ad
ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ

ପାକିସ୍ଥାନରେ ବି ଟିକଟକ ବ୍ୟାନ

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୯-୧୦ (ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ) ଅଶ୍ଳୀଳତା କାରଣରୁ ପାକିସ୍ତାନ ଚାଇନାର ଆପ୍ ଟିକଟୋକକୁ ବ୍ୟାନ କରିଛି ବୋଲି ପାକ୍ ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ କରିଛି। ଭାରତ ପ୍ରଥମେ ଏହି ଆପ୍ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧ ଲଗାଇଥିଲା।

ପାକିସ୍ଥାନ ମିଡ଼ିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ପାକିସ୍ତାନରେ ଲୋକପ୍ରିୟ ସର୍ଟ-ଭିଡିଓ ଆପ୍ ଟିକଟକ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇବାକୁ ପାକିସ୍ତାନ ଟେଲିକମ୍ୟୁନିକେସନ୍ ଅଥରିଟି (PTA) ଶୁକ୍ରବାର ଘୋଷଣା କରିଛି।

କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭିଡିଓ-ସେୟାରିଂ ଆପ୍ଲିକେସନ୍ ଉପରେ ଅନୈତିକ / ଅଶ୍ଳୀଳ ବିଷୟବସ୍ତୁ ବିରୋଧରେ ସମାଜର ବିଭିନ୍ନ ବର୍ଗର ଅଭିଯୋଗଗୁଡିକ ପରେ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଛି ବୋଲି କାରଣ ବୋଲି ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ଆପ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଜାରି କରିଛି।

“ଟିକଟୋକରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ପୋଷ୍ଟ କରାଯାଉଥିବା ବିଷୟବସ୍ତୁର ଅଭିଯୋଗ ଏବଂ ପ୍ରକୃତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି PTA ଆପ ଉପରେ ଏକ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କରିଛି।
ଅନୈତିକ ଅନଲାଇନରେ ସକ୍ରିୟ ମଡରେସନ ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଯନ୍ତ୍ରର ବିକାଶ ପାଇଁ ପ୍ରାଧିକରଣର ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମାକୁ ପାଳନ କରିବାପାଇଁ ଯଥେଷ୍ଟ ସମୟ ଦିଆଯାଇଛି। କିନ୍ତୁ କମ୍ପାନୀ ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ପାଳନ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛି, ତେଣୁ ଦେଶରେ ଟିକଟକ ଆପ କୁ ଅବରୋଧ କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା ଜାରି କରାଯାଇଛି ବୋଲି ବିବୃତ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି।

Loading...
ad
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଖବର

To Top