିଲେ। ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ‘ଡନ୍’ ଖବରକାଗଜର ଖବରରେ ଏହି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ଏହି ଭ୍ୟାନଟି ଚିଲାସ ସହରରୁ ରାୱଲପିଣ୍ଡି ଯାଉଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଡ୍ରାଇଭର କୋହିସ୍ତାନ ଜିଲ୍ଲାର ପାନିବା ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ମୋଡ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇ ଭ୍ୟାନଟି ସିନ୍ଧୁ ନଦୀରେ ଖସିପଡିଥିଲା।

ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ ଏହି ଘରୋଇ ଭ୍ୟାନକୁ ଗୋଟିଏ ପରିବାର ନିୟୋଜିତ କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ଡ୍ରାଇଭର ସମେତ ୧୭ ଜଣ ଥିଲେ। ଭ୍ୟାନଟି ନଦୀରେ ଖସିଯିବା ପରେ ବୁଡ଼ି ଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୧୭ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଡାସୁ-କୋହିସ୍ତାନ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ରୁମର ଅଧିକାରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଡ୍ରାଇଭର ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ ପରିବାରର ୧୬ ଜଣ ଶିଶୁଙ୍କ ସମେତ ମହିଳା ଭ୍ୟାନରେ ଥିଲେ। ଏହି ଦୁଃଖଦ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଭ୍ୟାନ୍ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କର ମଧ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ପୋଲିସର ସୂଚନାନୁସାରେ, ଉଦ୍ଧାରକାରୀ ଦଳ ନିଖୋଜ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଖୋଜିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଲଗାତାର ବର୍ଷା ଓ ନଦୀ ଗଭୀର ଥିବାରୁ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ। ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ସ୍ଥାନୀୟ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀମାନଙ୍କ ସହିତ ବୃତ୍ତିଗତ ପହଁରାଳିମାନଙ୍କୁ ଡକାଯାଇଛି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve this *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.